FAKENEWS
12.8.2019
Kategorie: Společnost

Boj s “fejkňůs”

Sdílejte článek:

DAVID FORBELSKÝ

My starší, si podobné boje pamatujeme. Bojovalo o, i za kde co. Byl tu boj o zrno, boj za světový mír, boj za novou vesnici i boj se štvavými vysílačkami a jinou diverzí. Co tehdejší bolševici nechtěli aby zaznělo, prostě nezaznělo. Informace, knihy i časopisy se musely pašovat, přepisovat a kopírovat. To vše pod hrozbou, když ne vězení, tak ke konci 80. let alespoň s rizikem velkých problémů v zaměstnání nebo škole.

V oněch 80. letech, kdy už za sebou ideologičtí pracovníci neměli tak pevný soudní aparát a někteří soudci už za samizdatovou knížku každého do cely neposlali, byli ti komunističtí agitátoři už spíše směšní. Jinou pohádkou je, jak po převratu rychle chytili nový vítr a jedna z nejvyšších komunistických mládežnických agitátorek to dotáhla až na kancléřku sjednoceného Německa, kde v podobném duchu opět pokračuje a snaží se aby opět nezaznívalo, to, co podle ní zaznívat nemá.

Dnes, podobně jako v terminálním stádiu socialismu, nehrozí vězení, ale většinou jen prohlášení, že autor toho kterého výroku nemá ve slušné společnosti co dělat a začínají se objevovat i problémy v profesním životě. Tedy pokud je ona profesa nějak závislá na nějaké veřejné instituci. Tak třeba miss už potom není miss, protože si dovolila vyjádřit názor, který se dnes nenosí, nebo když si jeden český herec dovolit říct, že bude volit Zemana, tak se roztrhl pytel s prohlášeními jak členové kulturní fronty s takovým rozhodně spolupracovat nebudou.

Ale Češi kdysi byli nazváni smějícími se bestiemi a tak si většinou z podobných snah dělají spíše legraci.  Je to sice psina, ale nic se tím nevyřeší, stejně jako si svou směšnost neuvědomoval Jakeš a jeho svazáci. Neuvědomují si ji ani současní elfové, moralisté, a jiní strážci jediné správné myšlenky.

Jakž takž ještě jejich snahu pochopím pokud jde o jasně rasistické projevy, které čímkoliv vyzývají k omezení  lidí na základě jejich rasy. Sice v tom nevidím smysl, protože když někomu zakážete říkat, že muslimové by se měli sebrat a táhnout zpět odkud přišli, tím jeho názor nezměníte, ale to je vaše starost.

Čím ale k smíchu jste je to, že sami podobně definované skupiny lidí soudíte naprosto stejně jako rasisté.

Volíš Zemana? Táhni do Ruska!

Líbí se ti některé kroky premiéra? Jsi debilní estébák!

Zmíníš ekonomickou teorii o optimální měnové zóně? Táhni do Ruska!

Kritizuješ EU pro její podporu palestinským teroristům? Táhni do Ruska!

Chceš aby Skotsko, nebo Katalánsko byly samostatné Země? Platí tě  Putin!

Opravdu nevidím rozdíl mezi pokřikem „Islám tu nechceme“, nebo  „Kdo je proti EU ať táhne“.

Pro mě jste jeden jako druhý.

Ještě směšnější je váš boj proti „Fake News“. A to bohužel v čele i s veřejno právními sdělovacími prostředky.

Ne opravdu fámu neumlčíte tak, že o ní nebudete mluvit vůbec, nebo označíte toho, kdo ji šíří za blbce placeného kýmkoliv. A  je úplně jedno zda jde o Putina nebo Soroše i v tomhle jste si se svými protivníky jako vejce vejci.

Boj proti lži může vyhrát jen a jen pravda.

Jedna z nejstarších „fejkňús“ na našem území byla ta  o podílu Jiříka z Poděbrad na smrti Ladislava Pohrobka. Nic by tehdy nepomohlo zavírat pouťové zpěváky, zakázat katolickou církev, která tyto zvěsti také šířila. Podezření vyvrátilo až odborné vyšetření kosterních pozůstatků, které potvrdilo leukémii. Bohužel pro bojovníky se lží to bylo až v 80. letech minulého století.

Proto vás prosím, netvořte seznamy lhářů, nedehonestujte lidi, kteří lžím uvěřili. Je to tak snadné.

Mnoho z nás jistě uvěřilo zprávám o velkých zásobách zbraní hromadného ničení v Iráku. Říkaly nám to autority!

A to je ten problém. Lidé prostě věří autoritám. Jakmile autoritou přestanete být, přestanou vám lidi věřit ať děláte, co děláte. A autorita se mimo jiné pozná i tak, že klidně připustí omyl, chybu, nebo nepříjemný dopad svého rozhodnutí.

Ale pokud se zakáže psát i jen samotné jméno, pak prostě autoritou nemůžete být.

Stáváte se sportovní stránkou novin z 80. let, kdy jsme z formulace „Do semifinále Wimbledonu se probojovaly Evertová, Austinová a Jaegerová“.

Všichni věděli, že tou čtvrtou je Martina Navrátilová.

Dnes roli Martiny hraje imigrant. Jakmile není výslovně uvedeno, že šlo o bílého muže, nejlépe pravicového vyznavače Lenina a Číny, je spoustě lidem jasné, že šlo o muslima a imigranta. I když to ne vždy je pravda. Postě už jste přestali být autoritou, protože nejste schopni uznat chybu nebo omyl. A lidé pak rádi uvěří někomu jinému, který má bůhvíjaké úmysly. I ta katolická církev se i díky fámám o Jiříkovi tohoto zbavila a ujala se moci.

Zkuste tedy jasné nepravdy vyvracet a nepříjemné pravdy nezamlčovat. Jen tak porazíte troly.

Autor: David Forbelský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 909 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
13 komentářů