FAKENEWS
12.8.2019
Kategorie: Společnost

Boj s “fejkňůs”

Sdílejte článek:

DAVID FORBELSKÝ

My starší, si podobné boje pamatujeme. Bojovalo o, i za kde co. Byl tu boj o zrno, boj za světový mír, boj za novou vesnici i boj se štvavými vysílačkami a jinou diverzí. Co tehdejší bolševici nechtěli aby zaznělo, prostě nezaznělo. Informace, knihy i časopisy se musely pašovat, přepisovat a kopírovat. To vše pod hrozbou, když ne vězení, tak ke konci 80. let alespoň s rizikem velkých problémů v zaměstnání nebo škole.

V oněch 80. letech, kdy už za sebou ideologičtí pracovníci neměli tak pevný soudní aparát a někteří soudci už za samizdatovou knížku každého do cely neposlali, byli ti komunističtí agitátoři už spíše směšní. Jinou pohádkou je, jak po převratu rychle chytili nový vítr a jedna z nejvyšších komunistických mládežnických agitátorek to dotáhla až na kancléřku sjednoceného Německa, kde v podobném duchu opět pokračuje a snaží se aby opět nezaznívalo, to, co podle ní zaznívat nemá.

Dnes, podobně jako v terminálním stádiu socialismu, nehrozí vězení, ale většinou jen prohlášení, že autor toho kterého výroku nemá ve slušné společnosti co dělat a začínají se objevovat i problémy v profesním životě. Tedy pokud je ona profesa nějak závislá na nějaké veřejné instituci. Tak třeba miss už potom není miss, protože si dovolila vyjádřit názor, který se dnes nenosí, nebo když si jeden český herec dovolit říct, že bude volit Zemana, tak se roztrhl pytel s prohlášeními jak členové kulturní fronty s takovým rozhodně spolupracovat nebudou.

Ale Češi kdysi byli nazváni smějícími se bestiemi a tak si většinou z podobných snah dělají spíše legraci.  Je to sice psina, ale nic se tím nevyřeší, stejně jako si svou směšnost neuvědomoval Jakeš a jeho svazáci. Neuvědomují si ji ani současní elfové, moralisté, a jiní strážci jediné správné myšlenky.

Jakž takž ještě jejich snahu pochopím pokud jde o jasně rasistické projevy, které čímkoliv vyzývají k omezení  lidí na základě jejich rasy. Sice v tom nevidím smysl, protože když někomu zakážete říkat, že muslimové by se měli sebrat a táhnout zpět odkud přišli, tím jeho názor nezměníte, ale to je vaše starost.

Čím ale k smíchu jste je to, že sami podobně definované skupiny lidí soudíte naprosto stejně jako rasisté.

Volíš Zemana? Táhni do Ruska!

Líbí se ti některé kroky premiéra? Jsi debilní estébák!

Zmíníš ekonomickou teorii o optimální měnové zóně? Táhni do Ruska!

Kritizuješ EU pro její podporu palestinským teroristům? Táhni do Ruska!

Chceš aby Skotsko, nebo Katalánsko byly samostatné Země? Platí tě  Putin!

Opravdu nevidím rozdíl mezi pokřikem „Islám tu nechceme“, nebo  „Kdo je proti EU ať táhne“.

Pro mě jste jeden jako druhý.

Ještě směšnější je váš boj proti „Fake News“. A to bohužel v čele i s veřejno právními sdělovacími prostředky.

Ne opravdu fámu neumlčíte tak, že o ní nebudete mluvit vůbec, nebo označíte toho, kdo ji šíří za blbce placeného kýmkoliv. A  je úplně jedno zda jde o Putina nebo Soroše i v tomhle jste si se svými protivníky jako vejce vejci.

Boj proti lži může vyhrát jen a jen pravda.

Jedna z nejstarších „fejkňús“ na našem území byla ta  o podílu Jiříka z Poděbrad na smrti Ladislava Pohrobka. Nic by tehdy nepomohlo zavírat pouťové zpěváky, zakázat katolickou církev, která tyto zvěsti také šířila. Podezření vyvrátilo až odborné vyšetření kosterních pozůstatků, které potvrdilo leukémii. Bohužel pro bojovníky se lží to bylo až v 80. letech minulého století.

Proto vás prosím, netvořte seznamy lhářů, nedehonestujte lidi, kteří lžím uvěřili. Je to tak snadné.

Mnoho z nás jistě uvěřilo zprávám o velkých zásobách zbraní hromadného ničení v Iráku. Říkaly nám to autority!

A to je ten problém. Lidé prostě věří autoritám. Jakmile autoritou přestanete být, přestanou vám lidi věřit ať děláte, co děláte. A autorita se mimo jiné pozná i tak, že klidně připustí omyl, chybu, nebo nepříjemný dopad svého rozhodnutí.

Ale pokud se zakáže psát i jen samotné jméno, pak prostě autoritou nemůžete být.

Stáváte se sportovní stránkou novin z 80. let, kdy jsme z formulace „Do semifinále Wimbledonu se probojovaly Evertová, Austinová a Jaegerová“.

Všichni věděli, že tou čtvrtou je Martina Navrátilová.

Dnes roli Martiny hraje imigrant. Jakmile není výslovně uvedeno, že šlo o bílého muže, nejlépe pravicového vyznavače Lenina a Číny, je spoustě lidem jasné, že šlo o muslima a imigranta. I když to ne vždy je pravda. Postě už jste přestali být autoritou, protože nejste schopni uznat chybu nebo omyl. A lidé pak rádi uvěří někomu jinému, který má bůhvíjaké úmysly. I ta katolická církev se i díky fámám o Jiříkovi tohoto zbavila a ujala se moci.

Zkuste tedy jasné nepravdy vyvracet a nepříjemné pravdy nezamlčovat. Jen tak porazíte troly.

Autor: David Forbelský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 828 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.