17.11.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Britům dochází trpělivost, aneb časovaná cikánská bomba v Sheffieldu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REDAKCE PP 17|11|2013

Britové z předměstí Sheffieldu na severu Anglie v poslední době zažívají obrovský příliv slovenských Romů, což mezi nimi a místními vyvolává stále větší napětí. Slováci se brání, že v Británii chtějí dát svým dětem šanci na lepší život, ale podle místních obyvatel se po jejich příchodu zvýšila kriminalita a vzpomínají i pobuřující případ, kdy mladá Romka prodávala na ulici vlastní dítě za pár stovek liber.

 

 

Nespokojenost s Romy v předměstí Page Hall vedla k vytvoření sdružení místních obyvatel, které monitoruje chování slovenských přistěhovalců a snaží se situaci uklidnit. Podle sdružení lze situaci přirovnat k sudu se střelným prachem, který hrozí explozí. Odmítají označení domobrana, píše deník The Guardian. “Jsme jen skupina obyčejných místních lidí, kteří nemají rádi, když je někdo zastrašuje v jejich vlastním bydlišti. Snažíme se jen vysvětlovat nově příchozím, jak zde funguje život,” řekl čtyřiašedesátiletý Barrie Rees, který si při obchůzce městem zapisoval postřehy z chování slovenských Romů.

 

 

The Guardian zmínil i zprávu bulvárního deníku The Daily Express, podle níž majiteli jednoho místního obchodu chtěli romští teenageři za 250 liber (8100 korun) prodat dítě. V čtvrti se prý také rozmáhá prostituce teenagerů a drogy. Místní obyvatelé podle The Guardianu uvítali, že se úřady jejich problémy začaly v posledních dnech zabývat. Je prý cítit větší přítomnost policie.

 

Britský vicepremiér Nick Clegg ve čtvrtek vyzval romské přistěhovalce, aby brali ohled na britský způsob života. V rozhlasovém rozhovoru ale zdůraznil, že nejlepší cestou k řešení sporů je “spolu vzájemně mluvit” . Británie zároveň podle něj musí zůstat otevřenou krajinou. Jeho výroky následovaly po výrocích bývalého ministra vnitra Davida Blunketta, který varoval, že bez lepší integrace Romů, hrozí v některých oblastech násilné nepokoje.

 

Liberální demokrat Clegg i labourista Blunkett konkrétně mluvili o čtvrti Page Hall v Sheffieldu, kterou oba zastupují jako poslanci v parlamentu. V Page Hall se usazují Romové ze Slovenska a podle Blunketta se někteří chovají, jako by žili “v zanedbané vesnici nebo v lese”, přesně řekl: Někteří z nich pocházejí z míst, kde nejsou zvyklí používat WC nebo vyhazovat odpadky tam, kam patří. Jenže teď už tam nežijí, žijí u nás. Pokud chtějí, aby je místní mezi sebe přijali a podporovali, musí se zkrátka přizpůsobit našim standardům.“ 

 

Bývalý labouristický ministr vnitra Jack Straw ve středu uvedl, že otevření Británie po roce 2004 bez omezení občanům nových členských států EU, včetně Polska a Česka, bylo “spektakulární chybou” . Podle něj vláda počítala s nejvíce 13 tisíci nových imigrantů ročně a nakonec jich bylo přes 200 tisíc za rok.

 

Nové obavy britských obyvatel vyvolává i skutečnost, že na začátku roku 2014 se Británie má bez omezení otevřít lidem z Bulharska a Rumunska.

 

 

ZDROJ: topky.sk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.