ZEMANRUBL
28.4.2018
Kategorie: Společnost

Buď budu držet hubu a krok, jak se říká, anebo se podřídím aktivitám, které vycházely od Miloše Zemana

Sdílejte článek:

VLADIMÍR HLUČÍN

Protože v médiích se objevily poněkud nešťastně editované úryvky projevu, který jsem pronesl na demonstraci proti trestně stíhanému premiéru v demisi Babišovi 9. dubna 2018 ve Zlíně, zveřejňuji jeho doslovný a úplný přepis.

Já tedy nechci vytrhovat věci z kontextu, ale když už tedy Zbyněk začal jako můj předřečník o té BIS, musím říct jednu věc: Když jsem nastoupil k BIS, tak tehdy byla jaksi u moci ODS. Já jsem měl jisté kritické připomínky, ale přišel rok ’97 a dostala se k moci vláda ČSSD v čele s Milošem Zemanem. A jako důstojník BIS jsem měl dvě možnosti. Buď budu držet hubu a krok, jak se říká, anebo se podřídím aktivitám, které vycházely od Miloše Zemana.

Jedna z prvních takových aktivit bylo přinutit jistou Markétu Regecovou, aby prodala pozemek, který byl určen na jakýsi podivný podnik, na kterém participoval Miloš Zeman, jako že zvýší zaměstnanost. Ta žena nechtěla ten pozemek prodat za tu cenu, která jí byla nabízena. Miloš Zeman nařídil, že se musí udělat všechno, aby ji přinutili. Bylo nařízeno její nezákonné sledování, odposlouchávání…, já jsem odmítal tyto pokyny plnit.

Potom ale nastaly ty jeho volební tanečky a Miloš Zeman byl zjištěn u řeckého milionáře, který byl několikanásobným agentem Statní bezpečnosti, jak se v jeho zámku v Ostravě-Porubě účastní různých alkoholických večírků, kde končí vyloženě na zemi, opilý a za přítomnosti pracovníků ruských tajných služeb konzulátu z Brna.

Tyto akce já jsem pojal jako že by premiér se neměl takových věcí účastnit. Napsal jsem o tom stručnou zprávu, všichni se toho na analytice báli, nicméně můj ředitel – olomoucký – řekl ‘Pošleme to’. Tak jsme to poslali. Tehdy jsem ještě netušil, že už jsem odposloucháván a sledován.

V té době bylo plno aktivit na sledování ruských tajných služeb a hlavně tedy z konzulátu z Brna. Ty akce se musely všechny zastavit. Musely se dělat věci, které vyhovovaly Miloši Zemanovi, respektive jeho volebním aktivitám. Tam bylo takové zneužití pravomocí, že si myslím, že za to by měl být postaven zcela určitě před soud. Ale protože je obklopen lidmi, jako je Mynář a Nejedlý a další, kteří ho neustále mumifikují, aby tedy ještě nějakou dobu vydržel a prostě setrval na tom místě, poněvadž oni ho tam potřebují. Já si prostě myslím, že tyto věci by se měly otevřít.

A to je ten důsledek, že tu máme třeba takového Andreje Babiše. Pořád se říká Andrej Babiš… Ano, dneska prokazatelně víme, že výrok Ústavního soudu v Košicích zněl: ‘Byl zanesen do registru svazků oprávněně.’

Ano, já jsem viděl část jeho agenturního svazku, když se dělila federace. A pracovníci Slovenské informační služby, kteří nechtěli působit pod Mečiarem a přešli k nám, mně sdělovali podrobnosti kolem aktivit Andreje Babiše. Mohu vám říct, že tento člověk je nejen spolupracovníkem StB, nejen trestně stíhaným člověkem, ale byl především nomenklaturním kádrem Komunistické strany a je to teda kupodivu, jak je možné, že takovýto člověk může působit na takovémto postu.

Víte, když jsem dostával před zhruba třemi lety statut válečného veterána za odboj v době “normalizace”, protože já jsem používal, tedy, násilné prostředky, ano, byly tam, ale vyhodnotilo je Ministerstvo obrany do takové podoby, jako že jsem získal tento statut, tak mohu vám říct, že já když jsem to příjmal z rukou Stropnického, tak redaktor tehdy ve čtyřiadvacítce, na stanici, v deset hodin, když jsem – tam byl více jak půlhodinový rozhovor – se mě zeptal, jaký jsem měl pocit, když jsem získal tento statut od ministra Stropnického, který je členem hnutí ANO. Já jsem byl na to připraven a řekl jsem, že pro mně ten třetí odboj de-facto ještě neskončil, neboť pokud je na místě ministra ministr financí Andrej Babiš-Bureš, tak pro mně ten třetí odboj prostě nekončí, ten nebyl dobojován. /potlesk/ Takže… Já tady nechci podněcovat k nějakým násilnostem, nebo něco podobného, ale myslím si, že ta situace je skutečně už za hranou, že by se s tím mladí lidé měli porovnat a já si nesmírně vážím těch mladejch lidí, kteří do toho jdou a kteří prostě vědí, že jestliže budou mlčet, tak to půjde jenom k horšímu a k hořšímu.

Jenom chci říct ještě jednu takovou záležitost: Když jsem jednoho dne se dostal k materiálům, které se týkaly Miloše Zemana, kdy ještě v dobách, kdy byl členem Komunistické strany, a dokonce byl na úrovni funkcionáře, tak tehdy se iniciativně snažil, aby dodávky semtexu a munice byly dodány tehdy národně-osvobozeneckému hnutí. On na tuto věc jaksi zapomíná. Tedy on podporoval de-facto teroristy arabského kontinentu. A tyto věci by se měly otevřít, neměly by zůstávat v trezorech tajné služby nebo někde v archivech, které jsou zamčeny. Bohužel, takový František Bublan má velkou zodpovědnost za to – který byl svého času iniciátorem mého zatčení, po mém zatčení byl vyznamenán, stal se ministrem vnitra, před tím šéfem rozvědky – tito lidé nesou velkou zodpovědnost za to, co se tady děje. Ono to není jenom Babiš, ono to není jenom Zeman, ale to podhoubí, ze kterého to vyrostlo, to je nutno sledovat a ono to začíná už někde u těch komunálních voleb.

Vážení občané, já se tady cítím dobře, poněvadž jsem se ve Zlíně narodil, ale chci říct jedno: já nechci být poslem špatných zpráv, jenomže co k tomu dodat? Tady nelze už zůstat nějak nečinný, nelze tedy to trpět, protože si myslím, že už ta kapka přetekla a co bych řekl, je potřeba už vzít jaksi větší špónu a já jedině v naději ve vás, že se začnete o ty věci zajímat, pak se s tím může něco hnout.

Děkuji vám za pozornost.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 178 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...