13.3.2015
Kategorie: Historie

Bratři Mašínové jsou hrdinové. Víc takových!

Sdílejte článek:

HN 13|03|2015

Bratři Mašínové byli hrdinové, kteří se dokázali vzepřít zločinnému komunistickému režimu a probojovat se do demokratické země. Kdo z vás by to dokázal?

Ve 2. světová válce se bratři Mašínové (Ctirad a Josef) zapojili do protinacistického odboje, dokonce ukrývali sovětského poručíka Sannikova, za což jim hrozila smrt. Po válce za to  dostali vyznamenání od prezidenta Edvarda Beneše.

masinove

Komunistická totalita

Po komunistickém převratu (únor 1848) nastala v Československu krvavá totalita. Komunisté se zaměřili ma tzv. očistu. Z úřadů, škol či bezpečnostních složek musel odejít každý, kdo nesouhlasil s režimem a nebyl ve zločinné Komunistické straně Československa (KSČ). KSČ označuje zákon č. 198/1993 Sb., ze dne 9. července 1993, o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu (celé znění zákona zde), za organizaci zločinnou a zavrženíhodnou.

Komunistická očista
Komunistická očista

.

V 50. letech Klement Gottwald nařídil teror a politické monstrprocesy. Nejvýznamnější vykonstruovaný politický monstrproces byl s doktorkou Miladou Horákovou, která byla popravena 7.června 1950. I to mělo velký vliv na Mašíny.

Marta Semelová, poslankyně za Komunistickou stranu Čech a Moravy (KSČM), v televizním požadu Hyde Park řekla, že dost pochybuje o tom, že doznání Milady Horákové bylo vynucené. Video máme zde. Inu, tací jsou současní komusnisté – lhát, manipulovat s fakty, to je jejich.

Skupina bratří Mašínů

Mašínové se chtějí účastnit protikomunistického odboje, na což jsou potřeba zkušenosti a pořádný výcvik. Učil je bývalý partyzán (komunista), který byl za 2. světové války v Sovětském svazu. Více video…

Manšínové potřebují zbraně. Ve válce jsou potřeba zbraně…

13. září 1951, Chlumec nad Cidlinou. Mašínové a Milan Paumer se zmocňují vozu autotaxi a následně přepadávají policejní stanici. Chtějí získat zbraně, což se jim ale nepodařilo. Ctirad Mašín zde železnou tyčí udeřil příslušníka Sboru národní bezpečnosti (SNB) Oldřicha Kašíka, ten se ale postavil na odpor (ohrožoval je na životě), proto byl zastřelen. Jako příslušník SNB Kašík přísahal, že bude bránit lidově demokratické zřízení/zločinný komunistický režim, což se také stalo. Kašík zamřel jako komunistický zločinec, který bránil totalitu.

Služební přísaha SNB
Služební přísaha SNB

.

28. září 1951, Čelákovice. Mašínové jsou odhodláni přejít státní hranici, k tomu jsou potřeba zbraně, hodně zbraní. Proto opět přepadávají policejní stanici. Četař SNB Jaroslav Honzátko byl svázán a omámen chloroformem. Vzhledem k tomu, že Honzátko viděl jejich tváře, mohl podat jejich přesný popis, což by mělo za následek, že by byla skupina odhalena. Skupině bylo jasné, že by jim hrozil trest smrti. Proto ho Ctirad Mašín usmrtil. Četař zemřel při obraně komunistické totality. Ještě si myslíte, že bylo dobré chránit zločinný režim?

V říjnu 1951 se Mašínové se rozhodnou emigrovat, to se jim ale nepodařilo. Mašínové a strýc Ctibor Novák jsou zatčeni a mučeni StB. Udal je agent CIC, který je měl doprovázet přes státní hranici. Vyšetřovatelé ale nepřišli na to, že mají v rukou muže zodpovědné za přepadení policejních stanic. Za několik měsíců byl Josef Mašín a jeho strýc propuštěn. Ctirad Mašín byl v srpnu 1952 odsouzen ke 22 měsícům odnětí svobody. Ctirad byl ve výkonu trestu v uranových dolech v Jáchymově. Trest mu zkrátila amnestie prezidenta Zápotockého v květnu 1953. Odtud se vrátil v zuboženém stavu.

