spalena_00
23.6.2016
Kategorie: Politika

Britské referendum a euexitfobové

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 23|06|2016

Je s podivem, jak stejná sorta „občanských elit“, hystericky nálepkující každého soudného člověka, jenž projeví racionální obavy z nekontrolovatelné invaze imigrantů z Blízkého východu či Afriky do Evropy s jejich krvelačným náboženstvím nenávisti k nevěřícím, s jejich exotickými nemocemi, s jejich agresivitou a touhou podmanit si domácí obyvatelstvo i s jejich choutkami na bezpracně rozdávané sociální bohatství, kteréžto prvky multikulturního „obohacení“ již můžeme v některých místech EU poznávat v děsivé realitě, jako xenofoba, rasistu nebo fašistu, tyto stejné „občanské elity“ ještě ani neznají výsledek britského referenda a už dávno dopředu afektovaně křičí o hrůzách, které nastanou v případě „Brexitu“.

Tedy tolik jimi vysmívaný a kritizovaný strach z neznámého je v tomto případě, na rozdíl od strachu z následků masové imigrační vlny, strach z následků odchodu Velké Británie z EU, asi jaksi sofistikovanější, občansky na výši a politicky korektní. Zatímco xenofobie je zlá, opovrženíhodná, rasistická a už vůbec ne sluníčková, euexitfobie je naopak potřebná, pokroková, korektní a velmi zásadně hodnotová. A to i v tomto absurdním srovnání již prožívaných reálných skutečností v případě integrace afroarabských běženců do evropské společnosti a cucání si „faktů“ z prstu v případě britského odchodu z EU.

Jen si zrekapitulujme katastrofické vize euexitfobů, které prorokují Velké Británii, pokud by si dovolila dát vale evropskému multikulturalisticky socialistickému spolku: Totální kolaps ekonomiky, vymírání populace, žebrající důchodce strádající hlady, mezinárodní izolaci, chudí budou ještě chudší, diplomatickou krizi, hospodářskou krizi, radikální zvýšení nezaměstnanosti či dokonce samotný rozpad Británie. V podstatě se zdá, že okamžikem vystoupení z EU přestane království existovat a bezprizorní občané budou jen apaticky čekat na svůj konec.

Porovnejme si to z některými obavami běžného „fašistického xenofoba“ z následků migrační krize: S uprchlickou vlnou přicházejí do EU teroristé, kteří připravují a uskutečňují vražedné útoky, přinášejí s sebou islám, náboženskou ideologii, která opovrhuje domácím „nevěřícím“ obyvatelstvem, a proto je z jejich pohledu možno například sexuálně napadat „provokativně oblečené“ ženy, vnucovat bezvěrcům právo šaria, vynucovat si přizpůsobení většinové společnosti svým zvykům, nebo běženecké pracovní aktivity, které spočívají většinou jen v běhu pro sociální dávky. Tedy obavy vycházející z racionálního základu reálných zkušeností se soužití původních obyvatel se současnými exotickými imigranty ve Francii, Německu, Švédsku, Norsku, Belgii a nakonec i v samotné Velké Británii.

Kdo má tedy pravdu? Která „fóbie“ je blíže realitě? Komu věřit? Kdo je tady manipulátorem či hysterickým nálepkovačem a kdo racionálně uvažujícím obráncem opravdu tradičních hodnot naší společnosti?

Velmi bych přál občanům Velké Británie, aby nakonec, přes veškerou mediální a politicko-aktivistickou masáž euexitfobů, jejich volba znamenala odchod jejich země z EU. Jen proto, aby tímto počinem dokázali, že s vystoupením z EU nekončí svět a současná socialistická eurobyrokracie rozhodně není garantem jedinečné ekonomické prosperity, svobody či snad společenského pokroku. Dovolím si na závěr ocitovat jednu glosu, kterou jsem v souvislosti se setrváním či vystoupením jakékoliv země z EU zaznamenal:

„Z tramvaje, která jede jiným směrem, než chci já, vždy vystupuji. EU změnila směr, změnila způsoby, stala se nekompetentní a nebezpečnou svými diktáty svrchovaným zemím. Tohle jsme si nedomluvili. V tramvaji, která zabloudila nebudu jen proto, že se mi celkem dobře sedí …“

Přeji dnes voličům ve Velké Británii zdravý rozum a reálný nadhled, nikoliv duši otevřenou hysterickému křiku euexitfobů, kteří mají jen hnědá kalika z výhledu ztráty svých teplých křesel, malých domů z eurofondů a mocenských prebend. Přeji Britům “Brexit”!

bloger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 117 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.