zednik
13.2.2020
Kategorie: Ekonomika

Budou mít zedníci co žrát?

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Když začnu psát další článek tak si říkám:

„Klid Mili, nikdo a nic nestojí za to, aby ses rozčílila. Klepne tě Pepka a tvoji oponenti budou mít radost, že se zbavili jedné vlezlé ženské, co si nedá pokoj a šťourá do všeho, co se kde šustne.“

Co mě naštvalo? Inzerát nabízející práci pro zedníka. Pro člověka co se nadře jako kůň, je jich jako šafránu a místo našich českých tady máme hromadu Ukrajinců a také hromady stížností na jimi postavené domy. U nás na dědině stavěli také a do všech zatéká. No a stojí pakatel. 10 miliónů a majitel firmy je nestačí opravovat. Jojo, práce kvapná málo platná a blbec ten, co nestojí o odborníky když jim má zaplatit řádnou mzdu.

Takže tahle firma nabízí zedníky plný úvazek za hrubou mzdu 17 800. No neberte to. To je plat naprosto bezvadný a člověk se za něj má jako prase v žitě. Teda podle našich poslanců, senátorů a jiných hovad, co berou 10 násobek když k tomu připočteme jejich peníze za různé příplatky, doplatky, asistenty, dopravné, asistovné. Prachy na mobil, na počítač, na auto, na bydlení, na cesty a…….a už jsem vytočená do běla a to jsem nezmínila levné se nažrat v jejich zasrané kantýně.

(Do této mé nakrklosti mi do ucha švitoří reklama. Smutná dívenka nemůže do školy. Víte proč? Nemá na vložky! Tak si mají kamarádky kupovat jen ty, co část peněz dávají na také chudinky nemajetné, co nemají peníze na svoje ženské potřeby.)

Tak co s tím balíkem peněz náš zedník udělá? Zaplatí nájem a inkaso.

Nájem 8 000, elektřina 2 000, topení 2 000, voda 1 000 a to myslím jsem docela skromná. Náš zedník má v háji 13 000.V dnešní době potřebuje mobil a taky na sebe vyprat, umýt se a za něco, nebo něčím, jezdit do té bezva práce. Co myslíte, stačí 1 000? No musí! Ona totiž i lékárna něco stojí a hadry ze sekáče také. Tak mu musíme odebrat 800. Pokud kouří, tak ho necháme sbírat vajgle.

Tak a je to 14 000,-Kč a zůstane mu 3 000,-Kč, takže na jídlo má 100,-Kč na den.

Ano, dá se z toho vyžít, ale jak? To si má koupi chleba a polévku z pytlíku a jíst to celý den? Dostane z toho kurděje a průjem. Bohužel na hajzlpapír mu nezbylo, noviny si dávno nekupuje, tak bude chodit na lupení ven. Jenže co v zimě? No co, ještě tu je sprcha, může se potom umýt a je to. Sice se zvedne platba za vodu, ale to nejde řešit hned, ale až mu příjde papír, že má zaplatit nedoplatek za vodu. Kdybych chtěla našeho zedníka naštvat do mrtva tak ještě mu řeknu, že půlka z toho co zaplatí za vodu maže západním korporacím, dravcům s naší, českou vodou.

Mám jen dva nápady co s tím. Všichni co nemají peníze se mohou vrátit do jeskyně. Dřevo ukradnou v lese, vodu v potoce a svítit si budou jen od ohně. Na co se umývat, když se zítra v práce zase zamažou. Pak už se za ty prachy dá docela dobře vyžít. Konečně se najedí jak chtějí, ale to je také vše.

Nebo je tu druhá možnost. Nenechat si to líbit. Vypráskat ty nenažrané lumpy a naplnit slova naší hymny….a to je ta krásná země, země česká domov můj. Je nás dost, jen není dost odvahy jít za tím, co je správné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 147 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)