2. srpna 1952, Hedvíkov (Kutnohorsko). Skupina potřebovala peníze na to, aby mohla dostat z vězení Ctirada Mašína. Proto přepadávají auto, které převáželo výplaty. Zastřelili ozbrojeného pokladníka/účetního Josefa Rošického jeho zbraní. Rošický při jejich dotazu na to, zda je někdo ozbrojen, zatajil, že má u sebe zbraň, kterou poté vyndal a ohrožoval je na životě. Rošický byl člen KSČ a v lidových milicí (to dokládá protokol policie z místa činu), pořád u sebe nosil průkazku a odznáček KSČ. Zkrátka komunistický fanatik, kterému bylo úplně jedno, že Gottwald nechává vraždit nevinné občany. Více video…

7.Září 1953, Mořice (Morava). Ctirad Mašín a Václav Švéda zde zapalují stohy slámy, celkem 17. Při potyčce s místními dobrovolnými hasiči postřelil Ctirad Mašín Jána Leciána a způsobil mu poranění hrudníku a pravého oka.

Noc z 3. na 4. října 1953, Svatá Kateřina (Mostecko). Po třech letech ozbrojeného boje proti zločinnému režimu přechází státní hranice pětičlenná skupina bratří Mašínů (Mašínové, Paumer, Švéda a Janata). Chtějí se přes východní Německo prostřílet do Západního Berlína, který je vzdálen více než 300 kilometrů. V zahraničí chtějí získat výcvik a vrátit se s americkou armádou svrhnout komunistický režim v Československu.

6. října 1953 se pokusili u města Frieberg odcizit vozidlo. Cesta byla totiž už moc únavná. Akce se nezdařila, navíc na sebe upoutali pozornost. Pořád postupují pěšky. Jsou bez finančních prostředků, proto žebrají. Za darované marky si kupují jízdenky do Elsterwerdy. Mají ale smůlu – přeslechli hlášení, proto je vlak vezl zpátky do Riesy. Z Riesy jdou pěšky do Elsterwerdy. Opět si kupují jízdenku na vlak, peníze mají ale pouze do stanice Uckro. To je už sleduje východoněmecká komunistická policie (Volkspolizei).

10. října 1953 se skupina dostala do ozbrojené střetu s Volkspolizei na nádraží Uckro. Došlo k přestřelce a byl zastřelen velitel akce Hermann Grummini. Zbyněk Janata se ve zmatku od skupiny oddělil. Den se ukrýval v polích, druhý den byl však odhalen a zatčen. Poté východoněmecký ministr vnitra Willy Stoph nasazuje všechny dostupné muže z Volkspolizei, též povolává sovětskou armádu a StB. Nyní proti skupině stojí více něž 20 000 policistů a vojáků ve zbrani (z toho polovina Rusů).  Na jejich dopadení je dokonce vypsána odměna 1000 marek. Skupina utíká co může.

On-line video: Střet na nádraží Uckro

17. října 1953 se skupina nachází v dalším smrtelném nebezpečí. V lesíku u Waldova jsou obklíčeni, situace vypadá beznadějně. Byl potřelen a zajat Václav Švéda. Více video…

On-line video: Střet v lesíku v Waldova

Už jen tříčlenná skupina utíká do Waldova. Trasu určují podle Polárky. Všude jsou rozmístěny hlídky, které po nich střílí. Po půlnoci, tedy už 18. října, nacházejí cestu z obklíčení, více video…

On-line video: Úkryt v borovicovém lese

Dostávají se k trati, kde čekají na vlak do Západního Berlína, narazí na Berliner Ring, více video…

On-line video: Útěk do Západního Berlína

Mašínové jsou svobodní! Na Západě jsou považováni za hrdiny. Jejich hrdinský útěk z Československa byl zahraničním tiskem obdivován hodně dlouhou dobu.

22. ledna 1955 dostal doživotí Zbyněk Roušal. Dále bylo odsouzeno dalších 13 lidí k trestu v souhrnné délce 215 let. Do roku 1995 byli všichni rehabilitováni.

2. května 1955 byly komunistickým režimem vykonány tři rozsudky smrti. Popraven byl Ctibor Novák, Zbyněk Janata a Václav Švéda.

Zbyněk Janata
Zbyněk Janata
Václav Švéda
Václav Švéda
Ctibor Novák
Ctibor Novák

.

Vstup do americké amrády

Mašínové a Milan Paumer vstupují do US Army, chtějí pořádný výcvik, očekávají vpád americké armády do totalitního Východu. V roce 1956 však přišlo zklamání. Po krvavém potlačení protikomunistického povstání v Maďarsku agresivním Sovětským svazem je jasné, že nedojde ke středu Západu s komunistickým Východem. Proto všichni tři z armády odcházejí a spokojeně si žijí v Americe.

Návrat do rodné země

Milan Paumer se v 90.letech vrátil do rodné vlasti, kde přednášel mládeži o komunistické totalitě a svém útěku z Československa. 4. března 2008 převzal v Praze ocenění z rukou tehdejšího premiéra Mirka Topolánka. Zemřel 22. července 2010 v Praze.

