26.3.2015
Kategorie: Ekonomika

Bloger v roli Minystra Financi bojuje proti klobase, keru svět neviděl!!!

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA 26|03|2015

Ja mam teho československeho blogera rad. Bo mi připomina mě samotneho sebe sameho. Ja su taky demagog. Na rozdil od něho to poctivě pišu hned pod moju fotku, že mi nemate věřit ani slovo. Přesto všecko se najdu levičaci, keři mi nadavaju, že sem pravičak, a pravičaci, keři mi nadavaju, že sem levičak.  Neni se čemu divit, že blogerovi Endymu věři furt tolik lidi, bo tvrdi, že to robi upřimně. Že temu věřite. Žaden polityk, ani politruk to nemože myslet upřimně. A mi možete věřit, nebo ni?

Tuž po roce, kdy Endy zjistil, že nemože splnit nic z teho, co nasliboval, se rozhodnul, že voličstvu předhodi klobasu, keru svět neviděl. ¨Sliboval mimo jine zabranit častym změnam daňoveho systemu, a fčil už by zavaďal snad sedmu daňovu sazbu. Sliboval zrušit nic nepřinašajici instytuce a procesy, kere by ušetřily desitky milijard, Sliboval zeštihleni minysterstev a sniženi minysterskych vydaju o 20% a jine blbosti, kere před volbama nikdo nemysli važně. To už je tady takovy zvyk a ožraly česky volič rok po volbach davno zapomenul, co bylo naslibovane.

V letě Endy zajel na Balkan a hrozně se mu libilo, že kdejaky hrvatsky zmrlinař vydava učtenky, za kere navic može v loteryji vyhrat jakysik aušus. A rozhodnul se, že tuto balkansku hospodarku zavede aji u nas. Asi chce dosahnut charvatske 20% nezaměstnanosti, 80% statniho dluhu a hrozně se mu libilo, že šeda ergonometrika klesla z 30 na 28%. Škoda, že si nevšimnul, že u nas klesla z 19 na 16%, aniž by bylo třa jakychsik učtenek, pokladen a jinych buzeračnich nastroju. Ale o to Endymu nejde. Navic diky temu zmatku v daňovych sazbach mu klesa vyběr daně, a tak to je třeba zakryt jakusik hura aktyvitou.

Že mame už tak skoro nejnižši hladinu šedive ergonomiky, to je mu jedno. Bo o to nejde. O co jde, prozradil jakysik pajtaš, keremu vadi, že furt egzystuju hospody, kaj vaři dědeček a babička z domacich zdroju a kaj se chodi nažrat normalni lidi a žradlo stoji šedesat kaček. A to prašskym pajtašum na uřadach a minysterstvach asi vadi.

A řekl větu, za keru by si zaslužil vypraskat bičem kajsik do Burkiny Faso:  Hospoda, která může prodávat menu za 80 korun, není v pořádku.”

Takže o to jde. Zrušit konkurenci, zničit male knajpy a hospody a zvednut ceny. Přesně to se v balkanskem Charvátsku stalo. Klesl počet hospod, stanku, pouličnich prodejcu a drastycky se zvedly ceny, to može potvrdit kdejaky cyp, kery ještě do teto balkanske země jezdi. Ekonomika se nezlepšila, ale zato su lidi vic pod kontrolu, a to se može hodit. 

babiskoblihy

Tuž podivejme se ještě na blog Endyho, kde obhajuje klobasu, keru svět neviděl a zarobi na ni enem firma, kera za stovky milijonu bude provozovat system:

1.    Proč zavádíme elektronickou evidenci tržeb? Protože stát selhal a od nepoctivců už léta není schopen vybrat žádnou daň. Poctiví podnikatelé nemohou konkurovat. A proto těm nepoctivým chceme vzít jejich “konkurenční výhodu”. Blbost. Když stat selhal včera, selže aji zitra. Akorat se na tom kdosik třeti napakuje.

2.    Zatížíme podnikání další administrativou? Nezatížíme. Odeslání datové zprávy o tržbě a tisk účtenky budou stejně “složité”, jako je platba běžnou platební kartou. Blbost.Zatižite, a dobře to vite. Pravě toto je cilem, zebrat tym malym chuť ještě cosik robit a byt nezavisly na socijalistyckem statu.

3.    Kolik to bude stát? Většinu podnikatelů, kteří platí daně, to nebude stát nic. Náklady na pořízení softwaru si totiž odečtou od daně z příjmů. LEŽ jak cyp! Ani štajger by si neměl dovolit lhat tak okatě!!!

