MERKELNDR
27.1.2019
Kategorie: Politika

Bludy dédérácké Angely v letošním Davosu

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Globalizátoři v Davosu. Podle zakladatele WEF (World Economic Forum) Schwaba má globalizační proces výherce a ztrátové, výherci mají prý 24, 25, 30 let, ostatní jsou na tom hůř, samozřejmě pokud přímo nepatří do famílie osvícených milionářů a jejich servisu, kteří se tam sešli. Zvláštní, že něco podobného říkal před deseti lety, tedy pokud se překlene čtyřicítka, už to není dobré  Patří tyto ročníky mezi vítěze? V západním světě jsou na vymření, plodit děti nezamýšlí, podnikatelské instinkty, kromě digitálních blábolů, též nemají, znalosti zredukované digitální debilitou.

Sloterdijk ve své poslední knize „Bez boha“ píše: „Příroda velká dárkyně talentů, tento kdysi velký spojenec třetího stavu, měla své miláčky a favority. Příroda je stejně vrtošivá, jako žárlivá milenka a po letech náboženství talentů a géniů, přišlo nic. Talent a génius mají být na dosah všem? Směšné, opona dolů. Vstupuje do hry aurea mediocritas“

Všichni pociťujeme ten nedostatek talentů v Davosu. Podle Schwaba se tam sešlá elita zaměří na gap mezi elitními a těmi v prekérní situaci. Kdo je ještě hodlá poslouchat? Davoská elita nevedla svět dobrým směrem. Podle harvardského ekonoma Paul Shearda tato elita držela v ruce megafon velmi dlouho, teď přišel čas, aby se vyjádřili ti ostatní. Volebními urnami a politickým procesem. Elitní Davos už nebude potřeba.

Angela Merkelová nastínila svou představu budoucího světa, ale naštěstí je to už jenom bilance její politiky před odchodem. Svedla miliony nezodpovědnou politickou fantazií a jako vždy přijde vystřízlivění, a k tomu dochází. Stejně jak začala, tak končí, svůj náhled na svět nebyla schopna ani minimálně korigovat. Žádná sebereflexe. Gustáv Husák, když všechno projel, se vyjadřoval sebekriticky k své minulosti. Je asi typicky německou vlastností až ke zdi, až k Ragnarök, pouze gauleiter Frank učinil pokání, všichni ostatní setrvávali v zajetí svých bludů.

Bludy dédérácké Angely v letošním Davosu. „Myslím, že naše národní zájmy musíme chápat tak, že zahrnou i zájmy ostatních a vytvořit  situaci vyhráváme vyhrávají, která je předpokladem multilaterálního obchodu“. Národní zájmy evropských národů hodlá Merkelová sdílet s Afrikou a s muslimskými Araby, zvláštní, že nereflektovala sdílení finančních zájmů tam přítomné elity s těmi v sociálně prekérní situaci. Všechno ostatní než její pojetí multilateralismu prý vede do bídy. Světový pořádek je podle ní už trochu zastaralý a je nutné ho napasovat na „reálně platné vztahy“.

Pokud nebude dostatečně rychle zbavena moci, naznačila, které oblasti podlehnou jejímu multikulturnímu managementu – morální nadstavba genového inženýrství a umělé inteligence a též digitální data bude reformovat. V USA to leží v privátních rukou a Číně to má stát, v Evropské unii to bude lepší, bude to řídit Merkelová se svým sekretariátem. Ekonomická síla Evropy je předpokladem její síly ve světě, to je pravda, ale jí řízená Evropa se proměnila v kolos na hliněných nohách, dlouhodobě nejslabší ekonomický růst ze všech světových bloků,  Evropě by dál pouštěla žilou ještě vehementnější politikou ochrany klimatu, my Evropané máme podle ní zodpovědnost za světové klima.

Velmi zajímavý postřeh jednoho asáka z italské lokální univerzity: Ti tam se vyjadřují velmi anglosaským způsobem, velmi „profesionálně“, vzbuzují dojem, že jednají podle regulí a norem (?), ale ve skutečnosti, aniž to víme, je máme v zádech s úmysly páchnoucími a málo čistými.

Autor: LC

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 873 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
31 komentářů