virus3
1.9.2020
Kategorie: Společnost

“Bububu”, bojte se!

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ

Můžete si přečíst, že “V sobotu přibylo 319 nemocných s covid-19, jde o nejvyšší víkendové číslo … což je ono strašení, jak vyplynulo po přečtení článku, neb jde o způsob výkladu těchto čísel – to podstatné totiž je to, že zároveň bylo v tuto sobotu, stejně jako v poslední době vůbec, uděláno i nejvíce testů – tedy vlastně nejde o to, že přibylo 319 nových nakažených, ale pouze o to, že bylo uděláno nejvíce testů od počátku tzv. krize; a tedy bylo logicky odhaleno i nejvíce nakažených – žádná složitá věda.

Nakažených může být totiž stále stejně, respektive mohou přibývat stále stejně, nebo skoro stejně (což z těchto údajů nevyčtete, pokud se nedělá i stejně testů, a navíc se odhaduje, že skutečně nakažených, je až desetkrát více, jen se o nich neví); a tak všechny ty grafy, ukazují vlastně pouze to, kolik lidí bylo ten který den otestováno, a kolik z nich, bylo pozitivních – nikoliv nemocných. A neříká to nic, o skutečném nárůstu.

A přesně takto, populisticky, jak se někomu hodí (komu je snad zřejmé), jsou také prezentována tato nová čísla. A je celkem logické a pochopitelné, že deníky patřící panu Babišovi, budou informovat tak, jak se panu majiteli, ale zároveň i premiérovi této naší současné vlády hodí – tak, aby to podpořilo a tedy vždy i ospravedlnilo kroky jeho vlády, a jeho poslušných ministrů. A to, že jde vždy i o zájem jak Agrofertu, či dalších zájmových skupin všech participujících, tak to je ten tolik od počátku diskutovaný, v demokracii zcela nemyslitelný a taky nepřípustný střet zájmů! To kdyby to těm zabedněnějším stále nedocházelo, jak se evidentně děje a jak je dnes bohužel očividné!

To, že se najde hrstka všehoschopných a prodejných lidí, především jeho spolustraníků – politiků ANO, ale bohužel i novinářů, kteří to budou prezentovat tak, jak se vládě (premiérovi a majiteli médií) hodí, není tedy nic co by bylo těžké prohlédnout a pochopit; přesto se zdá (nezdá, je to fakt), že to spoustě, dokonce prý “většině” lidí, lidí se “zdravím rozumem”, jak sami sebe označují, stále jaksi uniká! Proč asi? No, je to nejspíš prosté, logické – jsou stejně prodejní jako ti novináři, jako ti spolustraníci, a nebo jsou jen natolik bojácní a tak vystrašení, že přestali normálně uvažovat – myslet, a tedy i pochybovat. A tak věří každé ptákovině, kterou jim tito lidé předloží. “Žerou jim tuto vhozenou návnadu a polykají ji i s háčkem” řečeno rybářskou terminologií; a jsou pak logicky zaháčkováni, a je jedno, zda-li si to uvědomují či nikoliv. Stávají se tak i kořistí predátora v čele vlády. A ten si s nimi pak už nakládá dle svého, a jak sám potřebuje. To je současná situace a její popis; a zároveň je to ona tzv. “druhá vlna”, kterou ti stejní po celou dobu, své zaháčkované voliče, straší!

Ano, v jistém smyslu, lze hovořit o vlnách, podobně jako u rozbouřeného moře. Pokud tedy ale není přesnější popis, jako jakési probíhající povodně. Pokud tedy vím, k žádnému přerušení nedošlo, stále jde o šíření koronaviru a tedy i nemoci Covid – 19, které probíhá odpočátku a tedy nepřetržitě, po celou tu dobu, byť s různou intenzitou v různých oblastech světa. Můžeme to sice nazývat vlnami, ale pak to “moře” – tedy ono ohrožení, to už tu prostě je; a jestli se vlní v danou chvíli tak či onak, není zas až tak důležité. Ta “tsunami”, tedy přílivová či povodňová vlna, ta už prošla Evropou, a nyní možná řádí někde v Americe, v Indii a podobně, ale tzv. vlny tu tedy budou, dokud to moře, tu spoustu nebezpečné vody, nezastavíme, nevysušíme a podobně. Hra se slovy, ale ani s čísly, na faktu existence tohoto problému, vůbec nic nezmění.

Lidi, vzpamatujte se, přemýšlejte, čtěte pozorně kdo vám co předkládá (nejen titulky, které jsou, nebo mohou být zavádějící, o což možná jde) a servíruje, a přemýšlejte i tom, proč to dělá. Oč mu skutečně jde? O vaše bezpečí, pohodu, o vás? Vážně jste tak naivní, že tomu ještě stále věříte, a to i po tom všem, co vám právě tato vláda, navíc jmenovaná egoistickým a nemocným zaprodancem a lhářem na hradě (nemocným pomstou natolik, že je ochoten zaprodat svou zemi), navíc způsobem, jakým vše probíhalo, už předvedla? Myslíte si to skutečně vážně? Nevidíte, jak vás od samého začátku rozdělují, jak vás krmí všemi těmi jejich nesmysly, jak vás neustále straší, a jak vám servírují především negaci, strach, a tím i nenávist; a jak vás proto velmi snadno ovládají? Jak vás díky tomu všemu nejen snadno ovládají, ale vždy dostanou i tam, kde vás potřebují mít? Otevřete už prosím vás oči, a probuďte se z toho snu, dokud je ještě čas. Nebo nebude líp, ale mnohem, mnohem hůř!

***

Pár názorů, které stojí snad za zaznamenání a zamyšlení … a to z obou stran, názorového spektra:

… ale to co se dnes děje, nesouvisí pouze s koronavirovou epidemií, ale taky s byrokracií a hloupostí úředníků, dokazujících si nějakou moc, vůbec. Velmi přínosný rozhovor …

… tak se mi zdá, že někde je to ještě horší, než u nás; ale potěšila mne zpráva, že snad Adam Vojtěch začíná přemýšlet hlavou (jakoby četl mé články, což si opravdu nemyslím ;o))) – ale asi je to tak, že i na ministerstvu zdravotnictví, jsou snad i dnes ještě nějací lidé doposud myslící.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 655,00 Kč
Vybráno 44.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 936 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.