Belarus-Protests-4
11.8.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Brutální zákroky vůči pokojným občanům v Bělorusku

Sdílejte článek:

OLGA KARATCH

Vážené dámy a pánové!
“Our House” žádá evropské a americké politiky, diplomatické organizace Evropské unie a Spojených států amerických, neomlouvat za žádnou cenu krveprolití vůči pokojným občanům Běloruska a odpovědět na tyto brutální zákroky vůči pokojným občanům v Bělorusku.

Devátého srpna 2020 se v Bělorusku konaly prezidentské volby.

Tato prezidentská kampaň byla, jako nikdy předtím, orámována brutálními represemi vůči občanské společnosti, mučením, únosy, prohlídkami, výhružkami odebráním dětí, vyhazovy z práce, obrovskými pokutami, zastrašováním atd. Je to kvůli faktu, že Alexander Lukašenko ztratil všechnu podporu lidí v Bělorusku a prohrál volby, ale neuznal to a rozhodl se udržet moc silou.

9. srpna 2020 občané pokojně protestovali v ulicích měst, aby ukázali svůj nesouhlas s masivními falzifikacemi a represemi.
Pořádková policie rozehnala sérii povolebních protestů v Minsku a dalších městech Běloruska. Krajní násilí, slzný plyn, gumové projektily a vodní děla byla použita proti pokojným protestujícím v Minsku. Několik lidí bylo zraněno, včetně jednoho protestujícího dle údajů přejetého policejní dodávkou. Existují zprávy o několika demonstrantech hospitalizovaných po zranění omračujícími granáty.
Byly použity hlukové a zábleskové granáty, slzný plyn, střely (minimálně gumové projektily) a proti civilistům byla nasazena policie, vnitřní jednotky, armáda, branci, KGB a další bezpečnostní složky.
Vyzýváme evropské a americké politiky, diplomatické struktury Evropské unie a Spojených států, aby za žádnou cenu neomluvili krveprolití vůči pokojným běloruským občanům a aby odpověděli na tato zabíjení kvůli politickým důvodům.
Krev běloruských lidí je na rukou Alexandra Lukašenka. Je to jeho politická zodpovědnost.

“Our House” naléhá na odpověď vůči brutálnímu zákroku vůči běžným lidem: zavedením tvrdých sankcí proti Alexandru Lukašenkovi, represorům a kriminálníkům a to ve třech částech:

  1. Osobní sankce (zákaz cestování, zmražení majetku, účtů, aktiv) by měly být uvaleny na všechny, kdo jsou zapojeni do vražd civilistů, volebních podvodů a zatajování informací o COVID-19 v Bělorusku.
  2. Zastavit jakoukoliv asistenci režimu Alexandra Lukašenka. Je jednoduché říci, co pomáhá režimu Alexandra Lukašenka – všechny programy a peníze, které jsou zaštítěny oficiální registrací v Bělorusku. Prosím zastavte podporu, rozvíjení korupce v Bělorusku, stejně jako živení struktur Lukašenka, který zabíjí civilisty ve své zemi.
  3. Zaveďte ekonomické sankce proti státem vlastněným podnikům v Bělorusku, které vyrábějí své výrobky při porušování lidských práv – zvláště s použitím otrocké, nucené práce.
Prosím ukažte, že EU a USA jsou s běloruskými lidmi a truchlete s demokratickým Běloruskem, nepotřásejte krvavou ruku diktátora Alexandra Lukašenka.

 

Olga Karatch,
Ředitelka “Our House”

 

Více informací o situaci naleznete zde:

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 299 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 2,66 out of 5)
Loading...
politicon.cz
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.