BDS
18.9.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Bojkotéři BDS aneb duch nacismu znovu ožívá

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HANA LUKEŠOVÁ

BDS? Kdo to jsou lidé, skrývající se za značkou „BDS“? B (Boycott/bojkot), D (Divestment/stažení investic), S (Sanctions/sankce). Čemu vlastně tito lidé věří? V jejich iracionálním myšlení je Stát Izrael zakotven jako démon Blízkého východu, rasistický stát snažící se zavést politiku apartheidu, palestinské Araby přirovnává k Židům ve varšavském ghettu a Izraelce k nacistům provádějícím „genocidu palestinského národa“. Je to opravdu skutečnost? Opravdu je Izrael „nádorem na Blízkém východě“, který je třeba odstranit a nahradit ho jednotnou arabskou Palestinou, kde by Židé nesměli žít.


BDS používá politiku 3 D. Dvojí metr, na Izrael se nahlíží jinak než na okolní arabské země. Po Izraeli se vyžadují vyšší nároky nežli na jiné, zatímco např. islamistické vraždy ze cti, ženská obřízka, kamenování „bezvěrců“, polévání kyselinou, vypalování kostelů lidé BDS blahosklonně přecházejí, zato domnělé a údajné přestupky Izraelců zveličují a propagandisticky zkreslují. BDS Izrael démonizuje, to znamená, že izraelské Židy vykresluje jako válečné zločince, štváče, zloděje půdy a vodních zdrojů a vede masivní mediální kampaň proti Izraeli. Pak je už snadné připojovat požadavek – je-li Izrael horší než všechny země světa, pak nemá právo na existenci a musí zaniknout (delegitimizace). 

Je zajímavé, že se na podobné argumentaci shodnou nacisté, komunisté, islamisté a někteří falešní stoupenci Ježíše Krista. Aktivisté požadují po Izraeli dalekosáhlé ústupky, ovšem zapomínají, že k dosažení míru je nutný kompromis, ustoupit musí obě strany, a vyvíjet nátlak jen na Izrael a po Palestincích nic nepožadovat, to není zrovna vyvážený postoj. Kdo si vzpomene na vyvraždění rodiny Fogelových? V mysli pseudohumanistů a pseudointelektuálů to byli přece jen „osadníci“ a „osadník“ nemá na palestinských územích co pohledávat, takže jsou pořádané hony na „osadníky“ z jejich hlediska ospravedlnitelné. 

Zajímavé, že v Izraeli žije 1,5 milionů Arabů naprosto v klidu, nikdo je nepronásleduje, mohou studovat na univerzitách, zastávat politické úřady, nikde nevidíme oddělené lavičky, školy, koupaliště, místa v divadlech, kina pro Araby či pro Židy. Jak tedy může být Izrael státem apartheidu, když se těší arabští občané stejným právům jako jejich židovští spoluobčané? Zkrátka aktivisté z BDS mají vymytý mozek nenávistí ke všemu izraelskému. Antisionismus se stal jejich náboženstvím. 

Bojkotéři odmítají izraelsko-egyptskou mírovou smlouvu uzavřenou roku 1979. Považují ji za nespravedlivou k palestinským občanům, odmítají dvojstátní řešení, chtějí vytvořit jakýsi mýtický objekt „jednoho státu pro dva národy“, což není nic jiného,než jakási tichá a nenásilná genocida židovského obyvatelstva v Izraeli, protože Židé by se časem stali menšinou ve své zemi, národní idea by se zhroutila a jak by situace pak mohla skončit? Izraelcům by nezbylo nic jiného,než opustit Svatou zemi , čekal by je nový exodus, o čemž básnila Helene Thomasová, bývalá blízká spolupracovnice pana prezidenta Obamy. Váženou osobností pro tyto „spravedlivé bojovníky za mír“ je usvědčený masový vrah a terorista Omar Bargouti, který žádá bojkot všech izraelských univerzit, výrobků i veškeré technologie, které se v Izraeli vyrobí. To už zde přece jednou bylo, nacisté hlásali „nekupujte u Židů!“, představitelé BDS chtějí spolu s antisemity všech barev (náboženskými antijudaisty ať už „křesťanskými“ či islámskými, rasistickými antisemity a levicovými antisionisty) bojkot všeho izraelského, zákaz vstupu izraelských vědců, sportovců a umělců do evropských zemí , Spojených států a Kanady.

BDS zapustila kořeny i na mnohých univerzitách, kde na jejích kampusech hlásá otevřenou protiizraelskou propagandu, její ideologie často dělá rovnítko mezi Davidovou hvězdou (Magen David) a  hákovým křížem – a jak již bylo řečeno, Izrael přirovnávají k rasistickému apartheidu Jihoafrické republiky, nosí transparenty,na kterých jsou vyobrazeni izraelští politici v  uniformách SS, a karikují politiku a činnost Izraele. Popírají Izraeli právo na sebeobranu, zatímco palestinský terorismus je líčen těmito „lidskoprávními aktivisty“ jako naprosto ospravedlnitelný, naopak izraelská protiopatření jsou komentována jako „nepřiměřená užití síly“. Proterorističtí aktivisté z BDS přejímají slepě palestinskou verzi příběhu, jinými slovy legendu o „ukradené zemi“, a Izraelce činí zodpovědné za údajné páchání etnických čistek . Snaží se o politické zrušení Státu Izrael. Holocaust považují za „mrtvou floskuli“, mající za cíl ospravedlnění „loupeže Palestiny“. Vznik Izraele chápou jako jakýsi koloniální projekt, který absolutně nemá právo na život. Jak ušlechtilé, jak spravedlivé, jak mírumilovné, že? Nabízí se otázka, kdo je tedy nacistou? Izraelci či „bojovníci za mír“ z BDS a nevládní organizace? Nechť každý posoudí sám. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.