4.    Vyženeme podnikatele na úřad práce? Administrativa ani náklady spojené s elektronickou evidencí tržeb na úřad práce nikoho nevyženou. Objevuje se argument, že právě “vyšší” daně (tedy ty, které se mají podle zákona odvádět) povedou k likvidaci podnikatelů. Argument, že máme daně vysoké a je tedy správné je neplatit, považuji za absurdní. Pokud máme daně nastavené příliš vysoko, je nutné daně snížit. Také proto jsme navrhli změny daně z přidané hodnoty u restaurací z 21 % na 15 %. Platit rozumné daně, je normální. Blbost. Sliboval nekomplikovat daňovu soustavu. Robi opak. Bo čim komplikovanějši system, tym potřebuje živnostnik vic uředniku. A o to tady ide. Zničit krtka.

5.    Co když nepůjde internet? Když nepůjde internet, nestane se nic. Zákon s touto možností počítá. Pokladny budou dál vydávat účtenky, zákazníci budou v klidu nakupovat a data se odešlou, až internet naskočí. Pokud bude daňovému poplatníkovi vypadávat internetové připojení mnohem častěji než ostatním ve stejné ulici, daňová správa se na to podívá. Nesmyslna buzerace. Ale zas to je dobry duvod navyšit počet flakaču na finančaku.

6.    Co když se to nestihne? Tak se nic zásadního nestane. Elektronickou evidenci tržeb lze zavést kdykoliv k prvnímu dni měsíce. Když nebude systém spolehlivě vyzkoušený k 1. lednu 2016, jeho spuštění o pár týdnů posuneme. Už dnes hrajeme na nervy těm, kteří tržby nepřiznávají. Těm chytřejším se už v roce 2015 začíná v podnikání více dařit, aby skok v tržbách evidovaných v roce 2016 nebyl tak nápadný. Vědí totiž, že daňové povinnosti lze kontrolovat několik let zpátky. Pravda. Možna bych prvni dvě věty upravil:  Co když se  to vubec nestihne?  Tak se nic nestane vubec nic.

7.    Co si počnou drobní řemeslníci, kadeřnice, atd.? Povinnost elektronicky evidovat tržby budeme zavádět postupně. Zatím byly navrženy restaurace a maloobchod. Další sektory budeme přidávat výhradně na základě rizikové analýzy daňové správy. U každého sektoru zvážíme přínosy a náklady. Na drobné řemeslníky, kadeřnice, atd. se elektronická evidence tržeb vztahovat nebude.  Nesmyslna buzerace. Pravděpodobně to je asi plněni bodu “…zabranit častym změnam systemu.” Gratulujeme k plněni pseudoprogramu ANO, lip už bylo.

8.    Kolik to vlastně přinese? Hodnotu spravedlivého a rovného podnikatelského prostředí snad ani nelze vyčíslit. A navíc získáme desítky miliard korun do státního rozpočtu. Ztraceno v překladu: Nepřinese to nic. Jen krev, pot, slzy a buzeraci.

9.    Jak se to bude kontrolovat? Chceme změnit očekávání podnikatelů i jejich zákazníků. Vystavit účet by mělo být normální. Když se budou vystavovat účty, kontrola nebude potřeba. Když účty někdo úmyslně vystavovat nebude, daňová správa zasáhne. Nasloucháme připomínkám a z návrhu zákona proto odstraníme povinnost zákazníka účtenku převzít. Když zákazník vystavenou účtenku nechá na pokladně, systém to nijak neohrozí, neboť data již budou odeslánaNesmyslna buzerace. Zatim od tohoto kroku ustoupime, bo by nam to mohlo uškodit v preferencich. Zavedeno to bude později, bo salamova metoda je salamova metoda.

10.    Je to všechno skutečně potřeba? Můžeme vybírat daně jako dřív. Nepoctivý podnikatel drtí cenou bez daně poctivého podnikatele a státní rozpočet s tím roky žije. Vždy, když státu chyběly daňové příjmy, zvýšil daně zaměstnancům. Tyto daně totiž vybere zaměstnavatel, zaměstnanec příjmy neschová a pro daňovou správu je to jednoduché. Vybírat daně jako dřív mi však nepřipadá spravedlivé. Lež jak cyp. Daně z přijmu su 15% už od bolševika, enem fčil to je jednodušši a nesu ruzne sazby (přehled rok po roku tady).

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil

PS: Kura, fčil se divam, majitel blogu iDnes ma uplně stejne jmeno tajak ten bloger a Minyster Financi. Ale to nemože byt ten samy chlop, bo to by nemohl stihat. Takže se nemusim bat, že by to byl muj posledni blog…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 29 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...