30.9.2015
Kategorie: Společnost

Buďme stateční

Sdílejte článek:

KAREL JANDA 30|09|2015

To se nám to povídá, píše, diskutuje, polemizuje …. a čas běží! Jenže jsme zapoměli na jednu zákonitost, která působí autonomně, a má svá krutá pravidla. Čas pracuje proti nám.

Každý den, každou hodinu, každou minutu, kterou zde prodiskutujeme, a nejednou se při tom vzájemně napadáme, se do Evropy vhrne další kvantum imigrantů, které odsud nedostanete již ani párem volů. Je to snad tím, že jsme národ, který řeší své problémy u piva v hospodě, nebo je to tím, že, skryti za internetovou anonymitu, střílíme do vlastních řad a máme pocit, jak jsme v té chvílí silní, nebo jsme opravdu tak blbí, a přestáváme vnímat realitu?

Byly doby, kdy jsme museli držet hubu a krok, jsme možná tak vychováni. Ale nepodléhejme falešné slepotě! Tato doba nastala znovu. A protože v minulosti se vše řešilo u piva, dnes se, když už jsme líní jít na to pivo, řešíme vše po internetu. Má to svá plus – lidi to spojuje, je to taková pračka na názory, postoje, návrhy na řešení, je to prostor pro sdílení faktů a zkušeností, je možné z toho čerpat a vyprofilovat si vlastní postoj, vlastní orientaci, ucelit si názor na vlastní řešení. Jenže to má i své minus. A to je fakt, že mnozí zůstanou jen u toho.

A navíc je tu spousta těch, kteří i tu konstruktivní diskuzi rozbíjí, rozmělní ji poukazováním na naprosté malichernosti a vše potom vyznívá do ztracena, někdy až komicky. Ano, jsou i ti, kteří tu jsou už s tím zadáním, aby samotný účel diskuze poslali do ztracena, nebo ho zcela zdiskreditovali.
Nechci vůbec snižovat význam tohoto webu. Je víc podobných, na nichž se řeší stejné události a věci, které nás v současné době tíží. A díky za to, že toto forum existuje a je životné, aktuální a pravdivé.

souboj

Ale my – Češi,Moravané a Slezané tak rádi jenom diskutujeme ze svého bytu, domu, křesla nebo pohovky.Co se stalo? Je to totiž velmi pohodlné. A proč?

Proto, že to nikoho nenutí k tomu, aby zvedl zadek, a šel to těm svým tzv.chlebodárcům říct z očí do očí. Je to projev strachu, malosti a bojácnosti, pohodlnosti a odtržení od syrové reality, jež se na nás valí. Stále za sebou cítíme toho Bratschneidera ze Švejka, bojíme se, aby si nás tužkou nepoznamenal na papírek a neběžel s tím hned na Oberlandrát. A to je ten problém.

Situace se mění každým dnem a každou hodinou. Že je to celoevropský lunapark, inscenovaný a placený jedním miliardářem z USA, to snad víme všichni. Že krom invaze imigrantů ten člověk platí i vlády evropských státu, aby to podporovaly, to snad už víme také. Že špičky vlád v Evropě mají za každý den, který je stejný, jako byl ten předešlý, neskutečný finanční vejvar, o němž se nám ani nezdá, snad víme také všichni. Jinak by totiž nebyli tak dokonalými herci před zraky svých voličů, netvářili by se, jako sádroví trpaslíci v kapradí, kdykoliv dojde k nějaké konfrontaci, a nekapírovali pohyby marionet, které někdo vodí po podiu. Vše, co je nám prezentováno politiky a mainstraimem, je předem dohodnuté divadlo! A my to, jako blbci žereme, a ještě jsme schopni se kvůli tomu zhádat a pošpinit navzájem.

Dále: Náš tlak je roztříštěný. A oni to dobře vědí! Vycházeje z psychologie řadového občana, každý si oblíbí svůj web, a ten čte, občas se podívá jinam. Ale každý web kolem sebe sdružuje určitou skupinu lidí, kteří buď spontánně, nebo za účelem podpory nějaké osobnosti, směřující k volbám, tvoří svůj okruh příznivců. A najednou je to jak na fotbale. Každý fandí svému týmu, ať to stojí, co to stojí. Lidi, vezměte rozum do hrsti. Vždyť o to těm nahoře evidentně jde! Jde jim o to, aby z občanů udělali fotbalovou ligu. A pak se hádáme, jestli to byl out, nebo vlastňák nebo postavení mimo hru.

Navíc se zde objeví i národnostní aspekt, který ve své přímočarosti kolikrát zapomínám zohlednit, a najednou stojí proti sobě Moravan, Čech či Slezan. A přitom nám jde o společnou věc.

O co nám tedy jde? Jde nám o to, abychom, když jsme zde doma, byli doma i nadále. Abychom v budoucnosti nemuseli lézt kanály, protože se chceme dostat z bodu A do bodu B. Aby naše děti mohly chodit beze strachu s kočárky do parku a do lesa na houby. Abychom si v létě mohli v pohodě sníst na nějakém jarmarku buřta s hořčicí a poslechnout si při tom nějakou kapelu.

A co proto musíme udělat? Musíme odložit k ledu názorové malichernosti, které devalvují a rozbíjejí náš společný zájem. Musíme sjednotit náš tlak. Musíme vylézt ze své anonymity a dát všanc svou kůži. Řeknu to lapidárně a naplno, doufám,že mi to redakce promine, ale kdo se bojí, sere v síni (a to mě maminka vychovávala opravdu velmi slušně).

Takže Vás všechny prosím a vyzývám k tomu, abychom se 28.10.1015 vypravili do Prahy. Pojedeme do města, kde po staletí vládli naši králové a císařové, a většině z nich šlo o o to, aby naši zem ubránili proti nájezdům zvenčí. Tam řekneme jedním hlasem těm nahoře, kteří nás arogantně přehlížejí,
že jich máme dost. Nebudeme pitomě zvonit svazkem klíčů, to už zde jednou bylo, ale ukážeme jim zdvižené pěsti našich rukou, které jsou ztvrdlé prací, aby pochopili, že toto není sametová revoluce. Tam projevíme svou vůli.

Jenom my určujeme svůj život. Jenom my máme právo na to říct, jaká bude budoucnost naši země. Nenechte si toto právo vzít, je to naše poslední šance! A pokud ji propásnete, pak za to, co bude následovat, si můžete opravdu sami.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 92 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...