prymularouska
21.9.2020
Kategorie: Politika

Bude Roman Prymula dobrý ministr zdravotnictví?

Sdílejte článek:

VLADIMÍR KROUPA

Hledat odpověď na tuhle otázku je asi ještě hodně brzy, pan Prymula v tuhle chvíli ještě ani ministrem není, přesto se vsadím, že nejsem sám, kdo se v duchu takto ptá…

Dnešní rezignace Adama Vojtěcha na ministerský post překvapila kde koho, otázka je, nakolik a koho překvapila nominace na uvolněnou ministerskou židli Romana Prymuly.

Nemohu si pomoci, ale těžko se mi soudí pana Vojtěcha jako ministra. Sám osobně jsem ho vnímal jen jakou premiérem Babišem postrkovanou (někdy až odstrkovanou…) loutku, něco, jako avatara bez vlastní vůle a možnosti udělat jakékoliv skutečně vlastní rozhodnutí, nařízení atd.

Jakou mám naproti tomu představu o jeho nástupci, panu Prymulovi? Upřímně – nevím.

Nevím, nakolik si nechá pan Prymula od premiéra Babiše „kecat do not“, nevím, nakolik bude fungovat jeho spolupráce s dalšími odborníky a politiky, zainteresovanými na současném zápase s COVID-19. Je totiž jasné, že pan Prymula je především plánován jako „ministr přes COVID“, těžko soudit, jak bude řídit resort jako takový, nehledě na současnou problematiku s koronavirem.

Co se ale určitě musí vzít v potaz, je to, že pan Prymula má přeci jen lepší odbornější předpoklady k řešení současné krizové situace, než měl jeho předchůdce. Prymula je epidemiolog, takže otázky kolem COVIDu mu jistě nejsou cizí. Samozřejmě že i já vnímám jistou Prymulovu rozpolcenost v některých postojích a deklarovaných názorech na situaci. I já jsem od jara letošního roku ze strany nového pana ministra zaznamenal některé, nazval bych to – veletoče. V jednu chvíli to viděl na za každou cenu potlačení infekce, pak zase přišel s názorem, že by vlastně bylo dobré nechat národ promořit atd.

Já osobně mám pro tyto jeho někdy ne zrovna zřetelné postoje omluvu v tom, že situace kolem nového koronaviru byla, a v mnoha ohledech stále je, úplnou odbornou novinkou, ta nová nemoc se prý v mnohém chová o dost jinak, než ostatní kmeny koronavirů.

Každopádně si ale myslím, že má pan Prymula v současné situaci pro funkci ministra více odborných předpokladů, než nějaký jiný kandidát. Otázka pro příští období ale asi bude hlavně v tom, nakolik zůstane pan Prymula ve svém konání epidemiologickým odborníkem, a nebo nakolik se stane jen dalším politikem se vším, co k politice bohužel často patří – mnohdy jak již víme, se k politice váže politikaření a přijímání postojů, které nemají s odborným postojem společného lautr nic.

Osobně doufám, že zůstane především tím epidemiologem, protože politiků máme plné lesy, kdežto odborníků, které politici poslouchají, máme pomálu, jestli vůbec nějaké. To není vina těch odborníků, samozřejmě, to je hlavně chyba těch polohluchých politiků…

Na pana Prymulu v posledních dnech také vyšlo najevo několik informací, které jsou mírně řečeno diskutabilní. Mám na mysli například jeho zaregistrování si živnosti na zdravotnické a hygienické prostředky a pomůcky. Ano, to je v současné době skutečně „podivné“, ale nechme to na chvíli stranou. Myslím si, že teď je důležité, aby ukázal, zda umí zvládnout současnou situaci. Na zadek mu může pro jeho diskutabilní činnosti kdokoliv dát později – můj názor.

A ještě v jedno doufám, že když už se informace o tom, že novým ministrem zdravotnictví bude pan Prymula, objevila, že je to konečná verze, ne že zase odpoledne vláda přijde s něčím jiným, jak je poslední dny neblahým zvykem.

Kdo každopádně na této personální změně na ministerstvu zdravotnictví “vydělá”, je premiér Babiš. V odcházejícím Adamovi Vojtěchovi získal pro davy oběť a viníka za problémy minulé, za ty budoucí získal Romana Prymulu…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 955,00 Kč
Vybráno 48.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 118 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 2,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.