MACRONMERKEL
1.3.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Blok EU proti Frankoněmecku

Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Dalo se to čekat. Připomeneme, že v roce 1963 podepsaná Elysejská smlouva byla dohoda o těsné spolupráci ve všech oblastech mezi Francií a Německem a sledovala , aby „osa Paříž – Bonn“ měla rozhodující vliv v Evropském hospodářském společenství (EHS). Smlouva byla přivítána, protože zaručovala, že v rámci EHS se nedostane Francie a Německo do střetu, jak tomu bylo mnohokráte v dějinách.
Smlouva z Cách, podepsaná letos německou kancléřskou Merkelovou a francouzským prezidentem Macronem ale sleduje opačný cíl. Vymanit se z „pomalé“ EU a definitivně zahájit Evropu dvou rychlostí. Vzdor tomu, že tato věcně už dávno existuje.

Politika sněhové koule, kterou razilo EHS, tedy že její přitažlivost je natolik silná, aby se k ní nabalovaly další státy, fungovala. Politika nového Frankoněmecka tento cíl vůbec nemá. Na zakládající členy společenství Uhlí a ocel (1952), předchůdce EHS, proto působí spíše jako zrada.

Proto Nizozemsko, jak přináší server Eurozprávy, přišlo s iniciativou na vytvoření protiváhy k Francii a Německu v EU, oficiálně z důvodů brexitu. Ministr zahraničí Nizozemí, Stef Blok, by měl v Praze zjišťovat možnosti posílení vazeb mezi Beneluxem a visegradskou skupinou (V4). Té bude Česká republika od poloviny roku předsedat.

Je nepochybně předčasné očekávat nějaké institucionální uspořádání států uvnitř EU, které vnímají vznik Frankoněmecka spíše jako nepřátelský, než přátelský krok. Ale diskuze je na pořadu dne a kde se jedná, tam se může i zrodit nová dohoda. Navíc lze seriózně předpokládat, že Frankoněmecko v Evropském parlamentu po květnových volbách výrazně oslabí a volba nového šéfa Evropské komise (EK) zdaleka nebude jen výsledkem dohody Francie a Německa, kterému ostatní povolně přitakají. Odcházející šéf EK J.C.Juncker je ukázkově špatným předsedou a brexit je hlavně jeho neblahá zásluha, byť už se špitá, že tak činil záměrně na pokyny z Německa.

Už snad začíná i ostatním státům v EU docházet, že Frankoněmecku dělají jen užitečné idioty a to není cesta k rozvoji a růstu ekonomiky, o národních svobodách ani nemluvě. Leč síla dotací, této rakoviny volného trhu, je ale velká a tudíž není vyloučeno, že Německo opět převálcuje každou vzpouru rozzlobených politiků v EU. Ale jenom těch, kteří peníze mají až na prvním místě. Ti, co si uvědomí, že krátkodobá výhoda zvýšené dotace se nakonec vymstí v prohloubení problémů na tento trik neskočí. Kolik jich bude nelze odhadnout, mnozí zareagují až podle výsledku voleb do EP. Proto jsou tyto květnové volby poměrně zlomové a je dobré voličům vysvětlovat proč jít k těmto volbám.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 5 711,11 Kč
Vybráno 16.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 631 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.