GBVIR
19.4.2021
Kategorie: Společnost

Británie jde čínskou cestou popírání?

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRZatímco u čínské varianty covidu se prošetřovalo podezření, že virus není přirozeného původu, tak u britské varianty, která nyní zabíjí jen v Polsku asi 600 lidí denně a v Indii 1340 a jejich počet roste exponenciálně (1), se nic takového neřeší. Také v Turecku se nyní intenzivně šíří. My ovšem ukážeme, že když se objevila britská varianta B.1.1.7, jako na povel se přestaly nové varianty vytvářet, nejprve v Británii a potom na celém světě.


Trestní oznámení kvůli šíření infekční nemoci (2) již bylo podáno, takže vyšetřování musí pokračovat.

Na serveru (3) je evidováno už asi tisíc variant covidu-19 i se zeměmi původu a datem, kdy byly objeveny. Nejvíce jich bylo zaznamenáno v USA, potom v Británii, Dánsku, Švýcarsku, Rusku, Indii, atd. Také tam je jedna česká, B.1.1.266.

V následující tabulce jsou počty nových variant covidu-19 za měsíc podle zemí:

NovéVar

Z tabulky je patrné, že vznik nových variant končí v Británii v říjnu, kdy jich bylo ještě 8, potom jedna a
letos od února už žádná. O měsíc později je podobný trend vidět i v USA, Dánsku, atd.

Zcela opačný vývoj je však zaznamenán u britské varianty B.1.1.7, která se začala šířit z okresu Swale v hrabství Kent.

Následuje snímek mapy Anglie ze serveru (4 ), kde je počátek šíření varianty B.1.1.7 ze dne 7.10.2020, kde je podíl nakažených touto variantou 7,7 %. Je v tom evidentní rozpor, když jedna varianta se šíří jak lavina do celého světa, tedy jsou pro to vhodné podmínky, zatímco další varianty už nevznikají.

Swale

Tuto podivnou shodu okolností by nám mohli vysvětlit naši virologové a epidemiologové. Oni však hlavně řeší nekonečný spor s rouškami, zda jsou užitečné a nutné, nebo nejsou.

Takže se musíme spokojit s triviálním řešením, že „ netopýři a luskouni „ usoudili, že variantou B.1.1.7 je jejich úkol a cíl splněn, takže další varianty nejsou potřeba, prozatím.

Prameny:

(1) https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/on-line-pribylo-3206-nove-nakaznenych-40357325
(2) https://pravyprostor.cz/trestni-oznameni-z-duvodu-sireni-nakazlive-lidske-nemoci-dle-%C2%A7-152/
(3) https://cov-lineages.org/lineages.html
(4) https://covid19.sanger.ac.uk/

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 326 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)