zakony
16.12.2018
Kategorie: Společnost

Británie: Pět let vězení za nefunkční svítilnu s paralyzérem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

 ZBROJNICE

Británie je rájem pro všechny odpůrce legálního civilního držení zbraní. Samonabíjecí pušky se středovým zápalem zde zcela zakázali v roce 1988, pistole a revolvery v roce 1997. Nabývání těch zbývajících zbraní podléhá správnímu uvážení. V současnosti je zde pak významným tématem otázka omezení držení nožů, přičemž na nárůst loupežných přepadení, znásilnění a vražd páchaných s noži je s vážnou tváří navrhován úplný zákaz špičatých čepelí.

Vedle střelných zbraní, které jsou v přepočtu k populaci používány 8x častěji ke spáchání trestných činů, než u nás, v Británii také platí úplný zákaz civilního držení dalších předmětů jako jsou například pepřové spreje nebo elektrické paralyzéry. Jejich držení je přitom trestáno stejně, jako nelegální držení střelných zbraní. Tedy minimálním odnětím svobody v délce pěti let.

Přesvědčit se o tom mohl také jistý John Kennedy, který si za cenu 50 liber pořídil „paralyzérovou svítilnu“. Ty jsou u nás běžně dostupné, vzhledem k nízkému účinku a potřebě fyzického kontaktu s útočníkem je nicméně nelze než považovat za zcela nevhodné pro sebeobranu.

Baterku policisté nalezli u Kennedyho na začátku roku v průběhu domovní prohlídky. Tvrzení, že si ji pořídil na sebeobranu a vůbec netušil, že jde o zakázaný předmět, mu nepomohlo. Stejně tak soud neobměkčily výsledky forenzní analýzy, podle níž byla baterka naprosto nefunkční.

Soudce v řízení shledal, že neexistují žádné mimořádné polehčující okolnosti, a uložil Kennedymu za držení nefunkčního svítilnového paralyzéru trest vězení v délce pěti let. (Zdroj: BBC.)


Komentář zbrojnice.com

Při takovém přístupu státu nezbývá, než doporučit co nejrychlejší přijetí zákazu ostrých nožů. S trochou dobrého plánování by pak domovní prohlídky zcela jistě mohly umožnit zatčení a uvěznění milionů, možná i desítek milionů potenciálně nebezpečných zločinců.

ZDROJ: zbrojnice.com

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.