5.12.2013
Kategorie: Kultura a tipy

Blockbustery a filmy roku 2014, kterých stojí za to si všimnout

Sdílejte článek:

ONDŘEJ KŘÍŽ 05|12|2013

leden – březen

Tak nás čeká už za týden premiéra 2. dílu Hobita s podtitulem Šmakova dračí poušť. Dočká se opět velkého ohlasu? Zcela určitě. Peter Jackson z knížek Tolkiena dokázal vytěžit maximum a nyní zaslouženě sklízí úspěch. Co nás ale čeká v roce následujícím? Na které filmy bychom se měli těšit? Které jsou jasnou tutovkou a které byste měli dále zařadit do svého hledáčku?!

 

 

 

Zpátky do ringu – stojí za to si všimnout

 

 

Sylvester Stallone a Robert De Niro stojící proti sobě v ringu v důchodových letech? To už snad ani nemůže znít lépe. Tato komedie slibuje, že vás bude pořádně bolet bránice. O to vtipnější je fakt, že filmy spjaté s boxem patří u těchto nestárnoucích herců k jejich klasikám, i když toho mají na svědomí samozřejmě více. De Nirův Zuřící býk a Stalloneho Rocky…. kdo by neznal?!

 

Na život a na smrt – stojí za to si všimnout

 

 

Válečné drama podle skutečné události z roku 2005 o čtveřici mariňáků, kteří museli čelit přesile Talibanu. Z tohoto honu kočky s myší vyvázl jen jediný z nich, ve filmu ztvárněný Mark Wahlberg. Myslím, že můžeme čekat střílečku, která vás chytne za srdce.

 

47 Róninů – stojí za to si všimnout

 

 

Keanu Reevesovi to s bojovými uměními vyšlo v Matrixu, tak to chce zkusit znovu, ale tentokrát trošku jinak. Dočkáme se filmu podle legendy o róninech, tedy samurajích, kteří ztratili svého pána. Z trailerů to zatím vypadá, že se bude jednat o zkrášlené béčko, které by ovšem mohlo příjemně překvapit. Reevesovi tyto role odpadlíků sedí a barvité efekty pro oko se také dozajista najdou. Uvidíme, jak se s tímto příběhem popere režie.

 

 

Vlk z Wall Street – tutovka

 

 

Toto je prostě tutovka, kterou byste neměli minout. „Mafiánský režisér“ Scorsese opět trefuje do černého a bere si na to hereckou posilu Leonarda DiCapria, který se v roli zbohatlíka osvědčil už v The Great Gatsby. Neočekával bych ale napjatou klasiku jako s Charlie Sheenem. Z prvních upoutávek vidíme, že pan režisér se s tím mazlit nebude a svědčí o tom i rating NC-17, tedy ten nejvyšší. Myslím, že i při tříhodinové stopáži nebude prostor na to se nudit.

 

 

Jak Ryan: V utajení – tutovka

 

 

Tato akční detektivka založená na knihách Toma Clancyho by snad neměla zklamat. Zahraje si tu např. Chris Pine, který si mnohé získal už u Star Treku či zvuční herci jako Keira Knightley nebo Kevin Costner. Vypadá to na dobrý materiál, ovšem, jestli splní očekávání, se dozvíme až v kinech.

 

 

RoboCop – tutovka

 

 

Přiznám se, že tento film je pro mě trošku záhadou. Buďto se z něj stane kvalitní remake toho z roku 1987 nebo propadák, kterých už tady s podobnými ambicemi bylo dost. Který osud čeká plecháče/poldu? To zjistíme. Jisté je zatím jen jedno, Gary Oldman nebo Samuel L. Jackson nikdy na plátně neurazí.

 

 

Památkáři – stojí za to si všimnout

 

 

Další film, který byste si určitě měli vyhledat a alespoň si zjistit o co se vlastně jedná. Napovím vám, obsazení smrtící, příběh komediálně osvěžující. Chcete vidět jména jako Clooney, Damon, Murray, Goodman či Blanchet na stejném „hřišti“? Tak právě tento snímek je pro vás. Jak už napovídá český název, jedná se o příběh lidí, kteří spojili síly na to, aby chránili důležité památky po světě před samotným Hitlerem. Ovšem nejsou to zrovna elitní vojáci, takže nás čeká dobře vypadající historická komedie.

 

 

300: Vzestup říše – tutovka

 

 

I nad tímto filmem visí pomyslný otazník. První díl si získal velmi slušné renomé. Příběh o 300 statečných, kteří chránili své domovy před Peršany v malé skalnaté skulině, se nyní již stal klasikou. Stačí se podívat jen na tu spoustu předělaných obrázků, které napodobují scény z filmu s vtipným komentářem. Tento sequel se přesunuje na moře a uvidíme tak velké lodní bitvy v looku, který už dobře známe. Geralda Butlera už ale nečekejte.

 

 

Her – stojí za to si všimnout

 

 

Joaquin Phoenix nám dosvědčil, že hrát umí a i přes jeho jakousi krizi je zpátky. Prvně Mistr, nyní Her. Tentokrát to bude ovšem netradiční příběh o něm a jeho novém operačním systému, ke kterému si vytvoří více než uživatelský vztah. Zní to trošku zvláštně? Určitě. Ale s Phoenixem v hlavní roli a s režisérem, který má na starosti film V kůži Johna Malkoviche, by to měla být zajímavá podívaná.

 

 

Noe – tutovka

 

 

Další film, z kterého mám smíšené pocity. Aronofsky je režisérem, který vám musí sednout, protože jeho styl je velice osobitý. Ať je to Pí, Requiem za sen nebo jeho poslední film Černá labuť. Jsou to prostě filmy, u kterých poznáte, že s nimi měl co dočinění právě on. A nebude to jiné ani s Noem, biblickém příběhu o muži, kterému Bůh určil, že postaví obrovskou loď a vezme na ni pár od každého zvířete, protože přijde potopa. Uvidíme zde ovšem duo Crowe/Connelly, kterému to slušelo už při Čisté duši. Aby toho nebylo málo, objeví se i jména jako Anthony Hopkins nebo Emma Watson. Takový ansámbl by nešel do něčeho, co by mělo zklamat. Tak doufejme…

 

 

Devil’s Knot – stojí za to si všimnout

 

 

Dva držitelé Oskarů v hlavních rolích: Reese Witherspoon a Colin Firth ve filmu o satanismu. Soudní proces s teenagery, kteří satanismus vzali moc vážně a zabili nevinné děti. Colin Firth v roli vyšetřovatele a Reese Witherspoon jako matka, která přišla o své dítě. Děj a obsazení je zajímavé, zatím to ale vypadá, že zapadne do průměru žánru. Třeba příjemně překvapí.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 161,48 Kč
Vybráno 26.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 37 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...