muslhijab
5.11.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Boj o islámský šátek je bojem o demokracii a svobodnou společnost

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

V současné době vzbudil pozornost soud, který má rozhodnout, zda zdravotnická škola diskriminovala studentku pro její víru anebo je studentka obyčejná lhářka.

Nejdříve se však vrátím k tomu, zda ve zdravotnictví může nosit zdravotní sestra islámský šátek a vrátím se k článku starému dva roky, který vyšel na iDnesa kde se vyjadřuje Motolská nemocnice, která odmítla možnost, že by zdravotní sestry chodily v hidžábu a to z hygienických důvodů.

„Respektujeme fakt, že nošení muslimského šátku je pro věřící projevem náboženského vyznání, ale musíme přihlížet k hygienickým a bezpečnostním aspektům a volit variantu jednotného oděvu pro všechny praktikantky.“

Stejně tak je žádoucí nezahalování obličeje, aby bylo možné zdravotnického pracovníka identifikovat,“ sdělil ředitel nemocnice a lídr pražské kandidátky ČSSD Miloslav Ludvík.

Můžeme číst, že nosit na hlavě může, kdo chce, co chce. Svým způsobem je to pravda, ale také by mělo být nutné respektovat interní nařízení, hygienické předpisy a určité společenské normy platící v naší společnosti. Lidská práva přeci nejsou právem na to, aby si každý určoval, že nebude respektovat firemní řád, že nebude dodržovat společenské normy, že nebude dodržovat nařízení upravující vnější vzhled zaměstnance a je jedno z jakých důvodů.

Je zarážející, že ti, kteří obhajují právo muslimky nosit šátek, se již nepozastaví nad tím, jak to, že většina respektuje nařízení ohledně pokrývek hlavy. Proč by měla většina respektující nařízení a svým způsobem i zákony upravující oděv osob pracujících ve zdravotnictví, ustoupit před někým, kdo tato nařízení a zákony respektovat nechce? Je zcela irelevantní, že dotyčná osoba pochází z islámské země, kde to je normou. Je to zcela irelevantní z toho důvodu, že ta osoba přišla do země, kde platí jiná pravidla. Pokud to nechce respektovat, pak je otázka, proč přišla do Evropy a nešla do nějaké jiné islámské země.

Včera vyšel na iDnes článek pojednávající o tom, že rodilí Britové se stěhují z míst, kam přichází přistěhovalci, o tom, že dříve typicky britská města jsou dnes vším možným, ale o Brita tam pomalu nezakopnete. A začalo to přitom tak tolerantně. Nejdříve tam přišla jedna rodina, pak druhá. Pak začali mít nově příchozí problémy s náboženskými symboly hostitelské země, ty se odstranily. Pak prosazovali svůj způsob života, ten jim byl umožněn. Společnost ustupovala ve všem jen, aby se migranti cítili dobře a jako doma. Jen se tam jako doma nezačali cítit Britové a dnes se mnozí diví, že se mění charakter britských měst, že zatímco do Londýna přišlo na 1,2 mil. migrantů, tak 600 tisíc Britů se z Londýna odstěhovalo. A není to jen problém Británie, ale také Francie, Německa, Španělska, Nizozemí a i kotle národností USA. Američané tomu říkají White Run. Útěk bílých.

No-go zóny se nevytvořily tak, že by tam někdo nastěhoval imigranty a segregoval je. Vznikly tak, že čím více tam bylo imigrantů, tím více odcházelo domorodců. A ti odcházeli kvůli nesnášenlivosti a netoleranci těch nově příchozích. Pro multikulturalisty je to zcela jistě znakem rasismu a xenofobie Evropanů aniž si uvědomí, že to co opustili svoje domovy v inkriminovaných místech tak učinili ze zoufalství, protože když se ozvali, tak byli označeni za netolerantní.

A na počátku byl ten islámský šátek a lidská práva. Na konci jsou zóny, kam se bojí chodit i policisté.

ZDROJ: Martin Kavka

martin-kavka19803062_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.