merkel-850x550migr
16.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Bludy a pravdy o migraci

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

V roce 2015 jsme se od našich pokrokových expertů a novinářů dozvěděli, že Angela Merkelová udělala neobyčejně prozíravé rozhodnutí, když otevřela hranice pro statisíce migrantů, zejména z islámského světa. Po pěti letech můžeme tyto předpovědi ověřit.

Z televize, z rádia a z univerzit jsme do omrzení slyšeli nadšené komentáře, ak na tom Německo vydělá. Prý přijdou kvalifikované a mladé pracovní síly, které zvýší blahobyt země, vyřeší demografický problém a budou spolufinancovat penzijní systém. Už jste tato pošetilá proroctví zapomněli? Tak si je nalistujte na googlu.

Vědci a komentátoři jsou tu od toho, aby společnost upozornili na důsledky politických rozhodnutí; takže před pěti lety vlastně plnili svojí úlohu. Ano, ale jenom napůl. Neztratili totiž ani slovo o tom, jestli jsou cizinci ze zaostalých civilizací vůbec schopni a ochotni zapojit se do moderní západní společnosti. Odborníci skromně pomlčeli také o pravděpodobném nárůstu kriminality a o tom, co masová migrace znamená pro budoucnost západní civilizace vůbec.

Čerstvý článek z mého archivu

V srpnu roku 2015 jsem v Reflexu otiskl článek „Migranti a stabilita západní společnosti“. Na rozdíl od mainstreamových médií a vědců jsem si v něm kritické otázky položil, zodpověděl a (jak se ukázalo) i správně předpověděl, co se stane. Zabýval jsem se čtyřmi oblastmi.

1.K tomu jsou-li migranti ochotní začlenit se do hostitelské společnosti jsem napsal:

„Je přece zřejmé, že drtivá většina těch migrantů, kteří dnes míří do Evropy, chce získat pouze náš životní standard a ponechat si svoje zvyky. Běženci své domovy opouštějí často s prázdnýma rukama, ale svoje pravidla chování mají v hlavě. To je zavazadlo, jež nikdy neztratí.“

2.Schopnost migrantů převzít naše pravidla soužití jsem popsal takhle:

„Vetšina těch, kteří utíkají před náboženskou válkou nebo útlakem nějakého potentáta, tak nečiní výlučně proto, že by byli tak mírumilovní a liberální, nýbrž mnozí také proto, že jsou ve vnitropolitickém střetnutí momentálně slabší. Je pravda, že migranti jsou nezřídka v těžké situaci. Ale jisté je také to, že si ve své zemi nedokázali udělat nebo udržet pořádek.“

3.Na otázku, zda-li se budou řídit našimi zákony, jsem odpověděl toto:

„Fatální je, že nově příchozím nestačí naznačit, podle jakých psaných zákonů a nepsaných zvyklostí funguje západní společnost. Z jejich biografie vyplývá, že výzvy a domluvy neberou vážně, protože jsou zvyklí na úplně jiné zacházení. A po tom, co znají z domova, jim i evropský represívní systém musí připadat jako posezení v zahradní restauraci. Navíc si velmi rychle všimnou, že se ocitli ve společnosti, která až příliš často upřednostňuje toho, kdo její normy porušuje, před tím, kdo je dodržuje.“

4.A zachování evropské civilizace jsem podmínil takto:

„Je pouze otázkou času, kdy budou západní vlády nuceny na migraci reagovat podle vzoru ´pevnost Evropa´. Hranice sice nemohou být nikdy úplně vodotěsné, ale přístup do evropských zemí bude – i za pomoci nevybíravých opatření – do té míry ztížen, že se migrační vlna obrátí do těch míst, kde sice není tak útulno, ale která jsou snáze dosažitelná. A posléze oslábne na zvládnutelnou míru. Čím dříve se to stane, tím větší šanci mají Evropané udržet si svůj způsob života.“

Co věda dluží společnosti?

A teď se vrátím na začátek a znovu se ptám: Jaké povinnosti mají vědci a všichni vysokoškolsky vzdělaní lidé vůči společnosti?

Mají pomoci pochopit, jak funguje svět, ale místo toho nám vnucují společenské změny, které se líbí především jim samotným. A přitom se vůbec neobtěžují s tím, aby popsali rizika s tím spojená; ať už jde o migraci, gender, multikultarismus, ekologii atd. atd. Dobrý úmysl je pro ně dostatečné oprávnění. Prostě podle vzoru, co dobře zní to dobře dopadne.

A když se jich ptáte naostro, tak mají velkolepou výmluvu. Věda přece nemůže předpovídat budoucnost. To by prý bylo neseriozní. Ale jak to že ne? Když dokáží plamenně zdůvodňovat, proč jsou jejich recepty nutně potřebné a správné, tak je to také předpověď budoucnosti. Nebo snad ne? Proč intelektuálové fungují jen když jde o popis pozitivních důsledků nápadů vzniklých v příšeří jejich ideologizovaných mozků?

Jedno je každopádně jisté. Společnost není pokusný králík a neplatí vědce za to, aby na ní prováděli experimenty sloužící jejich vlastním zájmům. Věda je tvrdá nákladová položka a platy vědců nejsou doživotní stipendia Harryho Pottera v oboru fantasmagorie, ale odměna za správné plnění jejich společenské úlohy.

Moudrost masy

Pět let starý článek v Reflexu má podobný osud jako moje předpovědi o důsledcích vstupu naší země do EU. V roce 2004 byla nejenom většina duchovního výkvětu země, ale i velmi mnoho úplně normálních lidí dočista uneseno z nadcházejícího členství v EU. Málokdo tehdy souhlasil s mými varovnými předpovědmi o budoucnosti EU a následcích našeho členství. Ale brzy se ukázalo, že drtivá většina našeho národa má zdravý rozum. Dnes naši lidé vidí členství v EU stejně kriticky jako já v roce 2004.

To je další důkaz moudrosti masy, na kterou dlouhodobě upozorňuji. Normální lidé jsou na rozdíl od mnohých odborníků schopni své názory změnit, prostě poučit se ze zkušenosti. To většina sociálně-vědních expertů zůstává svým omylům věrna až za hrob. Pak to ale nejsou vědci, ale političtí aktivisté. A těch už máme až moc.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 677 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...
politicon.cz
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.