GRETAVOLI
25.3.2020
Kategorie: Společnost

Bude debata o klimatu po koronaviru tatáž, jaká bývávala před ním?

Sdílejte článek:

YNGVAR BRENNA 

Nor Ivar Giæver, laureát Nobelovy ceny ve fyzice, se nechal slyšet, že globální oteplování se skutečně stalo novodobým náboženstvím proto, že ho nemůžete diskutovat, aniž byste se rouhali všem «modlám», nedotknutelným pravdám.

 

Jak jsem se již v nejednom článku snažil nastínit, v Norsku se politici, masmédia a aktivisté snad více než leckde jinde předhánějí v tom, aby lidem vštěpovali, že svět prodělává klimatickou krizí a na vině je váš úpadkový způsob života. Nepřistoupíte-li na bolestivou přeměnu svých životů a nejlépe hned teď prý nás zasáhne největší pohroma a svět tak, jak ho známe, zanikne. Tvrdívají, že lze upravovat počasí zastavením emisí oxidu uhličitého. Proto hrozí útlumem těžařského a veškerého průmyslu náročného na energii, jenž je nejrentabilnějším v zemi a tvoří základ blahobytu a sociálního státu, dále útlumem zemědělství kvůli masu, přitom se má dovážet spousta rostlinných bílkovin z jiných světadílů a také biopaliva. Přitom nám namlouvají, že jde podle vědy o nutnost, přitom žádná věda vás nežádá o to, abyste přijali vynucená opatření na svá, jež oslabí ekonomiku i schopnost nás chránit proti jiným nebezpečím.

Za tohoto společenského klimatu se v Norsku zvedá několik skupin, jež o sobě říkají, že jsou realisté, pokud jde o klima. Jejich odpůrci je nazývají klimatickými zapírači, přitom oni realisté je vnímají jako zapírače faktů i průběhu dějin. Především nesouhlasí s Mezivládním panelem pro změny klimatu a jejich tvrzením, že emise oxidu uhličitého mění klima natolik a tak rychle a nenávratně. Změny klimatu prý byly vždy. Rozbory ledu a bublinek vzduchu v ledu ze Severního a Jižního pólu a Grónska dokazují rozsáhlé změny klimatu v průběhu dějin. Inzerát jedné z těchto skupin realistů v otázkách klimatu stál spoustu peněz a redaktor váhal, zda ho povolit, či ne. Pravda je v roce 2020 drahá, zato lži se mohou šířit bezplatně.

Plamenní zastánci klimatické hysterie a zbrklí štváči označují kohokoliv za rasisty (slovo zapírač je v Norsku hodně spojován s holokaustem): např. facebookovská akce Vzpoura lidu proti klimatické hysterii roste rekordně rychle a je výrazem mohutné, lidové opozice, jenž má zastrašování umíněných aktivistů dost.

Iselin Nybøová, zástupkyně premiérky, že největší výzvou naší doby klima a ne mikroby ani neschopní politici. Někteří Zelení se pokoušejí situace kolem koronaviru využívat politicky prohlášeními typu jako, že opatření proti koronaviru musí být šetrné ke klimatu. Nejlépe, aby byl virus udržitelný životnímu prostředí, že ano? Např. Erik Solheim, bývalý ministr životního prostředí a bývalý ministr pomoci rozvojovým zemím, pak zástupcem generálního tajemníka OSN a nyní členem Zelených, napsal na Twitteru, že virus dokáže věci, jež si aktivisté ve službách klimatu dlouho přáli. Nyní prý máme důvody k dlouhodobému optimismu. Je snad virus bodem obratu v boji proti klimatickým změnám? Odkaz na článek Kávého Madáního, iránského badatele a aktivistu, rozebírá co si Solheim myslí: aktivisté neměli stejný úspěch jako virus a ten snad lidem konečně otevře oči nakolik je otázka klimatu naléhavá a že lze žít šetrně ke klimatu.

Dále různé organizace a z osobností mj. Jan Egeland, tajemník Norské rady pro uprchlíky, největší neziskové organizace v Norsku s více než 5000 zaměstnanci, na Nory naléhají, aby získali více peněz na opatření pro klima v chudých zemích. Píše o tom web www.resett.no. Největší výzvou některých diváků, jež si mysleli, že bylo důležitější zdraví a život lidí, je dívat se na různé privilegované papaláše až do konce, aniž se jim udělá z té propagandy nevolno. Je smutné, že je třeba projít pandemií, aby řada politických stran, organizací a lidí, zejména ti, jež se narodili po r. 1970 a někteří starší pochopili, jaké to je, když se lidé začnou znepokojovat tím, že by mohli být též nakažení virem, a jestli bude za těchto okolností i dost zdravých zemědělců, jež budou s to vyrábět dostatek potravin a zda bude dost zdravých zvířat, jejichž stavy chtějí výrazně ztenčit, že je požehnáním, že ekonomiku může načas částečně spasit příjmy z daní z prodeje ropy a plynu. Ti, jež žili bezstarostně, si prý vytvářejí rádoby krize, aby měli pocit, že jsou naživu. Jste-li privilegovaní a chránění proti následkům něčeho, pak je prý snadno být pro něco zapálen a nad něčím jásat.

