zemanhradbabis

Bohumil Pečinka: Otevřený dopis pravičákovi

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM/BOHUMIL PEČINKA

Na svém facebookovém profilu zveřejnil komentátor Bohumil Pečinka velmi zajímavý otevřený dopis pravičákovi. Přečtěte si jej:

Ahoj P.,

píšeš, že budeš volit Zemana. Vzhledem k tomu, že tě znám jako středostavovsky ukotveného pravičáka, pokusím se ti tvoje rozhodnutí trochu zproblematizovat.

I ty přece musí cítit, že vítězství Zemana bude znamenat posílení bloku Babiš-Okamura-komunisté, který dnes vládne nejen v Poslanecké sněmovně. Byl to Zeman, který byl aktivním spolutvůrcem tohoto bloku a různými kroky se ho snaží držet pohromadě. Je to blok schopný položit základy autoritativního státu na dlouhá léta dopředu. Všechny ty tvoje řeči u piva o zostřování poměrů, byrokratické zvůli, centralizaci a zvyšování moci státu budou jenom znásobeny.

V mých ironických očích budeš volbou Zemana připomínat poválečného ministra zahraničí Jana Masaryka, který v době politické krize v únoru 1948 vstoupil do vlády s komunisty s naivními slovy: „V této vládě si rád zavládnu,“ protože z nějakého zvláštního sentimentu chtěl zůstat u moci. V té vládě si nakonec moc nezavládl a pár dní nato skončil mrtvý na dlažbě Černínského paláce.

Takhle drasticky samozřejmě neskončíš. Svou nostalgickou volbou Zemana se však staneš tím, co spisovatel Milan Kundera označil slovy „duchaplný spojenec svých vlastních hrobařů.“

Tvrdíš také, že prezident Zeman nás zachrání před záměry Evropské unie přesídlovat k nám imigranty. Teď mi zase připomínáš jiného pravičáka, který v těchto dnech na facebook napsal, že Jiří Drahoš by jako prezident podepsal nový imigrační a azylový systém Dublin 4 a donutí nás přijímat muslimské uprchlíky.

K tomu musím říct pár slov. Prezident České republiky, byť přímo volený, nevytváří zahraniční politiku. Od toho je premiér a vláda. Aby to Drahoš podepsal, museli by nejdříve Babiš a spol. sami chtít. Dá se předpokládat, že nebudou, protože národní konsensus ve věci imigrace všichni ctí.

Pokusme se tvou úvahu otočit. Tedy, že by budoucí prezident mohl být hrází proti vládě, která by se teoreticky rozhodla otevřít brány přistěhovalcům z Afriky a Blízkého Východu.

Na to ti odpovím stejně: copak nevzpomínáš na exprezidenta Klause, který odmítal vládou schválenou Lisabonskou smlouvu, ale nakonec ji stejně podepsal? Mimochodem, tu Lisabonskou smlouvu, která stála na začátku dnešních konfliktů mezi námi a EU v migrační otázce?

Je to tak. Hlava státu je v České republice hlavně reprezentativní figura, která by měla sjednocovat různá společenská hlediska do jednoho národního a slaďovat postoje různých vrstev společnosti. Nevytváří samostatnou zahraniční politiku, ani ji nemůže účinně blokovat.

Tvým posledním argumentem je, že Drahoš je slabý a ty mu nemůžeš věřit. Na to ti můžu říct jedno. Existuje ještě třetí postoj – nejít k volbám. Víš, co říkal Havel v tvé oblíbené hře, když mu sládek v pivovaru nabízí, aby psal sám na sebe komunistické státní policii udání? „Nemohu se podílet na praxi, se kterou nesouhlasím.“

Přeji pěknou volbu i nevolbu.

 

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
211 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.