vybuch-vrbetice-9086_denik-630-16x9rusko
6.5.2021
Kategorie: Politika

Bude se přitvrzovat

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes budeme pokračovat v našem evrgrýnu posledních dnů, protože vrbětická akce ne a ne vyčpět. Každý den jsou kolem toho nové tanečky, každý den se přeorává naše politická scéna a už se v tom nevyzná ani prase. Pojmenuju jen ty hlavní rozpory: 

 

1. Vrbětice vyhodili do povětří Čuk a Gek. Je to jisté. Tak úplně jisté to není, protože zpráva BIS dle prezidenta přímo konstatuje, že nikdo nemá důkazy, že by naši ruští Džejmsové Bondové ve Vrběticích byli. 

2. První výbuch bylo selhání, druhý výbuch už pak byl podle ruského plánu. No, podle plánu… sklad nejprve prokazatelně hořel… Druhý sklad pak byl zkontrolován pyrotechniky ještě před výbuchem. Nikdo ani nenaznačil, že by Čuk a Gek přišli do Vrbětic dvakrát. Teď už se mluví o tom, že první výbuch byl podle plánu a druhý byl selhání. 

3. Existuje jen jedna jediná vyšetřovací verze. Že to odpálili ti agenti. Až na to, že existuje  celá řada podverzí. Jestli měli komplice, jestli to ten komplic neudělal celé sám, jestli se druhým výbuchem nezametaly stopy, jestli se na tom nepodíleli majitelé Imexu… Chyběla ostraha, ba dokonce i ploty chyběly. BISce takový šlendrián celá léta vůbec nevadil. Tři lidé ten výbuch přežili, ale žádný Kroupa ani Kundra ani pravdomluvná ČT, nikdo s nimi neudělal žádný rozhovor. Jakoby neexistovali. Nebo by říkali věci, co se nehodí do krámu. 

4. Když Hamáček říkal, že Vrbětice odpálili Rusové a my měli pochybnosti, tak jsme se od pravdolásky dozvěděli, že ministrovi vnitra/zahraničí se přece musí věřit. Když teď Hamáček říká, že v Moskvě handlovat nechtěl, tak jsme se od pravdolásky dozvěděli, že se mu nesmí věřit vůbec nic.  Pro Babiše to platí stejně. 

5. Informace o Vrběticích je přísně tajná, že se nesmí zveřejnit žádné podrobnosti z vyšetřování. Aby náhodou prostý lid něco nevykecal.  Ale není dost tajná, aby z ní neunikaly zajímavé informace tu ke Kundrovi, tu ke Kroupovi. A nikoho to netrápí. Nikdo nekřičí, že tajné služby mají někde uvnitř krtka, který když může vynášet novinářům, možná vynáší i někam jinam. 

6. Vrbětická munice byla určena pro bulharského obchodníka se zbraněmi, který je chtěl dodat na Ukrajinu. No, na Ukrajinu asi ne, chtěl je dodat do Sýrie. Tedy možná, možná také Islámskému státu. Možná dokonce šlo o nášlapné miny a podobné svinstvo, které podle všech mezinárodních dohod u nás vůbec nemělo být.  

Nesrovnalostí je mnohem víc, ale uvedl jsem jen ty, které se šíří zcela oficiálním majnstrýmem. Které v průběhu posledních tří týdnů pustil sám Kundra, Kroupa a jiní protěžovaní pisálci. Do nějakých konstrukcí, že BISka si u nás vodí vládu, že je za vším CIA, že šlo o americkou objednávku, to ani neuvádím. 

Všimněte si, jak málo platné bylo Hamáčkovi, že se pokusil působit jako rusobijec. Uběhlo čtrnáct dní a místo pochvaly se dozvěděl, že je vlastizrádce. Dokonce tak velký, že kvůli němu probíhá tajné jednání sněmovny ze kterého se nesmí pořizovat záznam. A všimněte si, že Starý Ještěr z Hradu je stále stejný proruský šváb jako byl, ale je mu to úplně jedno, nijak ho to neohrožuje a naopak den ode dne se ukazuje jeho politická velikost, protože rozpoznal, kdy je lepší mlčet, počkat a dobře si rozmyslet, co řekne. 

