aaaaaabystrc
13.12.2019
Kategorie: Společnost

Boj v Bystrci má další pokračování

Sdílejte článek:

J3K

Minulý týden jsme Vám přinesli zprávu o rozhodnutí starosty Městské části Brno-Bystrc Tomáše Kratochvíla, kterým vytěsnil neziskové organizace z ovlivňování výuky v Základní škole Vejrostova. Po více stížnostech rodičů na akci mocné velké politické neziskové organizace Lékaři bez hranic, která se mimo jiné podílí na nelegálním pašování Afričanů do Evropy tím, že provozuje minimálně dvě lodě pendlující mezi pobřežními vodami Libye a evropských států, se výše uvedený starosta rozhodl zastavit agitaci na všech školách, jejichž zřizovatelem tato městská část je.

Odkaz na článek je zde.

Jak jsme již uvedli dříve, nešlo pouze o další fázi prosazování multikulturismu ve školách, ale součástí besedování bylo i vyhlášení finanční sbírky, jejíž výtěžek měl být odevzdán zástupcům neziskové organizace. Vzhledem k aktivní účasti Lékařů bez hranic na průběhu migrace a zaplavování Evropy muslimskými mladými muži bez perspektivy jejich dalšího kvalitního uplatnění, naopak s jistotou zvýšené kriminality, považovali rodiče žáků, a po nich i pan starosta, tuto sbírku vydávanou za charitativní za neetickou a neoprávněnou. Navíc se rozhodnutím nadále nepouštět politické neziskové organizace do škol, mezi které patří například i v oblasti indoktrinace proslulý Člověk v tísni, stalo Brno-Bystrc první vlaštovkou v boji proti tomuto narušování sekularisty a apolitičnosti školství v té podobě, kterou nyní můžeme pozorovat. Jde o velký kontrast, který je patrný při srovnání chování zastupitelů Bystrce a například střední školy v Praze Na Zatlance, která je pravým opakem a své dveře ochotně otvírá nejen neziskovkám, ale také politikům, ovšem pouze těm, kteří zastávají ,,správný´´ názor. Ostatně není to tak dávno, co nebyl do jedné ze škol v Jižních Čechách vpuštěn na předem dohodnutou besedu Václav Klaus ml., zatím co názory z opačného politického spektra zaznít mohly. Tam se však nejednalo o základní školu.

Bystrcký starosta se dle očekávání stal ihned středem zájmů redaktorů ČT, kteří vzápětí přijeli a připravili reportáž o situaci v Brně -Bystrci. Překroucená fakta a reakce ředitele školy a učitelky organizující ve spolupráci s Lékaři bez hranic celou akci včetně sbírky samozřejmě dle očekávání směřovaly proti rozhodnutí zastupitelstva, zároveň vyvolaly další zájem brněnských opozičních členů STAN a Zelených. I o tom jsme přinesli informaci, odkaz níže. Ředitel školy a odpovědná učitelka se též proti starostovi ohradili s tím, že nemá právo zasahovat do organizování podobných akcí.

Tomáš Kratochvíl byl následně nařčen z odporu k islámu a v pořadu byla připomenuta i jeho někdejší účast na akci vlasteneckého spolku Islám v ČR nechceme. ČT odvedla svou klasickou zpravodajskou rutinu a udělala vše proto, aby zvrátila rozhodnutí pana starosty. Také Lékaři bez hranic ústy svého mluvčího prohlásili, že se do ZŠ Vejrostova v Bystrci příští rok vrátí. Vzápětí bylo vyvoláno další jednání zastupitelstva, které mělo změnit konečný výstup a umožnit politickým neziskovkám dále ovlivňovat výchovu žáků na místních školách. Tuto akci iniciovali právě brněnští zástupci STAN a Zelených. To vyvolalo bouři v řadách části rodičů a na podporu původního rozhodnutí tak využili svého práva účastnit se jednání a v hojném počtu zvýšeném dostavením se i dalších slušných lidí zajímajících se o dění v Bystrci podpořili starostu. Nakonec se podařilo stávající výsledek zachovat, neboť strana, který vyvolala toto jednání, nakonec při uvědomění si mohutné podpory starosty, svou snahu vzdala.

Jak se tedy nakonec ukázalo, i s tak velkou neziskovou organizací, jakou Lékaři bez hranic beze sporu jsou, lze vyrovnaně bojovat. Zároveň je třeba si uvědomit, kdo je ochotný prosazovat zájmy politických aktivit tzv. humanitárních organizací vedoucích k propagaci islámu, multikultury a migrace. Lékaři bez hranic se pyšní vysokým číslem jejich neziskovkou přivezených migrantů, přestože se již dávno ví, že nejde o žádnou záchranu lidských životů, ale jedná se naopak o těsnou spolupráci s pašeráky na straně jedné a porušování evropských zákonů na straně druhé, to vše přiklopené evropskými liberálními politiky. Hra na falešnou solidaritu a výběr peněz v prostředí českých škol je nepřípustným atakem našich zákonů o apolitičnosti a sekularitě školství, které politické neziskové organizace s přispěním Ministerstva školství porušují. Nelze nepřipomenout marný a dlouhý boj ředitelky pražské střední školy Ivanky Kohoutové s ombudsmankou Šabatovou o muslimský šátek na hlavě bývalé africké studentky. Poslední rozhodnutí vrchního soudu zvrátilo dosavadní průběh a dalo za pravdu ,,nečekaně´´ Šabatové, přestože předešlé soudní jednání ovládla i s podporou rodičů právě ředitelka školy. Spravedlnost má u nás různé podoby, nicméně Bystrčané ukázali, že když se nebojíte, dokážete dosáhnout úspěchu. Co bude dále? Přijde reakce České televize? A co na to Lékaři bez hranic? I nadále budeme sledovat. V dalším pořadu ČT 168 hodin v neděli lze očekávat reakci. A nevěřte tomu, co říkají, sami jsme zvědaví, jak velké ohnutí pravdy zase zažijeme.

Na přiloženém videu záznam z jednání, na kterém jeden z rodičů pan Hynek Charous argumentuje a zdůvodňuje, proč rodiče nesouhlasí s indoktrinací škol ze strany neziskového sektoru.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 356 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.