poutine-tsar-czar-putin
2.9.2019
Kategorie: Společnost

Bojím se otevřít ledničku, aby z ní na mě nevyskočil Putin

Loading...
Sdílejte článek:

MATTHIAS LUKL

Je tu jedna taková věc, která mě fascinuje…

Různí intelektuálové, (o kterých jsem tu taky psal), neustále omílají Rusko a Putina. Furt dokola a dokola to řeší, mluví o tom, až to přestává být vtipné. Skoro každý druhý herec, politik, sociolog a já nevím kdo všechno, neustále mluví o tom, jak je internet plný milovníků Ruska a Putina. Nedávno jsem zavítal na facebookový profil zpěváka Tomáše Kluse, a zjistil, že sdílel asi 25 článků z Reflexu a já nevím kde všude, o tom, jak všechno všude ovládají agenti Kremlu a ruští trollové.

Zvláštní to věc… Já slyším stokrát denně někoho vyprávět o Putinovcích a milovnících Ruska, ale ještě jsem žádnýho nikde nikdy neviděl (!!). Jak to?!

Pochopitelně to, že jsem žádnýho neviděl, neznamená, že nejsou.

Já osobně věřím, že jsou, akorát se nepohybují v mé bublině. Ale nepochybně je spoustu lidí, kteří jsou fanoušci Putina. Nejspíše mají weby (často se mluví o tzv. Sputníku, ale tam jsem nikdy nebyl), blogy, stránky na sociálech a já nevím, co všechno. Určitě existují lidi, kteří si myslí, že by nám Rusko mělo vládnout (ostatně jsou i lidi, co věří, že by se měla vrátit monarchie).

Stejně tak věřím, že Rusko tu má nepochybně nějaké vlivy. Rusko má určitě nějakou svou rozvědku či nějakou informační službu, která se zabývá sběrem informací ze zahraničí a pomáhá šířit i nějakou tu Putinovskou propagandu. To podle mě dělá USA a EU taky, takže whatever.

Věřím taky tomu, že Rusko je celkem shithole, kde některé běžná lidská práva jsou utlačovaná. A taky věřím, že je určitá malá šance, že by nás Rusko mohlo ovládnout (i navzdory členství v EU), protože jako ankapák vím, že státy jsou nenasytné mocenské kurvy, jejichž touhou je neustále zvyšovat svou pravomoc a (ukradené) bohatství a rozlohu.

Nejsem tedy fanouškem Ruska. Fanouškem Putina… No maximálně mám rád memes, ve kterých figuruje Putin #PutInPutOut

Co mě však fascinuje je, jak vysoká míra fanatismu se vyskytuje u všech těchto “Fuj Rusko” lidí.

Typický spam člověka, co je posedlý Ruskem. Hromada smajlíků, off-topic, úplně zbytečný Twitter bordel. Je tohle duševní porucha? 
(Navíc reaguje na člověka, který na svým blogu Rusko neustále kritizuje.)

Někteří lidi – když je vidíte, jak jdou udělat rozhovor do Reflexu nebo do DVTV, nedovedou hodiny mluvit o ničem jiném, než že Putin je zlej a na každém kroku je nějaký ruský agent Kremlu.

Setkávám se s tím třeba i na sociálních sítích.

Tuhle jsem na Twitteru kritizoval EU, když tu najednou, kde se vzal, tu se vzal, nějaký Pán mi začal nadávat do milovníků Putina a Ruska. Neslo se to zhruba v tomhle duchu:

Já: Jsem odpůrce jakékoliv centrální velké autority (koneckonců jsem anarchista). Jak bych mohl být milovník Ruska?
On: Vy milovníci Ruska prostě chcete, aby nás ovládalo Rusko a vládlo nám.
Já: Nic takovýho nechci.
On: Běž radši číst Sputník!!!
Já: Kritizovat EU neznamená, že podporuji Rusko.
On: Odstěhuj se za Putinem, když ho tak máš rád.
Já: Mluvím čínsky? Kterou část o tom, že nejsem fanoušek Ruska, jste nepochopil.
On: Kéž by se všichni agenti kremlu jako ty odstěhovali do Ruska a dali pokoj.

(ok, půjdu bydlet za Snowdenem).

Ivan Pilip “Všechno, co nemám rád, je dílem Ruska.”

Když vynechám politický aspekt toho všeho, musím se ptát – je tohle duševní porucha? Nemoc? Nějaký druh hypnózy?

Pár dní po tom jsem zažil další zajímavou epizodku na Twitteru. Někdo zveřejnil Tweet, kde jednoduše tvrdil, že být odpůrcem se nerovná automaticky být milovník Putina. Následně jsem našel jiný Tweet, který na tenhleten tweet reagoval, a stálo tam:

“Odpůrci EU vám budou tvrdit, jak nejsou milovníci Ruska, ale pak ti samí lidi můžete vidět psát o pár tweetů dál, jak je Putin super!”

Obsah tweetu mě překvapil, ale došlo mi, že je to pouze lež. Jasně, možná tenhle jedinec viděl jednoho nebo dva lidi, jak o sobě tvrdili, že nejsou fanoušci Ruska, a pak následně sdíleli nějakou hovadinu ze Sputníku nebo něco. Jasně, možná takoví jsou. Ale on se snažil zcela vážně tvrdit, že každý, kdo nesouhlasí s EU je automaticky putinovec, což je prostě… lež. Manipulativní sračka.

A opět se ptám, odkud se tenhle fanatismus kolem Putina bere? A neptám se, protože bych s nimi nesouhlasil – já s nimi souhlasím, Putin je kokot, ale dostává mě to chování. Ta podivná potřeba pořád o tom mlet.

Úplně si umím představit, jak si někdo z nich přečte tenhle článek a obviní mě, že vlastně lžu a tajně ve skrytu duše Putina vlastně miluji a honím si nad jeho fotkama a společně se s ním a se Zemanem scházíme a strkáme si prsty do prdele. Zatímco já se reálně bojím otevřít i ledničku, aby z ní na mě nevyskočil Putin.

Možná bychom pro jistotu měli upálit Gretu Thurnberg protože je nejspíše fanoušek Putina. Když se jí zeptat, možná bude tvrdit, že ne, ale to je přesně to, co by agent Kremlu řekl, takže pro jistotu – šup s ní do ohně.

Každopádně já vím, odkud vítr vane. V padesátých letech v USA vláda šla po homosexuálech a zavírala je do vězení. Tehdejší pohled na gaye byl dost odlišný od toho, jak ho znáte dnes. Většina lidí byla přesvědčená, že být gay je čiré zlo. A tehdy se poměrně jel narativ, že všichni gayové jsou komouši. Tyhle bullshity hlavně šířit senátor Joseph McCarthy. Dále viz.

Takže myslím, že s odpůrci EU je to podobné …

Autor: Matthias Lukl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 763 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,85 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.