ZDRAVOTNISESTRA
26.7.2020
Kategorie: Společnost

Boj o vlastní zdraví

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

 
eva-hrindovaMnoho let studuju věci okolo zdraví … Protože jsem technik, zajímají mě ověřitelné věci – především způsoby, jak vznikají nemoci a jak tomu člověk může sám zabránit. Protože kdo by chtěl být nemocný?

Moje cesta započala, když zdravotní systém nedokázal pomoci mé dceři, která byla sice málo, ale za to pořád nemocná. Zvýšené teploty, migrény, atopické ekzémy, záněty močových cest, extrémně bolestivá menstruace. Lítaly jsme od čerta k ďáblovi a nic nepomáhalo. První úlevu přinesl až čínský speciální čaj a to byl začátek mé cesty zkoumání alternativních metod péče o zdraví.

Dnes jsem mnohem dál v mém chápání toho, jak funguje lidské tělo. Je úsměvné, když někdo bagatelizuje třeba úlohu psychiky a stravy nebo se vysmívá účinkům bylin. Dělají to lidé, kteří nejsou připraveni vzít zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou. Mohlo by nám to být jedno – respektuju každého člověka a jeho způsoby života. Nikomu nic nenutím, každý má svou cestu a své důvody.

Problém tedy nastává, když ale stejný respekt nepřichází od druhé strany. Ignorace faktů, neochota přijmout racionální argumenty, nemožnost diskuse – to je standardní reakce na v dobré víře předkládané argumenty. Snažím se své zkušenosti totiž posunout dál, být inspirací pro ty, kteří třeba nemají tolik času a informací a přesto by chtěli změnit přístup ke svému zdraví.

Ale dobře – i to by se dalo zvládnout. Horší je, že lidé, kteří nechápou jiné přístupy ke zdraví, jsou motorem institucionálních změn. Často až fanaticky vyžadují, aby se zakazovalo, trestalo, vylučovalo ze společnosti. Jejich způsoby jsou charakteristické urážkami a vulgárním zesměšňováním. Proto nelze v osvětové činnosti ustat. Vykašlat se na všechno a věnovat se jen sobě, své rodině, svým zálibám a práci. Protože když s tím přestaneme, pohltí nás to. A za citlivé a efektivní přístupy ke zdraví budeme kriminalizováni.

Nejsou to žádné konspirační teorie. Důkazy o potlačování moderních vědeckých výzkumů, které potvrzují mnohé alternativní metody jako velmi efektivní, najdeme na každém kroku. Existuje mnoho a mnoho studií, které potvrzují naprosto účinné metody při prevenci infarktů a oběhových nemocí. Existují stovky studií, které ukazují na hlavní viníky cukrovky. Jenže ty prověřené věci se nehodí do krámu potravinářskému průmyslu, tak leží ladem. Lékaři, kteří se skutečně zajímají o zdraví, ty studie znají a podle toho přistupují ke svým pacientům. Ale nemohou se tím nikde chlubit, protože by měli problémy.

Je prokázáno množstvím velmi kvalifikovaných studií, že obecná doporučení ke stravě jsou špatná – původcem obezity a chronických nemocí je sacharidová a nízkotučná strava. Přesto i dnes “odbornice” na výživu je schopná v pořadu České televize tvrdit, že cukr a sacharidy jsou fajn a naše tělo se bez nich neobejde. A každý, kdo v tom pořadu mluvil o opaku, byl označen za šarlatána. Množstvím studií je dále prokázáno, že statiny (léky na snižování cholesterolu) jsou neúčinné v prevenci srdečních nemocí, ale jsou velmi účinné ve svých vedlejších a nežádoucích účincích (rozpad svalů, vznik alzheimera, ztráta libida, zácpa). Přesto jsou stále předepisovány a zvláště senioři jsou jejich užíváním ohroženi.

Ve věcech zdraví velmi negativně působí závislost lékařského vzdělávání na příspěvcích farmaceutického a potravinářského průmyslu. Ti ovlivňují tok informací přes své inzerování v médiích, ovlivňují i vzdělávání lékařů. Ignorovat tento fakt a stále se držet doporučení mainstreamu, je cesta do pekel chronických nemocí a nepříjemných smrtí. Tento systém nemá rád zdravé lidi a už vůbec nemá rád zdravé lidi, kteří se umí o své poznatky podělit. Koronakrize to ukazuje v plné nahotě. Můžeme jen spekulovat, jaké následky to pro nás bude mít.

Mýtus, že nemoci přicházejí nezávisle na našem konání a na našem přístupu k sobě, je dávno překonán a doložen fakty. Přesto se tohoto mýtu mnoho lidí stále drží, protože je zbavuje zodpovědnosti samých k sobě. Je to jejich volba, ale neměla by tato jejich volba vést k tomu, že budou svým konáním podporovat kriminalizaci a zákazy jiných přístupů. Jestliže tak činí lidé, kteří jsou netolerantní a svoboda pro ně není hodnotou, dá se to pochopit. Ale pokud tak činí lidi, kteří se záchranou svobody zaštiťují, je to na pováženou. Ale i tak si z toho můžeme vzít něco dobrého. Dnes vidíme, kdo má dostatek nadhledu, kdo je skutečně schopen respektu k druhým, kdo skutečně chápe smysl svobody. Jestli to bude znamenat formování opozice na jiných základech, teprve ukáže čas.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 182 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.