21.11.2015
Kategorie: Politika

Bojí se “elity” svých občanů více než teroristů?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ VANĚK 21|11|2015

Tak jsme se konečně dočkali – po dnech bezobsažných blábolů  představila Evropská komise něco konkrétního. Kdo čekal jasná opatření na obranu hranic nebo konkrétní akci proti teroristům, byl nepochybně usvědčen z naprosté naivity.

Komise totiž navrhla omezení prodeje a držení zbraní v EU, tedy omezení svobod a práv svých vlastních občanů. Těžko si lze představit v dnešní situaci něco více absurdního.  EK, která není schopna ani ochotna udělat něco pro zvýšení bezpečnosti občanů, navrhuje jejich odzbrojení a tím faktické zhoršení jejich bezpečnosti.

Der Praesident des Europaeischen Rates, Donald Tusk, Japans Premierminister Shinzo Abe, Kanadas Premierminister Stephen Harper, US-Praesident Barack Obama, Bundeskanzlerin Angela Merkel, Frankreichs Staatspraesident Francois Hollande, Grossbritanniens Premierminister David Cameron, Italiens Ministerpraesident Matteo Renzi und der Praesident der Europaeischen Kommission, Jean-Claude Juncker (v.l.), stehen vor Schloss Elmau zu einem Familienfoto zusammen.

Nikdo soudný si totiž nemůže myslet, že s teroristy lze bojovat pomocí razítek, a že lze tímto způsobem reálně omezit jejich přístup ke zbraním. Pokud je totiž již dávno nemají, obstarají se je nelegálním způsobem jako vždy. Jediným, na koho navrhovaná opatření dopadnou, budou běžní občané.

Z historického hlediska se tak vlastně zvolna vracíme do dob nacistické okupace či do dob „reálného socialismu“. Jedna z prvních věcí, kterou oba výše zmíněné režimy po získání moci udělaly, byla totiž přísná kontrola zbraní a naprostá změna liberálního přístupu k jejich držení, který existoval za Rakouska-Uherska a První republiky.

Také proto bylo zrušení těchto omezení jedním z prvních kroků po roce 1989.

Návrh EK nepředstavuje tedy nic jiného než návrat zpět do doby nesvobody.

Navíc je pozoruhodné, jak rychle byl připraven. S největší pravděpodobností tedy nejde o návrh nový, ale jen o oprášené materialy Cecilie Malmström, která se o něco podobného pokoušela již v loňském roce (např. zde). Je tedy více než pravděpodobné, že útok v Paříži slouží EK jen jako vhodná záminka konečně realizovat své dávné plány.

Je velice obtížné si představit, co vlastně EK částečným (zatím, další kroky budou jistě následovat) odzbrojením svých vlastních občanů (a faktickým posílením teroristů) sleduje.  Pokud si vzpomenu na slova jednoho z „otců zakladatelů“ George Washingtona  „Svobodní lidé by nejen měli být ozbrojeni a disciplinovaní, ale měli by mít dostatek zbraní a munice, aby uhájili svou nezávislost před kýmkoliv, kdo by je chtěl utlačovat – včetně jejich vlastní vlády“,   nelze vyloučit, že se EK a další „elity“ bojí svých vlastních občanů více než teroristů.

Ale ať už je tomu jakkoliv, představuje pro nás (nejen) tento návrh nepochybně bezpečnostní riziko. To ostatně představuje i celá migrační politika EU.

A je tedy na místě otázka, zda je žádoucí,  aby o nás mohly současné “euroelity” tímto způsobem rozhodovat, a zda by naopak nebylo žádoucí a rozumné jim toto právo omezit či odebrat.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
32 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.