cierna-skrinka
30.12.2016
Kategorie: Společnost

Bomba byla do letadla Tu-154 vložena v Moskvě, míní expert

Sdílejte článek:

HS

Z moře byly vytaženy černé skříňky letadla Tu-154, které se s 92 lidmi na palubě, přičemž kromě posádky a novinářů bylo mezi pasažéry i 64 členů armádního uměleckého souboru Alexandrovci, zřítilo do černého moře.

.

Přehrání souborů z černých skříněk a jejich analýza si jistě vyžaduje nějaký čas. Oficiální místa zatím mlčí a o důvodu neštěstí se stále nevyjadřují. Vyšetřovatelé dávali do popředí vyšetřovací verze o selhání motorů kvůli nekvalitnímu palivu, nebo o jiné technické závadě (například klapek), jakož i variantu o chybě pilotů, kteří však byli velmi zkušení.

Ruský internet se však již zabývá pouze jednou alternativou. Důvodem pádu letadla byl teroristický útok. Ostatní varianty se na různých informačních kanálech už neberou v úvahu. Různí experti poukazují na to, že trosky jsou rozmetány ve velmi velkém okruhu, na velmi velké ploše, což podle nich svědčí o tom, že letadlo se rozletělo na kusy už ve vzduchu.

Piloti také nestihli vyslat SOS signál. Neinformovali o žádných problémech, což by jistě udělali, kdyby se vyskytla nějaká technická závada.

Poslední verze technické poruchy, která se momentálně diskutuje je problém ze vztlakovými klapkami, které se prý nedaly po startu zatáhnout. Letečtí experti pokládají nezasunutí vztlakových klapek za “nepříjemnou událost”, a nikoli za katastrofu. Podle jejich názoru je tato situace detailně popsána v návodu na letový provoz a pravidelně se nacvičuje na trenažérech.

Poté, co je na břehu stále více trosek se stále více spekuluje, že přece jen mohlo jít o teroristický čin, a že nálož mohla být uložena v některé podvozkové šachtě, protože podvozek je velmi poškozen.

S velmi zajímavou teorií přišel letecký expert Vlad Liubin. Ten tvrdí, že bomba byla do letadla vložena již v Moskvě. Podle jeho slov, nádrže jen tak vybuchnout nemohly, a kromě toho, záchranáři našli a na břeh vytáhli část podvozku, která byla vážně poškozena, přičemž tuto část našli nejblíže k místu startu letadla, z čehož Liubin vyvozuje, že od letadla podvozek odletěl jako první .

Bombu mohli vložit i do trupu letadla, i do části pro pasažéry, ale vzhledem k tomu, že podvozek odletěl jako první, s největší pravděpodobností byla bomba vložena do podvozkové šachty, míní Liubin.

“Když se letadlo připravuje na start, podvozkové šachty jsou vždy otevřené. V tom momentě je možné do letadla propašovat bombu, “zdůraznil expert.

Podle jeho verze, někdo, kdo se tvářil jako obslužný personál, nebo možná i skutečný zaměstnanec obsluhy dal do letadla bombu. Udělat to není těžké.

Je však třeba zdůraznit, že vyšetřovatelé verzi teroristického útoku prohlásili za nejméně pravděpodobnou. Není pak však jasné, jak vysvětlí, že se letadlo při pádu s tak malé výšky rozletělo na tak mnoho částí a ty dopadly na tak velkou plochu.

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
108 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.