studenti9
10.3.2021
Kategorie: Společnost

Budou maturity další obětí covidu?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPremiér Andrej Babiš nevzdává svůj boj za snadnější maturity. I přes nesouhlas ministra školství i značné části pedagogů vymýšlí stále nové stupně od „úřední“ až po „ normální“.

Maturita neboli zkouška dospělosti, je prvním významným testem studentů středních škol zakončených maturitní zkouškou. Studenti či studentky mají prokázat, že se během studia vybrané střední školy něčemu naučili. To, co se nyní děje z iniciativy premiéra Andreje Babiše, považuji jen za další důkaz toho, že nemoc covid-19 nemá jenom své skutečné oběti z nemocnic, ale že obětí covidu je nebo bude celá společnost.

Babiš před několika dny zveřejnil návrh na tak zvané „úřední maturity“. Maturitní zkouška by se nekonala vůbec a student by na svém maturitním vysvědčení obdržel známky jako „průměr“ za celou dobu studia. Geniální nápad, že ano. Nebude kontakt, nebude přenos- tak nějak to z úst Babiše nyní slýcháváme dost často.

S tím průměrem to ale není úplně košer. Řada studentů se mohla během studia výrazně zlepšit či naopak zhoršit a průměr by jejich skutečné znalosti významně zkreslil, ať už směrem nahoru nebo dolu. Nicméně, Babišův nápad je samozřejmě produktem covidového nečasu. Domnívám se navíc, že i převážná část studentů či studentek středních škol se na maturitu těší, počítá s ní a pokud by je někdo z moci úřední maturity zbavil, cítili by to jako křivdu. I oni by mohli trpět tím, že jsou „coviďáci“, co dostali maturitní vysvědčení „zadarmo“.

Nápad na úřední maturitu byl sice ministrem školstvím odmítnut, Babiš se ale nevzdává a navrhuje nyní dokonce tři typy maturit – „normální“ pro ty, co chtějí pokračovat na vysokou školu, „lehčí“ pro ty, co chtějí jít do praxe a úřední pro ty, co…??? Tady je Babišův návrhPremiér Andrej Babiš v úterý večer na Twitteru oznámil, že navrhuje tři formy maturit. Klasickou pro studenty pokračující na vysokou školu, odlehčenou verzi pro ty, co nehodlají pokračovat ve studiu a úřední pro ty, kteří by doložili, že se nemohli učit. Ministr Robert Plaga už v pondělí řekl, že úřední maturity nejsou podle něj správná cesta. Takže úřední maturita pro ty, co prokáží, že se nemohli učit? Jak – úředně od lékaře nebo neúředně od rodičů? Nebo by ta potvrzení vystavovali samotní učitelé? To by byl opravdový vlastní gól.

Kontrolní otázka: Jakou verzi byste si vybrali vy, kdybyste tu možnost měli? Šli byste do té „úřední“ maturity a hodili učení za hlavu?

Celá akce „maturita“ je ale svým způsobem důsledkem pomalého očkování v EU. Při dostatku vakcín by přeci nebyl problém naočkovat přednostně učitele u maturit (tj. ty, co by o očkování měli zájem) – jedná se řádově o tisíce osob a mohlo by to být hotovo včetně druhé dávky do měsíce. Odpadl by tak důvod vymýšlet „maturitní triky“ a mohlo by vše proběhnout dokonce skoro „normálně“.

Studenti i studentky maturitních ročníků si totiž řádnou maturitu zaslouží, když už nic jiného.

Souhlasíte s úřednickou maturitou premiéra Babiše?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 493 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)