euro_black_hole
26.5.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Budeme platit nepodmíněný příjem Španělům a Italům? Záchranný fond má podpořit rozhazovačné vlády ve Španělsku a Itálii

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaJako čertík z elektriky vyskakuje občas v některých západoevropských zemích zavádění nepodmíněného příjmu tamějšími socialistickými vládami. Nejde jen o populistické opatření SNIŽUJÍCÍ MOTIVACI nezaměstnaných najít si pracovní uplatnění, ale zároveň s jeho zaváděním vstupuje každá vláda na velice nebezpečnou skluzavku rozpočtového deficitu v důsledku zvýšených sociálních výdajů a umrtvení pracovního trhu.

„Záchranný“ dotační plán od Merkelové s Macronem

Ale pojďme popořádku, německá kancléřka Merkelová se spolu s francouzským prezidentem Macronem předběžně dohodli na vytvoření „záchranného fondu“ ve výši 500 miliard EUR (13,8 bilionu korun).

Není zde prostor věnovat se vyjádření francouzského prezidenta Macrona a jeho radost z toho, že se bude jednat o dotace, nikoliv půjčky. Již tady musí rozumného člověka zamrazit při pomyšlení na možné korupční prostředí a zneužití.

Pro nás je nejpodstatnější ten fakt, že my máme být jedním z plátců do tohoto „záchranného fondu“ a příjemci mají být cituji „země a sektory nejhůře postižené pandemií“, což jsou především jižní státy, konkrétně Itálie a Španělsko.

 

Kde se vzaly obří dluhy Itálie a Španělska?

O tom, že ekonomická situace v jižních zemích není růžová, je známo již poměrně dlouho. Socialistické vlády v těchto zemích (dnešním slovníkem levicově populistické) za posledních 30 let stačily rozházet na nejrůznější sociální programy gigantické sumy a zadlužit tak budoucí generace na dlouhou dobu. V situaci skomírajících ekonomik neustále rozdávaly hlavně v sociální oblasti.

Podíváme-li se na tabulku výdajů na důchody z hlediska procent HDP, Italie a Španělsko se pohybují suverénně na předních příčkách (Italové dokonce hned druzí za Řeckem).

GRAF1

Za posledních 12 let raketově narostlo zadlužení jižních států měřené podle procenta veřejného dluhu na HDP. V případě Itálie jde o nárůst ze 102% v roce 2007 na 132% HDP v roce 2019, Španělsko dokonce skočilo ze 37% v roce 2007 na 98,7% HDP v roce 2019!

Horší než samotný stav ekonomiky měřený ekonomickými ukazateli je způsob řešení hospodářských problémů. Namísto podpory rozvoje průmyslu a podnikání se zaměřením na malé živnostníky a podnikatele šly tyto vlády cestou neustálých regulací, omezování a přerozdělování.

Neustálými omezeními a regulacemi v pracovním zákoníku na popud oborů, ze kterých dost často vzešli budoucí ministři, tyto vlády zmrazily pracovní trh takovým způsobem, že dnes je pro každého zaměstnavatele problém propustit zaměstnance. Zároveň stouply neuvěřitelným způsobem daně (musí být přece co přerozdělovat a uplácet), náklady na sociální, zdravotní pojištění, atd.

Samozřejmě se u vývozců zboží přidala i nevýhoda v nemožnosti devalvovat měnu, poněvadž Itálie i Španělsko jsou země eurozóny. Ekonomika se tím pádem dostala do stagnace, kterou dotyčné socialistické vlády řešily neustálým zadlužováním a nabídkou lákavějších sociálních výhod, které namísto hospodářského růstu vedly k ještě hlubší stagnaci a prohlubování veřejného dluhu.

Lék na zadlužené ekonomiky? Ještě větší dluhy

A situace dnes?

Doufáte, že socialistické vlády Itálie a Španělska přikročily ke škrtům v sociální oblasti nebo alespoň k reformám pracovního zákoníku a podpoře ekonomiky?

Naopak!

Zahájily ještě masivnější zadlužování zaváděním nepodmíněného příjmu!

Po zavedení v Itálii minulý rok se i španělská vláda rozhodla zavést nepodmíněný příjem. Šílené je už samotné zdůvodnění španělských socialistů, kteří tvrdí, že nepodmíněný příjem „zmírní důsledky krize a podpoří hospodářské oživení“. Karel Marx musí tleskat z hrobu, i jeho socha v německém Trevíru možná už obživla.

Španělští a italští socialisté dokazují, že nejsou schopni vidět ekonomickou realitu nebo naopak si si velmi dobře uvědomují, že jejich marxistické přerozdělování je ve slepé uličce. Nepodmíněný příjem samozřejmě žádnou cestou k prosperitě není a ani nemůže být. Pokud už se ho nějaká vláda rozhodne zavádět, mělo by jít o prosperující ekonomiku s přebytkem pracovních sil (nulovou nezaměstnaností), protože kromě nulové motivace hledat si pracovní příležitosti je nepodmíněný příjem cestou k rozvoji šedé ekonomiky.

Jestliže v podmínkách přijetí této podpory je absence pracovního místa nebo podnikatelské činnosti, pak důsledkem je pobírání dávek a maximálně nezdaněná práce načerno, ze které budou profitovat hlavně kriminální struktury.

Záchranný fond k potrestání odpovědných?

Takže zpátky k záchrannému fondu prezidenta Macrona a kancléřky Merkelové.

Klíčová otázka zní:

Máme se v rámci EU solidarity zadlužovat a platit štědrý sociální systém některým jižním státům i přesto, že průměrný důchod v Itálii nebo Španělsku činí dvojnásobek nebo dokonce dvou a půl násobek průměrného důchodu českého důchodce?

Pro nás není až tak podstatný hlavní důvod tohoto záchranného fondu, kterým je bezesporu udržení Španělska a Itálie v EU, poněvadž odtržení Itálie by pro EU znamenal tvrdý knock-out.

Řešení ekonomických problémů Španělska a Itálie , tj.spuštění záchranného fondu nevratných půjček, jak je navrhuje kancléřka Merkelová s prezidentem Macronem, je nejen neférové vůči spořivějším státům, ale také nemorální a škodlivé pro samotné Španěly a Italy, poněvadž neřeší příčinu jejich ekonomických obtíží. Příčinou je je jejich skomírající průmysl, který je třeba nastartovat reformami a investicemi. Záchranný fond se jen projí a dotace využijí různé korupční skupiny napojené na vládní establishment.

Záchranný fond je tak postaven na podpoře rozhazovačných socialistických vlád ve Španělsku a Itálii na úkor šetřivých a spořivých členů EU.

A ještě malá poznámka na závěr, mám rád Itálii a Španělsko, jejich kulturu, historii, památky, atd. Jedná-li se o pomoc lidem postiženým v nemocnicích nebo přírodními katastrofami, pak jsem jednoznačně pro, ale v tomto případě se jedná o podporu politiky levicových vlád v Římě a Madridu s cílem vytvoření mediálního obrazu EU jako instituce poskytující „první pomoc“ v ekonomické nouzi.

Jenže ve skutečnosti o žádnou pomoc či solidaritu se nejedná, jde jen o zadotování nákladného důchodového systému socialistických vlád Španělska a Itálie na úkor ostatních obyvatel EU.

Pak ale nemluvme o solidaritě, ale o španělsko-italské dani. A tu nikdo z nás určitě nechce.

 

MRACNANADEVROPOU

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 348 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)