alloy-wheel-2417026_1280
6.2.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Brzdové třmeny

Sdílejte článek:

Možná si budete říkat, že v dobrém voze je důležitý pouze motor, avšak možná ještě důležitější součástí jsou brzdy. Tedy konkrétně brzdové třmeny, držící brzdové válečky neboli pístky, které se po sešlápnutí brzdového pedálu stáhnou a zatlačí brzdové obložení na kotouč a tím pádem zpomalují celé vozidlo. Každému je asi jasné, že se tato součást velmi opotřebovává, a proto je třeba se o ni patřičně postarat.

Oprava brzdového třmenu

Největším problémem starého brzdového třmenu je rez. Avšak to ještě neznamená, že jej musíte hned vyměnit za zbrusu nový. Používanou součástku lze zpravidla velmi jednoduše dostat do perfektního stavu. Nejprve se proto celý třmen rozebere a odlitek brzdiče se otryská, čímž se kompletně zbaví rzi. Poté následuje nátěr speciální ochranou barvou, která jej ochrání proti všem přírodním vlivům. Oprava brzdového třmenu tak není nic náročného. Nyní již zbývá pouhé opětovné smontování a váš brzdový třmen je jako nový.

Vyplatí se oprava brzdových třmenů?

V prvé řadě je nutné říct, že repase brzdových třmenů je o dost levnější, než koupě zbrusu nových. Pro některé uživatele vozidel již stačí tento fakt a dále se nemusí rozhodovat o dalším postupu. Důležitost a dobrý stav vašich brzd byste totiž neměli podceňovat. Uvědomte si, že brzdy jsou to jediné, co vás dokáže na cestě bezpečně zastavit. Určitě se tedy zamyslete nad tím, v jakém jsou stavu a pokud si nevíte rady, není nic jednoduššího než se poradit s odborníkem, zda se oprava brzdových třmenů vyplatí.

Brzdové třmeny vám mohou zachránit život

Jak už bylo řečeno, kvalitní brzdy potažmo brzdové třmeny jsou asi nejdůležitější součástí každého vozidla. Nechte si jej proto repasovat či vyměnit u odborníků. Rozhodně se nejedná o likvidační investici, kvůli které byste museli ještě dlouhé měsíce živořit. Třmeny se totiž opotřebovávají, a proto si zasluhují náležitou pozornost. Z tohoto důvodu navštivte naši firmu, kde se o vaše brzdové třmeny postaráme.

Jestliže si s touto problematikou nevíte rady, není nic jednoduššího než zkontaktovat odborníka, který vám rád pomůže.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 223 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.