17.11.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Britům dochází trpělivost, aneb časovaná cikánská bomba v Sheffieldu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REDAKCE PP 17|11|2013

Britové z předměstí Sheffieldu na severu Anglie v poslední době zažívají obrovský příliv slovenských Romů, což mezi nimi a místními vyvolává stále větší napětí. Slováci se brání, že v Británii chtějí dát svým dětem šanci na lepší život, ale podle místních obyvatel se po jejich příchodu zvýšila kriminalita a vzpomínají i pobuřující případ, kdy mladá Romka prodávala na ulici vlastní dítě za pár stovek liber.

 

 

Nespokojenost s Romy v předměstí Page Hall vedla k vytvoření sdružení místních obyvatel, které monitoruje chování slovenských přistěhovalců a snaží se situaci uklidnit. Podle sdružení lze situaci přirovnat k sudu se střelným prachem, který hrozí explozí. Odmítají označení domobrana, píše deník The Guardian. “Jsme jen skupina obyčejných místních lidí, kteří nemají rádi, když je někdo zastrašuje v jejich vlastním bydlišti. Snažíme se jen vysvětlovat nově příchozím, jak zde funguje život,” řekl čtyřiašedesátiletý Barrie Rees, který si při obchůzce městem zapisoval postřehy z chování slovenských Romů.

 

 

The Guardian zmínil i zprávu bulvárního deníku The Daily Express, podle níž majiteli jednoho místního obchodu chtěli romští teenageři za 250 liber (8100 korun) prodat dítě. V čtvrti se prý také rozmáhá prostituce teenagerů a drogy. Místní obyvatelé podle The Guardianu uvítali, že se úřady jejich problémy začaly v posledních dnech zabývat. Je prý cítit větší přítomnost policie.

 

Britský vicepremiér Nick Clegg ve čtvrtek vyzval romské přistěhovalce, aby brali ohled na britský způsob života. V rozhlasovém rozhovoru ale zdůraznil, že nejlepší cestou k řešení sporů je “spolu vzájemně mluvit” . Británie zároveň podle něj musí zůstat otevřenou krajinou. Jeho výroky následovaly po výrocích bývalého ministra vnitra Davida Blunketta, který varoval, že bez lepší integrace Romů, hrozí v některých oblastech násilné nepokoje.

 

Liberální demokrat Clegg i labourista Blunkett konkrétně mluvili o čtvrti Page Hall v Sheffieldu, kterou oba zastupují jako poslanci v parlamentu. V Page Hall se usazují Romové ze Slovenska a podle Blunketta se někteří chovají, jako by žili “v zanedbané vesnici nebo v lese”, přesně řekl: Někteří z nich pocházejí z míst, kde nejsou zvyklí používat WC nebo vyhazovat odpadky tam, kam patří. Jenže teď už tam nežijí, žijí u nás. Pokud chtějí, aby je místní mezi sebe přijali a podporovali, musí se zkrátka přizpůsobit našim standardům.“ 

 

Bývalý labouristický ministr vnitra Jack Straw ve středu uvedl, že otevření Británie po roce 2004 bez omezení občanům nových členských států EU, včetně Polska a Česka, bylo “spektakulární chybou” . Podle něj vláda počítala s nejvíce 13 tisíci nových imigrantů ročně a nakonec jich bylo přes 200 tisíc za rok.

 

Nové obavy britských obyvatel vyvolává i skutečnost, že na začátku roku 2014 se Británie má bez omezení otevřít lidem z Bulharska a Rumunska.

 

 

ZDROJ: topky.sk

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.