12.8.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Brutální vražda spáchaná imigranty v IKEA a “sluníčkové řešení” … přestanou se tam prodávat kuchyňské nože

Sdílejte článek:

RED 12|08|2015

Dva muži, které v pondělí zadrželi pro podezření z pobodání muže a ženy v obchodním domě IKEA ve městě Västeras ve střední části země, se narodili v Eritreji a později žili ve Švédsku v nedalekém azylovém centru, oznámila švédská policie. Dodala, že motiv činu stále zůstává neznámý. 

Místní deník VLT uvedl, že oběťmi jsou matka a její syn. Podle policie není znám žádný vztah mezi mrtvými a podezřelými. Svědci vypověděli, že zabití se jevili jako běžní zákazníci. Přesné okolnosti incidentu ale nejsou známé. Zveřejněno bylo pouze to, že se odehrál v oddělení kuchyní. VLT s odvoláním na svůj policejní zdroj napsal, že byly očividně použity nože prodávané v obchodě. 

ikea

Incident, který se odehrál v oddělení domácích potřeb, zřejmě zachytily bezpečnostní kamery, jichž je v obchodním domě nainstalováno přes čtyři desítky. Obchodní dnům, v němž se tragická událost odehrála, zastaví prodej kuchyňských nožů. “Rozhodnutí, které jsem učinil, je dočasné,” řekl agentuře TT ředitel obchodního domu ve Västeraas. Zhruba 140tisícový Västerås leží asi 115 kilometrů severozápadně od metropole Stockholmu. Tamní IKEA patří s 3000 parkovacími místy k největším ve Švédsku.

Mluvčí místní policie Per Agren dále uvedl, že incident pravděpodobně neměl politický motiv a útočníci své oběti předem neznali. Dodal, že zadržení muži nemají záznam v rejstříku trestů. Mladší z dvojice zadržených, 23-letý muž, obvinění popírá. Starší, 35-letý, policejní výslech dosud neabsolvoval, a to pro operaci, kterou podstoupil pravděpodobně pro zranění utržené během incidentu. Policie ho přitom zpočátku považovala za další oběť – názor však změnila, když vyslechla výpovědi svědků, uvádí agentura DPA. Oběti incidentu, 55-letá žena a její 28letý syn, pocházející ze severní části země, byly ve Västerase pravděpodobně na návštěvě, uvádějí místní noviny.

Nebylo by lepším řešením než přestat prodávat kuchyňské nože, přestat podporovat zvrácenou multikulturní imigrantskou politiku?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 220 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.