JAIR
11.12.2018
Kategorie: Politika

Brazílie: Vláda Jaira Bolsonara – vláda pravicové kontrarevoluce!

Sdílejte článek:

HERAKLEITOS STALKER

Je to právě něco málo přes měsíc, kdy byl zvolen Jair Bolsonaro a zbývá už jen pár týdnů do dne, kdy plně převezme úřad presidenta Brazílie…

 

Stane se tak 1. ledna 2019. Už nyní však představuje Brazílii a světu vládu, která nejspíše bude vládou naděje, prosperity, řádu a pořádku, vládu pravicové kontrarevoluce, která ukončí éru desetiletí revolučně levicových experimentů, které v Brazílii probíhají. Je to vláda, která si zaslouží naši pozornost, i protože je v ní řada aktivních i penzionovaných generálůa veteránů brazilské armády. Sám Jair Bolsonaro byl armádním důstojníkem.

Vicepresidentem Brazílie bude penzionovaný generál Hamilton Mourao, dlouholetý kritik bývalé presidentky Dilmy Roussefové, člen Brazilian Labor Renewal Party (nelze přeložit do češtiny, pozn. autora), který byl v rámci armády nepřímo degradován za kritiku stavu brazilského hospodářství.

Šéfem presidentského štábu se stane Onyx Lorenzoni, podnikatel, člen konzervativní strany Demokratů, šéf přechodového presidentského týmu Jaira Bolsonara. Lorenzoni byl aktivní v prosazování protikorupčních opatření v Brazílii a aktivně se stavěl proti amnestii pro korupčníky nazývané „caixa 2“. V roce 2016 se vyslovil proti politické imunitě.

Novým ministrem obrany bude Fernando Azevedo e Silva, penzionovaný generál a velitel parašutistů, v současné době působící při Nejvyšším federálním soudu. Nahradil prvně nominovaného Augusta Helena, který se zřekl pozice ministra obrany a stane se šéfem „Kabinetu instituční bezpečnosti“, který je přímo podřízen presidentovi a zabývá se otázkami národní bezpečnosti.

Ministrem ekonomiky se stane Paulo Guedes, ekonom, spoluzakladatel investiční banky BTG, aktivní odpůrce levicových ekonomických modelů, kritik bývalé vlády a veřejný obhájce protikorupčních kampaní, které vedly k pádu brazilské levice. Guedes je bezpartajní, ale už od počátku roku 2018 je hlavním ekonomickým poradcem Jaira Bolsonara v jeho presidentské kampani. Guedes žádá zjednodušení daňového systému, daňovou výjimku pro lidi vydělávající do pětinásobku minimální mzdy a privatizaci všech státem vlastněných p odniků.

Marcos Pontes, veterán, vojenský pilot, inženýr a první brazilský a jihoamerický astronaut, se stane novým ministrem vědy, technologií a inovací. Marcos Pontes potvrdil svou nominaci a deklaroval, že se zaměří na rozvoj vzdělávání, kvalifikovanost obyvatel a bude usilovat o zvýšení výdajů na vědu a výzkum ze současného 1% HDP na 3% HDP. Stejně jako Jair Bolsonaro je i Marcos Pontes členem Sociálně liberální strany.

V současné době korupčních afér, které smetli řadu politiků a vlád Brazílie, je velice důležitá postava ministra spravedlnosti a veřejné bezpečnosti. Tím je jmenován soudce Sergio Moro, muž, který byl jedním z nejdůležitějších proponentů protikorupčního tažení. Od roku 2014 patří Moro mezi nejdůležitější soudce v rámci tzv. operace „Mytí auta“, která odhalila zpronevěry státních zdrojů v hodnotě 1 miliardy dolarů a machinace v hodnotě skoro 12 miliard dolarů týkající se brazilské státní ropné korpor ace Petr obras, která byla dojnou krávou vládnoucí Dělnické strany Brazílie. 93 lidí, většinou politiků a státních úředníků, ale i podnikatelů, bylo odsouzeno. Bylo navíc zjištěno, že skrze brazilskou společnost Odebrecht putovali peníze do jedenácti dalších zemí a k různým politickým elitám. V Argentině k socialistům Kirchnerovým, v Mexiku k socialistovi Peńovi, ve Venezuele dostal Máduro 35 miliónů dolarů na volební kampaň od Odebrechtu. Díky svému angažmá se tedy Sergio Moro stal prvním a zároveň nejlepším možným adeptem na pozici ministra spravedlnosti.

