alloy-wheel-2417026_1280
6.2.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Brzdové třmeny

Loading...
Sdílejte článek:

Možná si budete říkat, že v dobrém voze je důležitý pouze motor, avšak možná ještě důležitější součástí jsou brzdy. Tedy konkrétně brzdové třmeny, držící brzdové válečky neboli pístky, které se po sešlápnutí brzdového pedálu stáhnou a zatlačí brzdové obložení na kotouč a tím pádem zpomalují celé vozidlo. Každému je asi jasné, že se tato součást velmi opotřebovává, a proto je třeba se o ni patřičně postarat.

Oprava brzdového třmenu

Největším problémem starého brzdového třmenu je rez. Avšak to ještě neznamená, že jej musíte hned vyměnit za zbrusu nový. Používanou součástku lze zpravidla velmi jednoduše dostat do perfektního stavu. Nejprve se proto celý třmen rozebere a odlitek brzdiče se otryská, čímž se kompletně zbaví rzi. Poté následuje nátěr speciální ochranou barvou, která jej ochrání proti všem přírodním vlivům. Oprava brzdového třmenu tak není nic náročného. Nyní již zbývá pouhé opětovné smontování a váš brzdový třmen je jako nový.

Vyplatí se oprava brzdových třmenů?

V prvé řadě je nutné říct, že repase brzdových třmenů je o dost levnější, než koupě zbrusu nových. Pro některé uživatele vozidel již stačí tento fakt a dále se nemusí rozhodovat o dalším postupu. Důležitost a dobrý stav vašich brzd byste totiž neměli podceňovat. Uvědomte si, že brzdy jsou to jediné, co vás dokáže na cestě bezpečně zastavit. Určitě se tedy zamyslete nad tím, v jakém jsou stavu a pokud si nevíte rady, není nic jednoduššího než se poradit s odborníkem, zda se oprava brzdových třmenů vyplatí.

Brzdové třmeny vám mohou zachránit život

Jak už bylo řečeno, kvalitní brzdy potažmo brzdové třmeny jsou asi nejdůležitější součástí každého vozidla. Nechte si jej proto repasovat či vyměnit u odborníků. Rozhodně se nejedná o likvidační investici, kvůli které byste museli ještě dlouhé měsíce živořit. Třmeny se totiž opotřebovávají, a proto si zasluhují náležitou pozornost. Z tohoto důvodu navštivte naši firmu, kde se o vaše brzdové třmeny postaráme.

Jestliže si s touto problematikou nevíte rady, není nic jednoduššího než zkontaktovat odborníka, který vám rád pomůže.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 668,11 Kč
Vybráno 24.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 251 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.