dtusa
20.3.2016
Kategorie: Společnost

Bude Donald Trump “odstraněn”?

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 20|03|2016

Amerika bývá označována za zemi neomezených možností a i když fluidum této fráze už dávno ztratilo svůj hypnotizující účinek, zdá se, že americký sen o možnosti nemožného dnes opět nabývá reálných obrysů, když se zmaterializoval do jediného jména, resp. člověka.

Jak se vůbec mohlo stát, že establishment, využívající demokratické procedury svobodných voleb k cílenému vybírání „správných“ lidí, jejich mediální prezentaci jako „odborníků“, „vizionářů“ či „vůdců“ podle toho, na co voliči zrovna nejvíc slyší a následnému dosazování těchto „spolehlivých“, protože finančně závislých a tudíž zkorumpovaných či zkorumpovatelných jedinců na klíčové pozice ve státě, včetně té nejvyšší? Tuto otázku si kladou nejen překvapení novináři a nejrůznější političtí komentátoři, ale především lidé ze zákulisí, z kruhů nejbohatších a nejvlivnějších rodinných klanů, což je pochopitelně v USA pouhý eufemismus pro mafii. Jejich znepokojení je patrné z řady na první pohled nepodstatných detailů, které doprovázejí probíhající předvolební klání během tzv. primárek, majících za cíl vybrat kandidáty dvou hlavních stran.

dtusa

Před americkou mafií poprvé od dob bratří Kennedyů stojí protivník, hrozící narušit půlstoletí trvající status quo, tedy nepsanou dohodu o rozdělení sfér vlivu mezi politickou reprezentací a finančně-ekonomickou oligarchií. A to za situace, kdy zprvu nic nenasvědčovalo tomu, že by se instalace dalšího povolného prezidenta mohla špičkám amerických elit vymknout z rukou.

Po osmi letech „vládnutí“ Baracka Husajna Obamy, zřejmě nejtypičtějšího „mediálního“ prezidenta v celých dějinách USA, se však nečekaně ukázalo, že veřejnost je možné klamat jen do určité míry, resp. že mediální manipulace nakonec nutně narazí na svůj strop a stává se de facto kontraproduktivní, protože evidentní, očividnou a tudíž prohlédnutelnou. Jinak řečeno – zatímco před osmi lety mocná finanční podpora, grandiózní předvolební kampaň a mediální masáž černých Američanů pohodlně stačily pro vstup Obamy do Bílého domu, dnes stojí mafie před problémem, který se zdá být (legálními prostředky) neřešitelný. Zkorumpovat miliardáře Trumpa je nemožné a podpora Clintonové, byť sebevětší a sebenákladnější, nedává žádnou záruku, že bude skutečně zvolena.

V této souvislosti tudíž nepřekvapuje, že tu a tam začínají prosakovat na veřejnost úvahy (kdo je asi šíří?) o možném „kennedyovském“ osudu Donalda Trumpa, mající evidentně za cíl „připravit“ Američany na tuto možnou eventualitu a tak jim nenápadně, ale jasně připomenout, kdo je tu skutečným pánem. Z historie Spojených států je zřejmé, že mafie se sice nejraději drží v pozadí, v případě ohrožení svých zájmů však nikdy neváhá vystoupit s brutální silou, která dokáže šokovat a zastrašit každého, kdo by se jí chtěl postavit do cesty. Dnes je mimo jakoukoliv pochybnost jasné, že právě nejvyšší mafiánští bossové ve spojení se svými komplici v CIA stáli za atentátem na J. F. Kennedyho (viz např. recenze knihy Konspirace), báchorce o údajném osamělém střelci Oswaldovi už v USA nevěří skoro nikdo. Je možné, že by se historie mohla opakovat?

Bohužel, řada indicií tomu nasvědčuje. Je samozřejmě otázkou, jak by mafie v této věci postupovala. Možnosti má dvě – buď vsadit na to, že Clintonová ve volbách zvítězí a nebude tudíž nutné sahat ke „krizovému scénáři“, což je ovšem riskantní, protože v případě Trumpova vítězství by atentát na nového prezidenta mohl vést k všeobecnému lidovému povstání. Druhou možností je pak Trumpovo odstranění ještě před volbami, ale i to je spojeno s řadou nepředvídatelných následků.

Donald Trump jistě není vzorem ctností či pevných morálních zásad. Je to ovšem člověk, u kterého se zdravý selský rozum spojuje se silnou vůlí, nekomplikovaný pohled na svět s přesvědčením, že zdánlivě složité věci se dají ve skutečnosti řešit jednoduchými prostředky. Bez těchto vlastností by se nikdy nemohl stát veleúspěšným podnikatelem. Když k tomu připočteme jeho známé pohrdání politickou korektností, pak je zřejmé, že by mohl být právě tím prezidentem, kterého Amerika v dnešní době potřebuje.

Uvidíme, co přinesou příští dny…

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ladislav Hegyi 300,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Jiří Novák 100,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Milan Černý 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 078,00 Kč
Vybráno 43.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
103 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.