klima1018
30.12.2018
Kategorie: Ekonomika

Bojujte, alarmisti, ale za své!

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK 

Klimatické změny probíhají, co je svět světem. Jen dokonalý trouba proti nim bojuje. Jen ukázkový hlupák si myslí, že poručí větru a dešti. Jedni takoví tady už byli, teď se roztrhl pytel s jinými. Tuhle byl v Katovicích takových exemplářů, rozuměj klimatických alarmistů, plný jednací sál. Na čele s generálním tajemníkem OSN. A abychom si správně rozuměli. Nikdo soudný nemá nic proti ochraně životního prostředí. Jenže to je něco úplně jiného než potrhlý boj s klimatem.

Kdybychom proti klimatickým změnám nebojovali, nýbrž se jim pouze přizpůsobovali, nemohlo by se stát, že u nás v Bělečku asi tak desetkrát do roka nejde elektřina. Stačí, když trochu zafouká. Naposledy těsně před Vánocemi. To je hnedle radosti při nekonečné černé hodince. Zvláště pak, když máte v troubě cukroví. Stačilo by přitom zakopat vedení do země. Ale na to nejsou peníze. Proč? Protože se rozfrncají na boj proti klimatickým změnám.

O co jde v první řadě? Jako vždycky o peníze. Někdo si na téhle vlně setsakra skvěle mastí kapsu. Vyčuraní vědci pobírají granty, kšeftuje se s emisními povolenkami a zástupy vyznavačů klimatického náboženství si ze své úchylky dělají úžasnou cestovní kancelář. Za naše peníze!

Naprosto neuvěřitelné je, když vědci o nějaké teorii hlasují. Opravdový vědec je obvykle sám voják v poli. Bádá, na něco přijde a prokáže platnost své teorie. Nesvolává kolegy, aby mu to odhlasovali. Nebo si snad dovedete představit, že by kupříkladu teorie relativity platila či neplatila jen proto, že to někdo odhlasoval, a nikoli proto, že ji jeden geniální Einstein vymyslel a prokázal?

Úžasné taky je, když politici umějí přesně rozlišit, co je a co není důležité. Třeba ti eurounijní. Svět se sice v řiť obrací, ale zákaz plastových uchošťourů to dozajista vyřeší. Nezbytná jsou rovněž všechna ta další evropská plastová omezení. To bude hnedle v asijských řekách méně sajrajtu.

Některé klimaticko-alarmistické exempláře jsou opravdu raritní. Třeba takový Jan Moláček, držitel Sorosovy ceny (!!!) a dlouholetý redaktor veřejnoprávní televize, jehož jsme si nedobrovolně vydržovali televizními poplatky, toho času zaparkovaný v Deníku N. Tuhle napsal: „I kdyby globální oteplování neexistovalo, stojí za to s ním bojovat.“ Jo, to má logiku!

Ale nešť! Ať si každý bojuje, za co chce, když chce být za troubu. Každopádně by ale bylo dobré, kdyby to ti popletení zelenorudí hoši a děvčata dělali za své.

A takhle my si tu žijeme!

stepanek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 472,00 Kč
Vybráno 15.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 36 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.