Kdo si ještě nevšiml toho, že «klimatická kůra 2030», podle níž je cílem do té doby snížit tzv. klimatické plyny o polovinu, obsahuje recept na pohromu pro norské zásobování potravinami a potravinářskou bezpečnost, ten by se snad měl brzy probudit. Vyzývá se: zemědělci, zakousněte se do chlévních vrat! Brzy vás budou i ti nejrozhněvanější badatelé v oblasti klimatu vás ponoukat k tomu, abyste se vrátili ke kopytníkům.

Matematika klimatických plynů s nedostatečným zaměřováním na realitu je třeba podle článků na webu www.klimarealistene.com neúprosná: Prý se fosilní uhlík rovná biologickému uhlíku: uhlík z přírodních oběhů nepřidávající metan ani oxid uhličitý do atmosféry a tudíž nevedoucí ke klimatickým účinkům mají v těchto výpočtech tu samou hodnotu jako fosilní uhlík: uhlík, který je rozkládán a ukládán v sedimentech po dobu několika set milion let a vypouštěn jako metan a oxid uhličitý do atmosféry během pár set let s ohromnými účinky na klima.

Jakápak klimatická krize? Na severní polokouli je plno nejsilnější vrstvy ledu, uvízly tam mj. výzkumné lodě, padá jeden rekord za druhým, pokud jde o množství napadnutého sněhu. Klima se ukazuje z více úhlů, jenže je skutečně hůře než v minulosti? Stále méně lidí umírá na extrémní počasí.

Druhá tvář těch, jež v posledních letech podporovali ekologická hnutí, nyní vystrkuje růžky. Následky fanatické politiky v praxi: rozsáhlá výstavba větrných turbín v krásné přírodě proti vůli místních a časté střety s policii, nucená elektrifikace za strašných nákladů, doprovázena dalšími potížemi kvůli nezralé technologii, dále mizející či předražená parkovací místa, obecně ztížit lidem život, nekonečné věnování štědrých darů ostatním zemím a různým organizacím, hlavně OSN atd. Politici nechápou jak je klima složité a co navrhují, aby házeli do černé díry zvané klima neovlivní ho vůbec. Existuje daň, kterou lze zaplatit na to, aby se jeden zbavil problémů kvůli koronaviru, anebo to funguje jen na klima?

Klima je prý účinným nástrojem pro prosazování nadnárodních zájmů. Proč má ta tečka na mapě, jíž se říká Norsko, na rozdíl od opravdu velkých znečišťovatelů, jež plánují navýšení emisí, každou chvíli snášet ty největší oběti a výdaje, jež do budoucna ani nejsou vyčísleny, ovšem se na ně bude muset odněkud vzít a kolik asi, no právě to se nedozvíme.

Ani děti nejsou toho nátlaku ušetřeny. Špatně se jim spí, někteří zvrací a dokonce přestávají dýchat. Píše o tom deník Dagens Næringsliv. A UNICEF (Dětský fond OSN), Světová zdravotní organizace a lékařský časopis The Lancet dokonce umístily Norsko v dolní části seznamu zemí, jež chrání právo dětí na dobré klima v budoucnu. Blíže o tom hovoří zpráva A Future for the World’s Children? (Budoucnost pro děti světa?). Možnosti budoucnosti norských dětí jsou prý ohroženy mj. kvůli norským emisím oxidu uhličitého, jež jsou o 212 % vyšší, než cíle stanoveny pro r. 2030.

Přitom počítačové klimatické modely, jež kladou příliš velký důraz na oxid uhličitý, jsou údajně zavádějící a neumí reprodukovat vypozorované přírodní výkyvy v průběhu posledních desetiletí. Oxid uhličitý je skrze fotosyntézu základem veškerého života na naší planetě, umožňuje lepší růst rostlin a výrobu potravin. V atmosféře je geologicky vzato velmi málo oxidu uhličitého. Do krize nás může zahnat naopak chlad a nedostatek oxidu uhličitého. Podle některých badatelů je to slunce, a nikoliv oxid uhličitý, jenž převažující měrou ovládá klimatické změny. Uvádí to např. švédský list Kristianstandsbladet. Slunce vstoupilo do pasivní fáze se slabým magnetickým polem, což pohání mnoho kosmických částic, což popohání tvorbu mraků, jež odráží více z tepla slunce, a tak lze čekat chladnější klima. Pařížská a další dohody se proto jeví jako nesmyslné.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 093 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.