brexitlondon
13.3.2018
Kategorie: Historie

Brexit byl nostalgickým voláním starších voličů po bílé Británii, tvrdí šéf britských liberálů

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Vůdce britských liberálních demokratů, Sir Vince Cable, tvrdí, že za úspěchem Brexitu mohla “bílá nostalgie” a stýskání starších voličů po době, “kdy tváře byly bílé”. Rozhodnutí opustit EU prý také spustilo “nenásilnou občanskou válku”, ve které starší stoupenci odchodu “rozdrtili naděje” mladých.

 

Cable prý o Brexitu zpočátku také uvažoval, ale řekl, co jeho názor změnilo. Prý 75 procent mladých hlasovalo pro setrvání v EU, zatímco 70 procent lidí starších 65 let hlasovalo pro odchod.

Starší stoupenci Brexitu prý byli vedeni “nostalgií po světě, kde pasy byly modré, tváře bílé a mapa imperiálně růžová.” 

Británie se zbytku Evropy postojem jejích mladých lidí k EU a migraci vymyká. Možná je to tím, že mladí lidé na rozdíl od starší generace byli a jsou vystaveni masivní marxistické indoktrinaci gender studies, diverzity, která nás prý dělá silnějšími, bílého privilegia a dekolonizace. Britský školský systém v tom zcela vyniká a nikde není infiltrace marxistů ve školním systému tak rozsáhlá, jako právě zde. A to již od 70.let minulého století.

Jak jinak vysvětlit tak dramatický rozdíl v myšlení starší a mladší generace. Proč starší lidé nad etnickou proměnou Británie nejásají a pro mladé to naopak představuje pokrok? Vysvětlení může být jen ve výchově, v tomto smyslu spíše převýchově, než výchově v pozitivním smyslu. Pouze mladí lidé s každodenním vymýváním mozku na jedné straně, a sledováním, jak při kacířství vůči této ideologii přichází tvrdý trest na straně druhé, mohou mít názory tak dramaticky jiné, než jejich prarodiče. Jiné vysvětlení není.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 10 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.