Ctirad Mašín podmiňoval svůj návrat do rodné země zrušením komunistických zákonů a všech komunistických stran (KSČM a Štěpánovu KSČ). Zemřel 13. srpna 2011 v Clevelandu.

Josef Mašín chce navštívit Českou republiku, ale jako jeho bratr, čeká na zrušení komunistických stran – KSČM, KSČ, KSČ 21 a KSČ-ČSSP. V České republice jsou již čtyři komunistické strany!

Matka Zdena Mašínová

Matka Zdena Mašínová strávila ve špatném zdravotním stavu rok ve vězení, kde následně zemřela. Měla rakovinu. Ve vězení podstoupila celou řadu operací. Strašné je, že ve vězení musela do poslední chvíle pracovat. To, že měla velké bolesti, nikoho nezajímalo. Několikrát žádala o milost, nebylo jí však vyhověno. Paní Mašínová se stala rukojmí za to, že se komunistům nepodařilo bratry Mašíny dopadnout.

Proč jsou bratři Mašínové hrdinové

.

1/ Jejich odbojová skupina (a činnost) byla zcela legitimní!

Charta lidských práv

Právo na odboj bylo deklarováno ve všeobecné deklaraci lidských práv. Podle této deklarace bylo nejvyšším cílem lidu, lidská svoboda a důstojnost. V deklaraci stojí, že je nutné, aby lidská práva byla chránena zákonem, nemá-li být človĕk donucen uchylovat se, když vše ostatní selhalo, k odboji proti tyranii a útlaku. Tedy i vůči totalitě, která má různé podoby. Československo bylo jedním ze signatářů všeobecné deklarace lidských práv v roce 1948. Závazalo se, že dokonce tuto chartu bude vykládat ve školách, což se samozřejmě nestalo. Zločinná KSČ dělala pravý opak – perzekuce, žalářování, popravy…

2/ V Československu byla válka. Od února 1948 do listopadu 1989 byla v Československu válka. To je potřeba si uvědomit!!! Stát/komunistický režim bojoval proti vlastním občanům. V tomto válečném období bylo zcela legitimní všemožně bojovat proti totalitnímu režimu a jeho přisluhovačům (především členům zločinné KSČ).

3/ Komunistický režim vyhlásil třídní boj, tedy válku, boj mezi pracujícími a buržoazií. Milan Paumer to řekl přesně:

Milan Paumer

Bratři Mašínové a současní komunisté

Komunisté z KSČM Mašíny jednoznačně odsuzují. Předseda komunistů Vojtěch Filip řekl, že vrah je vrahem a vrahem také zůstane.
Komunistický poslanec Stanislav Grospič zase řekl: „Pokud si dobře vzpomínám a pokud se dobře ujišťuji, trestný čin vraždy je i podle právního řádu České republiky nepromlčitelný. Bratři Mašínové vraždili. Je velice smutné, že vláda České republiky nedovede respektovat právní řád vlastní země.“.

A co komunistická genocida, soudruzi? Hm? Já vím, pro vás platí toto: Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionu je statistika.

Závěrem

Když byla 2.světová válka, tak byl nepřítel jasný – nacisti. Po únoru 1948 byl nepřítel zevnitř, o to to bylo horší. Ten, kdo tvrdí, že Bratři Mašínové byli vrazi, tak by měl zažít tehdejší dobu, především komunistický kriminál. Uvědomte si, že v tom režimu šlo o život každý den, a to nejen v 50.letech! Vzpomeňme například posledního politického vězně komunistického režimu Pavla Wonku, který zemřel ve vězení 26. dubna 1988. Wonka byl hrdina, kterého režim zavraždil.

Gottwald byl masový vrah, který nechal zabít mnoho nevinných lidí. Koho nezabil, nechal žalážovat. Přesto je tento člověk KSČM propagován a obdivován. Komunisté o něm netvrdí, že byl vrah! Poslankyně za KSČM Marta Semelová dokonce prohlásila, že zločinný režim nastal v listopadu 89. U hrobu Gottwalda doslova řekla: „Únor 1948 a následující období čtyřiceti let, nebylo zločinným režimem, ten nastal až po listopadu 89.“ video zde

Co komunisti? Vrah je vrahem a vrahem také zůstane?

Předseda KSČM Vojtěch Filip, který řekl, že vrah je vrahem a vrahem také zůstane, má zase za vzor masového vraha Vladimira Iljiče Lenina (otce komunistické genocidy)! Video zde. Vrah je vrahem a vrahem také zůstane?

Komusti jsou velký hnus! A hlavně jsou pořád stejní, vůbec se nezměnili! A ten kdo je volí, není normální.

Úplně na závěr musím konstatovat: Škoda, že Mašínů nebylo víc!

ZDROJ: halonoviny.com

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 315 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...