freedomword
30.1.2019
Kategorie: Společnost

Boj o svobodu slova

Sdílejte článek:

J3K

Svět informací se rozdělil na reálné zprávy, skutečné fake news a na různě ohnutou pravdu v podání většinou veřejnoprávních médií. Zásadním problémem je rozeznat, co je co. Nepoznají to často ani skuteční odborníci, protože nikdo neví, kdo jimi skutečně je. To, co bývá k vidění v České televizi, je většinou produkt nynější doby a navíc pečlivě vybíraný, to aby náhodou dotyční ,,znalci´´ netvrdili něco nevhodného. Za vším samozřejmě stojí vedení ČT, které je někomu odpovědné. Ptáte se komu? Toky peněz jsou složité, ovšem některá jména se objevují často. Jsou spojena s Václavem Havlem, Bakalou a Sörösem.

Občan je vystavován postupně stále větším nesmyslům. Například započatý boj proti čínskému výrobci mobilních telefonů značky Huawei je plný polopravdivých informací. Technologie kterékoliv podobné společnosti jsou naprosto stejně zneužitelné k odposlechu a sledování obyvatelstva. Prohlášení vedení pražské radnice o vyřazení tohoto výrobce z dalších tendrů a vysvětlené tím, že Huawei sleduje pohyb uživatelů pokrytí mobilním signálem v metru, je směšné, protože právě díky těmto možnostem nás všechny mohou sledovat například policisté. A že toho využívají. V době, kdy jsou na každém rohu kamery, odposlechy provádí kde kdo a navíc Vám šoupnout pod auto krabičku s GPS signálem je otázka pár vteřin, je možno považovat zprávy o špionáži Číňanů za fake news rozšiřovanou státními orgány, BISkou a následně médii.

Síto, kterým prochází události ve světě proběhlé, je velmi husté. O čem se dozvědět nemáme, to k nám puštěno není.  Nespokojenost obyvatel Evropy s migrací, násilí na ženách způsobené migranty, zatajování skutečného věku jednotlivců i celých skupin páchajících trestné činy, záběry z potlačování nepokojů ve Francii či Španělsku, o tom se mluví u nás minimálně. A pokud se k nám informace oklikou dostanou, třeba díky tomu, že v daných zemích žije plno Čechů, kteří je i díky sociálním sítím předávají, oficiální média je v klidu označí za lživé. Samozřejmě často dojde k jejich vymazání, či se díky nasazeným provokatérům podaří je znevěrohodnit. Čím více se na jedné straně zamlčuje, tím více se na druhé vytváří prostředí pro vznik ,,odborných´´ analýz a rozborů, jejichž výsledkem je samozřejmě ,,správný´´ názor. Profesionálně vycvičení redaktoři, moderátoři, žurnalisté a pracovníci různých organizací pak vytváří dojem odborné honorace, která si uzurpuje oprávnění poučovat veřejnost. Pod krytím těchto lidí pak pronikají skuteční dezinformátoři z neziskových organizací, často nazývaných jako humanitární či charitativní, do škol i médií. Důvěryhodnost všemu mají dodat následně politici. To i přesto, že většině z nich mohou věřit jen naprostí idealisté nebo lidé bez schopnosti udělat si vlastní názor. Není třeba si nalhávat, že jich pořád není málo. Jen pro připomenutí si pojďme namátkou připomenout pár věcí:

  1. Ivan Bartoš, předseda Pirátů se účastnil akcí Antify, přesto se od této minulosti distancuje a nebýt důkazů v podobě autentických fotografií, možná by mu lidé věřili.
  2. Miroslav Kalousek má za sebou natolik bohatou historii plnou korupčních kauz, že jeho důvěryhodnost je nulová. Jedním z největších tunelů se staly církevní restituce, které nás v důsledku přišli až na stovky miliard. Jeho angažovanost byla až příliš veliká.
  3. Kníže Schwarzenberg vytěžil ze svého přátelství s Václavem Havlem prolomení Benešových dekretů a restituoval nad rámec zákonem schválených norem podstatnou část bývalého majetku rodu Schwarzenbergů. Dále se podílel třeba na privatizaci Becherovky, kde společně s Bakalou skutečně ,,vydělali”.
  4. Andrej Babiš patří k nejdrsnějším miliardářům a jeho metody byly vždy přinejmenším hraničící se zákonem. Jde o největšího odběratele peněz ze státních i evropských dotací, je proslulý daňovými úniky a neustálými lopingy a změnami názorů ve vrcholné politice.

Právě tito lidé se mají být morálními ikonami, které určují svými prohlášeními, co je pravda a co nikoliv? Výběr těchto čtyř je opravdu pouhou ukázkou toho, kdo se nám snaží vládnout. Dále tu máme plno vyloženě exotických agitátorů typu Halíka, Štětiny, Jourové. Jejich minulost je většinou skutečně zajímavá a jen blázen jim věnuje svůj sluch. Což platí i o dalších. Drahoš, Horáček, Hilšer ukázali jistou neschopnost při snaze proniknout do nejvyšších pater politiky, přesto jim lidé dopřáli možnost zasednout s výjimkou Horáčka v Senátu ČR. A nakonec nebezpečný ředitel nejvýraznější neziskovky Člověka v tísni Šimon Pánek. Mnoho spoluobčanů jim stále naslouchá. Ti všichni nám předurčují, co máme vnímat, jako pravdu? A mezitím cenzura jede na plné obrátky a není daleko doba, kdy dojde na postihy těch, kteří se snaží ukázat na lži nám podsouvané a přinést fakta o tom, co se děje? Boj o svobodu projevu začal. Posledními, kdo mají zájem o to, aby tato svoboda existovala, jsou liberální demokraté. Kdysi toto označení mělo pozitivní význam, nyní jde o označení těch, pro které se demokracie stala nepřijatelnou. Budeme li se bát mluvit, umlčí nás.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč, Josef Tuček 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, František Šmíd 1000,- Kč, Milan Hlaváček 200,- Kč, Šárka Průdková 300,- Kč, Nezn. dárce (poštou) 250,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Ladislav Matoušek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Jozef Sykora 249,80 (10 eur), Josef Bílek 200,- Kč, Jan Králíček 1000,- Kč, Jan Cerny 5000,- Kč, Vitesse PSP Ltd. 100,- Kč, Jan Pšenička 400,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 300,- Kč, Jiří Chudý 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Josef Bárta 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 45 415,80 Kč
Vybráno 129.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 479 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.