OSN
20.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

“Boj proti islamofobii” se má stát oficiální agendou OSN

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jde de facto o něco, co již dávno funguje. Jistě jste si sami všimli, že po celé Evropě – včetně ČR – se v posledních letech koná doslova hon na islamofoby. Ani nemusíme chodit do zahraničí, úplně postačí zůstat u nás, kde díky ČSSD, která je hlavní hybnou silou islamizace naší země a především šéfovi této strany, který se s abnormálními sympatiemi k islámu nikdy netajil, dochází k doslovnému honu na islamofoby. Před soudem už stanula spousta lidí, kteří si dovolili napsat – většinou v diskuzi – něco ostřejšího proti muslimům. Poslední takový hříšník dostal dokonce 6 let natvrdo!

Tato agenda, potírající údajnou islamofobii, plně souvisí se stávající islamizací Evropy. Potlačování razantnější kritiky islámu má vést k zjednodušení islamizace našeho kontinentu. Vše má velmi úzkou souvislost, včetně muslimské invaze, kterou EU přímo organizuje. V těchto dnech schválený migrační pakt EU má zajistit rovnoměrnější rozdělení tzv. “migrační zátěže”. Už v několika svých článcích jsem podrobně popsala systém, jakým mají být islamizovány všechny země EU i bez nějakých přímých kvót. Nicméně EU není jedinou podvratnou organizací, která stojí za islamizací nejen Evropy. Dalo by se říct, že vůdčí organizací je v tomto směru OSN.

Během posledního zasedání Rady pro lidská práva předložil zvláštní zpravodaj pro svobodu náboženského vyznání a přesvědčení Ahmed Shaheed zprávu o “boji proti islamofobii”. Touto zprávou oficiálně prosazoval kontroverzní termín “islamofobie” a dal mu mimořádně široký záběr.

Podle Ahmeda Shaheeda by právní omezení nošení islámského šátku, nařízení o územním plánování omezující výstavbu modlitebních míst nebo rozpuštění radikálních islámských sdružení v celé Evropě mělo být považováno za islamofobii. Tvrdí také, že islamofobie je vysvětlením špatného akademického úspěchu a vyšší míry nezaměstnanosti muslimů v Evropě.

Zvláštní zpravodaj doporučuje, aby státy ve svých veřejných politikách používaly “inkluzivní proces” a “právní nástroj” pro boj proti islamofobii. Pracovní definice islamofobie jako fenoménu, proti němuž je třeba bojovat, musí být založena na politickém rozhodnutí. Přesněji řečeno, pro Ahmeda Shaheeda musí státy ocenit význam muslimů v “západní civilizaci”. Domnívá se, že v současné době existuje na Západě kulturní nepřátelství vůči islámu.

Islamistické lobbování v OSN vždy existovalo. V roce 1999 předložil Pákistán jménem Organizace islámské spolupráce (OIC) návrh usnesení proti “hanobení islámu”. Návrh byl pozměněn tak, aby obecně odsuzoval “hanobení náboženství”, a pak byl i přijat. Ekvivalent trestného činu rouhání byl následně vymáhán na mezinárodní úrovni až do roku 2010. V roce 2011 rezoluce Rady pro lidská práva oficiálně upustila od termínu “hanobení náboženství”, aby upřednostnila přístup, který je v souladu s hlavními smlouvami OSN. K tomuto vítězství za svobody jednotlivce přispělo Evropské centrum pro právo a spravedlnost.

Zpráva Ahmeda Shaheeda z roku 2021 se snaží tento trend zvrátit.  Název zprávy ve skutečnosti přesně odpovídá jednomu cíli akčního programu OIC na rok 2025: “Boj proti islamofobii”. Ahmed Shaheed tak vrátil islamistickou lobby zpět do popředí mezinárodní scény.

ESD nepřestal kritizovat pojem “islamofobie”. Vychází z falešné představy, že jakýkoli odpor vůči islámu je projevem “fobie” – tedy iracionálního a patologického strachu – nebo pocitu “nenávisti”. Rozhodnutí nepřijímat a tedy odmítat islám může být založeno na racionálních argumentech a realistickém zamyšlení nad nebezpečím islámu. Podobně kvůli politickému a totalizujícímu rozměru tohoto náboženství musí být stát schopen legitimně omezit jeho projevy.

Každopádně se zdá, že OSN tentokrát skutečně přijme požadavky muslimů podobně, jako se jim už dávno podřizuje drtivá většina západních zemí. Pojem islamofobie je i přesto, že zatím na akční program OSN zařazen nebyl, využíván v drtivé většině zemí EU k pronásledování zatím alespoň těch kritiků islámu, kteří vybízejí například k násilí jako jedinému prostředku zastavení islamizace.

Pokud v OSN skutečně tuto agendu prosadí, pak by ovšem byla nepřípustná jakákoli kritika islámu, i když jde o kritiku zcela oprávněnou. V tom případě už by za trestnou islamofobii byla považována i většina článků nejen na těchto stránkách, ale i na mnoha dalších z těch, které podávají svědectví o zrůdnosti této ideologie…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 672 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)