nekra-libro-672x372-1
17.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

“Bože, pomoz mi nenávidět bílé lidi”, začíná kniha černé americké autorky

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Umíte si představit, že by se v oficiálních knihkupectvích mohla prodávat kniha, která by začínala stejnou větou, jen místo slova “bílé” by bylo slovo “černé”? Samozřejmě by nic podobného možné nebylo. Nicméně pokud podporujete protibělošský rasismus, pak je vaše kniha v jakémkoli knihkupectví knihou vítanou. Podobně, jako je tomu u této knihy americké černé autorky…

“Dobrý Bože, pomoz mi nenávidět bílé lidi.” Tak začíná A Rhythm of Prayer: A Collection of Meditations for Renewal, bizarní kniha, napsaná černou protestantskou teoložkou Chanequou Walker-Barnesovou, která byla vydána v únoru a je k dispozici na hlavních stránkách e-shopů, jako jsou Target, Barnes & Noble a Amazon. Protibělošský rasismus je tak podporovaný stejnými on-line obchodními platformami, které jinak údajně zakazují “rasistické”, “sexistické” a “homofobní” knihy.

Chanequa2“Prosím, pomozte mi nenávidět bílé lidi,” píše Walker-Barnesová. “Nebo je alespoň chtít nenávidět. Nebo se o ně alespoň, Bože, přestaň starat, jednotlivě i kolektivně. Chci se přestat starat o jejich deviantní rasistické duše, přestat věřit, že mohou být lepší, že mohou přestat být rasističtí.” Žádný běloch proto není uchráněn spisovatelčiných výpadů, s nimiž pokračuje v modlitbě a žádá o pomoc i nenávist k umírněným bělochům, “laskavým”, kteří maskují svůj rasismus laskavostí vůči černochům, ale zároveň nedělají nic pro boj proti nadřazenosti bílých.

“Modlím se za to, abys mi pomohl nenávidět ostatní bělochy – víte, mám na mysli ty milé,” píše Walker-Barnesová. “Trumpovi voliči, kteří se nestarají o barvu pleti, ale kteří dělají jemně rasistické komentáře. Lidé, kteří mě rádi pozvou na večeři, ale kteří upozorní okolí pokaždé, když kolem jejich domu projde neznámý černoch. Ušetři mě jejich bílého klábosení a slz bílých žen.”

Rytmus modlitby je č. 1 v sekci Uctívání křesťanské meditace a oddanosti Amazonu a je bestsellerem New York Times. Kniha je podle popisu platforem, které ji prodávají, “sbírkou pohyblivých, něžných modliteb za radostný odpor a výzvou k akci. Tyto velmi sladké, ale podvratné modlitby nabízejí čtenářům intimní pohled na jinou formu modlitby.” Target popisuje sbírku jako “bezpečný prostor, kde lidé mohou hledat pomoc, naději a mír”.

“Po pravdě řečeno, moje rodina a osobní zkušenosti mi poskytly miliony důvodů nenávidět bílé lidi,” říká Barnesová. “Nenávist je oprávněná. Možná pro to najdu i biblický precedens,” říká teoložka..

Tolik tedy ke knize, která je údajně antirasistickými platformami podporována, vyzdvihována a doporučována. To už není jen protibělošský rasismus. To je záměrné poštvávání ras, které má vést k mezirasové válce. Je pak snad náhoda, že se do Evropy z Afriky přiváží černí zločinci (což potvrzují také vládci daných zemí) a členové islámských teroristických bojůvek? Ne, samozřejmě o žádnou náhodu nejde.

Nebo snad ještě existuje někdo, kdo pochybuje o tom, že vyvolávání této nenávisti je zcela záměrné??

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 590 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
85 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)