boris-johnson-wave-1024x580
24.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Boris vyhrál a vyděšený křik se ihned ozval

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRDalo se očekávat obojí. Vítězství Borise Johnsona i následná kritika jeho osoby, která se u mnoha politických činovníků změnila až ve výkřiky skřetů. Nic to ovšem nemění na faktu, že Johnson se stane ministerským předsedou a bude se znovu jednat o podmínkách Brexitu. 

Kápové z Evropské unie (EU) už předem vyhrožují, že o ničem jednat nebudou a bylo by to asi pochopitelné, kdyby jimi navržená smlouva byla pro Dolní sněmovnu britského Parlamentu přijatelná. Ale není ani pro vládnoucí koalici ani pro opozici, byť kritika předjednaného textu má své politické úhly. EU jednat údajně nebude, ale výtvor, který si sama schválila nikdo v Británii nepřijímá. Tak co tedy činovníci EU čekají? Že Britové jejich ultimátum přijmou? To se zřejmě nestane. A nestalo by se to u žádné země.

Johnson bude muset najít nové a neotřelé řešení. Otázkou na pořadu dne je nakolik mu „bratranec“, americký prezident Donald Trump, vyjde v tomto úsilí vstříc. Pochvalná slova jsou sice hezká, ale voliče zajímají jejich konkrétní životní podmínky a tvrdý odchod z Evropské unie se dílčím pádem na životní úrovni Britů podepíše. Dodejme, že na členských zemích EU také. Nikdy není nic jednostranného.

Připomeneme, že Evropské sdružení volného obchodu (ESVO) založené v roce 1960 mělo být konkurencí budoucí Evropské unie startující programem Uhlí a ocel už v roce 1950. Zakládajícími členy ESVO byla Velká Británie, dále Švýcarsko, Norsko, Švédsko, Rakousko, Dánsko a Portugalsko. Zjednodušeně tedy Britové proti tandemu Francie-Německo. A Britové se svou v té době zestátněnou ekonomikou. Tento souboj mohli pouze prohrát a nakonec to také tak dopadlo.

Porazit osu Brusel-Paříž-Berlín chce nový přístup a Britové na to sílu sami nemají. Bez Spojených států jsou bez šancí. Přiznejme si ale, že Američané se na vývoj v EU dívají velmi zle, ostatně prezident Trump na posledním setkání s německou kancléřkou Merkel ji ani nepodal ruku a obloukem se jí vyhnul. O žádném spojenectví proto hovořit nemůžeme a platí, že britsko-americké vztahy byly vždy specifické a stejně tak platí , že „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“.

Pokud by Američané a Britové vytvořili jakousi „Atlantickou zónu volného obchodu“, pak by EU se svým stále stoupajícím dirigismem začala mít ještě větší hospodářské potíže než má dnes a její ekonomický podíl ve světě by se dále rapidně zmenšoval. Už nyní je pouhých 15 procent a to je pád značný. Co proto překvapuje, jak se evropský kapitál na svém vlastním sebezničení ještě podílí a přispívá na podporu tzv. „proevropských“ stran, které už dávno nejsou proevropské. Kdyby byly Evropa by slovy Václava Havla vzkvétala a tomu tak zjevně není. Ostatně na zvolených funkcionářích EU je to jasně vidět. Oni se necítí být zvolení, ale vyvolení. Jako v nějakém feudálním státě. A podle toho politika EU i vypadá. Se všemi dnešními špatnými dopady na každý členský stát.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 388 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.