Zemědělství přebírá Tereza Cristina, bývalá socialistka, nyní členka strany Demokratů, agronomka a podnikatelka zasazující se o liberalizaci zemědělského trhu a uvolnění řady regulací.

Kariérní diplomat a šéf americké a kanadské sekce brazilského ministerstva zahraničí, Ernesto Araújo, se stane novým ministrem zahraničí. Odpůrce kulturního marxismu, kritik globalizace, vehementní odpůrce kriminalizace heterosexuality v západních společnostech a odpůrce konspiračních teorií o klimatických změnách, Araújo deklaroval snahu o to udržet vztahy Brazílie s ostatními zeměmi na excelentní úrovni ve prospěch brazilského lidu.

Wagner de Campos Rosário, stávající ministr transparentnosti, dohledu a kontroly, bude pokračovat ve své funkci. Wagner de Campos vystudoval univerzitu v Salamance, kde získal magisterský titul v oboru vlády práva a boji proti korupci, už předtím vystudoval vojenskou akademii a armádní důstojnickou přípravku, na Brazilské katolické univerzitě vystudoval fyziku.

Ministrem zdravotnictví se stane Luiz Henrique Mandetta, pediatr, ortoped a politik za stranu Demokratů. Mandetta je rovněž bývalý poddůstojník brazilské armády a vojenský medik.

Ricardo Vélez Rodriguez, odpůrce Brazilské dělnické strany, politizace a ideologizace školství, odpůrce brazilské obdoby CERMATu, bude novým ministrem školství Brazílie. V současné době je profesorem náboženství na Federální univerzitě v Juiz de Fora. Rodriguez, stejně jako Bolsonaro jsou příznivci „Bezpartajního školství“, kampaně proti zavádění neomarxismu do vzdělávacích institucí v Brazílii.

Tajemníkem vlády je jmenován Carlos Alberto dos Santos Cruz, stále aktivní vojenský důstojník s hodností generálporučíka. Jako člen mírových sil OSN se podílel na odzbrojování konžských rebelů a patřil mezi nejschopnější velitele.

Tarcisio Gomés de Freitas, bývalý armádní důstojník a absolvent Armádního vojenského institutu inženýrství, v současné době civilní inženýr, je novým ministrem infastruktury. Bolsonaro ho hodnotí jako velice kvalifikovaného člověka a sám de Freitas si stanovil jako hlavní cíl překonávání logistických problémů v Brazílii a vytváření nových pracovních míst.

Sociální liberál Marcelo Alvaro Antonio bude novým ministrem turismu, nezávislý Gustavo Canuto se stane ministrem regionálního rozvoje a Osmar Terra, bývalý ministr sociálního a zemědělského rozvoje se stane ministrem občanství. Ministerstvo občanství bude institut, který vznikne sloučením ministerstev kultury, sportu a sociálního rozvoje.

Admirál Bento Costa de Albuquerque je novým ministrem těžby a energetiky. Bento Costa dosud řídil rozvoj brazilského námořnictva, včetně jaderných technologií. Kariéru v námořnictvu začal už v roce 1973, před 45 lety. Získal MBA z politických věd na Universitě v Brasilii a MBA veřejného managementu.

Evangelikální pastorka Damares Alves bude novou ministryní pro lidská práva, rodinu a ženy. Damares Alvez je odpůrkyně potratů, ale i příjmové nerovnosti mezi muži a ženami.

220px-Michelle_Bolsonaro_falando_em_LIBRASNa závěr bychom neměli zapomenout ani na nepříliš doceňovanou pozici První dámy. Tou je Michelle Bolsonarová, která se zavázala, že v této pozici bude vést kampaně a akce na podporu chudých a znevýhodněných lidí v nejchudších regionech Brazílie. Michelle Bolsonarová byla pro Jaira důležitou oporou po celou dobu presidentské kampaně a bude jí nejspíše i jako První dáma Brazílie.

Hodně štěstí, Jaire! Hodně štěstí, Brazílie!

Autor: Herakleios Stalker

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 89 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.