Výsledkem jsou velmi kalné vody, které smrdí na sto honů, ale nic se v nich nedá pořádně rozpoznat. Vidlácky bych ale dodal, že se také stírají rozdíly. Najednou už není vidět skoro žádný rozdíl mezi koalicí a opozicí. Babiš nebo Bartoš, Hamáček nebo Pekarová – den za dnem jsou všichni stále stejnější pakáž. Jak dlouho bude trvat, než si průměrný volič řekne, že je mu jedno, o co se tam papaláši hryžou, proč si jdou po krku a je jedno, jakými hesly to zakrývají? V zájmu obyčejného českého človíčka to není každopádně. I kdyby byla stokrát pravda co tam všichni hlásají, obyčejný člověk není připuštěn, nesmí se mu nic říct – má volit, ale ne myslet.

Ještě před měsícem bych přísahal, že boj proti Babišovi a proti covidovým opatřením je boj za Bartoše v premiérském křesle, ale teď už bych řekl, že každý další den této politické šarvátky je boj za Okamuru. Protože kromě Zemana je on jediný, kdo stojí tiše a moudře stranou. 

Každopádně, teď už to nemůže přestat. Nedovedu si představit, že by opozice mohla vystoupit a říct, že se spletla, že naletěla Kroupovi a Hamáček je ministr vnitra na svém místě, všichni se omlouváme, je to fér chlap. Oni teď už musejí pokračovat. Za každou cenu i kdyby fakta i svědci říkali opak. 

Stejně tak nemůže přijít Babiš, že celá akce Vrbětice byla jinak, že naletěl Koudelkovi, že si to objednali Amíci nebo Britové a účelem bylo zaútočit z boku na Nord Stream, protože Německo se s Ruskem nesmí spojit na žádnou cenu, i kdyby to mělo znamenat boj do posledního Ukrajince  a šajse čechen by měli mít zimu a středověk. 

Kroupa také nemůže přestat, protože kdyby to bylo všechno, tak si to u soudu pěkně odskáče. 

Boj o moc a předčasné volby proto musí pokračovat. Klatba bude stíhat klatbu a bude to jako v době těsně před Husem, kdy se dva i tři papežové naráz posílali do horoucích pekel a stejně tak proti sobě vystupovali tři římští císařové. A všem dohromady bylo úplně jedno, co se děje dole, protože na to neměli čas a vlastně ani sílu. 

Zřejmě jde o hodně. O víc, než si dovedeme představit či připustit. Je tu velký tlak na to, aby volby byly pokud možno na začátku prázdnin. A nebo aby vůbec nebyly, protože volební zákon jaksi zatím není. Ale ať jde o cokoliv, my dole v tom nefigurujeme. O nás nejde ani náhodou a v našem zájmu to rozhodně není. A bude velmi nebezpečné chodit s pány na led. Brzy to bude vidět. 

Všichni aktéři – koalice i opozice se zabejčili na nepřekonatelných pozicích. Teď proti sobě musejí naplno a ze všech sil vystoupit. Protože jakýkoliv ústup by znamenal veřejně ukázat, že lhali, podváděli a hráli si nějaké svoje hry. Sázky jsou ale zatraceně vysoké. Tak vysoké, že jsou úplně bez limitu. Tak vysoké, že je možné úplně všechno a za úplně jakoukoliv cenu. 

Očekávám, že Kroupa vytáhne z klobouku další “důkazy”. Možná se najde i nějaký blbec, který to Kroupovi dosvědčí a může být tím prvním, kdo si na ledě zláme nohy. Hamáček hraje o všechno. Pokud by mu černý petr zůstal, nezbude ani z něj ani z ČSSD nic. A i když je ČSSD marginální stranička, při svém potápění může vzít sebou i svého velkého koaličního partnera. 

Všichni strašně spěchají. Něco je ve vzduchu. 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 849 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
116 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)