MERKELNDR
27.1.2019
Kategorie: Politika

Bludy dédérácké Angely v letošním Davosu

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Globalizátoři v Davosu. Podle zakladatele WEF (World Economic Forum) Schwaba má globalizační proces výherce a ztrátové, výherci mají prý 24, 25, 30 let, ostatní jsou na tom hůř, samozřejmě pokud přímo nepatří do famílie osvícených milionářů a jejich servisu, kteří se tam sešli. Zvláštní, že něco podobného říkal před deseti lety, tedy pokud se překlene čtyřicítka, už to není dobré  Patří tyto ročníky mezi vítěze? V západním světě jsou na vymření, plodit děti nezamýšlí, podnikatelské instinkty, kromě digitálních blábolů, též nemají, znalosti zredukované digitální debilitou.

Sloterdijk ve své poslední knize „Bez boha“ píše: „Příroda velká dárkyně talentů, tento kdysi velký spojenec třetího stavu, měla své miláčky a favority. Příroda je stejně vrtošivá, jako žárlivá milenka a po letech náboženství talentů a géniů, přišlo nic. Talent a génius mají být na dosah všem? Směšné, opona dolů. Vstupuje do hry aurea mediocritas“

Všichni pociťujeme ten nedostatek talentů v Davosu. Podle Schwaba se tam sešlá elita zaměří na gap mezi elitními a těmi v prekérní situaci. Kdo je ještě hodlá poslouchat? Davoská elita nevedla svět dobrým směrem. Podle harvardského ekonoma Paul Shearda tato elita držela v ruce megafon velmi dlouho, teď přišel čas, aby se vyjádřili ti ostatní. Volebními urnami a politickým procesem. Elitní Davos už nebude potřeba.

Angela Merkelová nastínila svou představu budoucího světa, ale naštěstí je to už jenom bilance její politiky před odchodem. Svedla miliony nezodpovědnou politickou fantazií a jako vždy přijde vystřízlivění, a k tomu dochází. Stejně jak začala, tak končí, svůj náhled na svět nebyla schopna ani minimálně korigovat. Žádná sebereflexe. Gustáv Husák, když všechno projel, se vyjadřoval sebekriticky k své minulosti. Je asi typicky německou vlastností až ke zdi, až k Ragnarök, pouze gauleiter Frank učinil pokání, všichni ostatní setrvávali v zajetí svých bludů.

Bludy dédérácké Angely v letošním Davosu. „Myslím, že naše národní zájmy musíme chápat tak, že zahrnou i zájmy ostatních a vytvořit  situaci vyhráváme vyhrávají, která je předpokladem multilaterálního obchodu“. Národní zájmy evropských národů hodlá Merkelová sdílet s Afrikou a s muslimskými Araby, zvláštní, že nereflektovala sdílení finančních zájmů tam přítomné elity s těmi v sociálně prekérní situaci. Všechno ostatní než její pojetí multilateralismu prý vede do bídy. Světový pořádek je podle ní už trochu zastaralý a je nutné ho napasovat na „reálně platné vztahy“.

Pokud nebude dostatečně rychle zbavena moci, naznačila, které oblasti podlehnou jejímu multikulturnímu managementu – morální nadstavba genového inženýrství a umělé inteligence a též digitální data bude reformovat. V USA to leží v privátních rukou a Číně to má stát, v Evropské unii to bude lepší, bude to řídit Merkelová se svým sekretariátem. Ekonomická síla Evropy je předpokladem její síly ve světě, to je pravda, ale jí řízená Evropa se proměnila v kolos na hliněných nohách, dlouhodobě nejslabší ekonomický růst ze všech světových bloků,  Evropě by dál pouštěla žilou ještě vehementnější politikou ochrany klimatu, my Evropané máme podle ní zodpovědnost za světové klima.

Velmi zajímavý postřeh jednoho asáka z italské lokální univerzity: Ti tam se vyjadřují velmi anglosaským způsobem, velmi „profesionálně“, vzbuzují dojem, že jednají podle regulí a norem (?), ale ve skutečnosti, aniž to víme, je máme v zádech s úmysly páchnoucími a málo čistými.

Autor: LC

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 792 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.