Black-Lives-Matter-London-20200612033711917blm
15.1.2021
Kategorie: Politika

BLM v Kapitolu

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDPodezření, že mezi lidmi, kteří přišli 6. ledna podpořit Donalda Trumpa k Bílému domu a následně Kapitolu, byli příslušníci krajní levice a skalní odpůrci Trumpa, je potvrzena. Byly dokonce zveřejněny záběry, kde se demonstrující snaží zabránit některým jedincům ve vandalství a křičí na ně Antifa, Antifa. Jeden člen hnutí BLM byl zatčen hned po událostech na Kapitolu, následně propuštěn a nyní znovu zatčen. Jeho role nebyla zdaleka okrajová. Jak uvedlo ve čtvrtek ministerstvo spravedlnosti, aktivista organizace Black Lives Matter, který byl 6. ledna mezi těmi, kdo vstoupili od budovy Kapitolu, byl obviněn z podněcování k občanským nepokojům a z násilného vstupu a výtržnictví.


Nové obvinění uvádí, že 26letý John Earle Sullivan agentům FBI minulý týden řekl, že byl v Kapitolu, když k “porušení” došlo. Řekl, že vstoupil oknem, které bylo rozbito. Řekl také, že byl přítomen zastřelení veteránky letectva Ashli Babbittové americkým policejním důstojníkem, když se pokoušela vylézt oknem do lobby mluvčích Kongresu.

Sullivan ukázal agentům některé záběry, které zaznamenal uvnitř budovy, kam on i další nelegálně vstoupili. (Jeho řeč je proložena expresivními výrazy, proto tolik teček.) Videozáznamy ukázaly, že on a další prorazili barikádu a Sullivan křičel: „Je tu tolik lidí. Pojďme. Tahle F …..je naše! F…. jo. Toho jsme dosáhli. Udělali jsme to společně. F…. jo! Všichni jsme součástí této historie. Pojďme to vypálit. “(Let’s burn this F…. down.) Později ho slyšeli povzbuzovat protestující, aby vyšplhali na zeď, aby se tak dostali ke vchodu do Kapitolu. Byl také viděn, jak vstupuje do budovy. Během jednoho rozhovoru s ostatními, když už byli uvnitř, Sullivan řekl: „Musíme to F…. spálit.“ Jindy mimo jiné řekl: „Je to náš dům F…..“ a „Máme to.“

Podle soudního spisu Sullivan řekl americkým kapitolským policistům, aby raději ustoupili, aby nebyli zraněni. Připojil se k davu a pokoušel se otevřít dveře do jiné části Kapitolu, řekl lidem „Hej, lidi, mám nůž“ a požádal je, aby ho nechali dostat se na přední stranu. Až ke dveřím se nedostal. Později se pokusil přimět policisty hlídající lobby mluvčích, aby šli domů, a řekl jim: „Brácho, viděl jsem venku zraněné lidi”.

SULIVANSullivan hovořil s řadou médií, včetně CNN a ABC. Řekl deníku The Epoch Times, že se snažil splynout s davem, “aby ho nezmlátili”. Řekl, že je v komunitě aktivistů znám jako člen krajní levice, anarchokomunistické skupiny Antifa. Popřel, že by byl přímo členem sítě. Sullivan také řekl, že věděl o plánech zaútočit na Kapitol a že je viděl na „podzemních chatech a podobných věcech“. Zveřejnil informace o plánech na svých sociálních médiích, ale neinformoval donucovací orgány. “Nejsem práskač,” řekl.

Sullivan byl obviněn z výtržnictví a kriminálních “neplech” v Provo v Utahu na základě jeho aktivit kolem loňského protest BLM, při kterém byla postřelena a zraněna jedna osoba.

Sullivan zveřejňoval příspěvky na podporu Black Lives Matter a často používá hashtag #blm. Vede skupinu Insurgence USA, která říká, že byla založena po smrti černocha George Floyda v loňské policejní vazbě v Minneapolisu.

“Nedostatek péče o lidský život byl nepřijatelný, a tak jsme se rozhodli ukončit policejní brutalitu.” Poté jsme se rozhodli posílit a povznášet hlasy černých a domorodých Američanů, “uvádí se na webu skupiny.
Nic proti tomu.

Podle některých zveřejněných konverzací z jeho chatů se na útok na Kapitol aktivně připravoval spolu s dalšími kolegy s cílem: “Nechme je, ať se zabijou sami”. Čímž myslel příznivce Trumpa.

Vyšetřování se ještě potáhnou a možná zapadnou v čase, role jednotlivých aktérů se možná zveřejní, možná ne. To, že většina lidí, kteří se účastnili demonstrace na podporu prezidenta Trumpa, kam přišli s odkrytými tvářemi, nebyla typickými profesionálními demonstranty, je zjevné. To, že šli na demonstraci s “odkrytým hledím”, se jim vymstí – a už se tak děje. Jsou vyhledáváni na sociálních sítích podle fotografií, šikanováni a propouštěni z práce. Byl potvrzen i případ, kdy studentka udala svou matku. Amerika se propadá v čase do dob Čarodějnic ze Salemu.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 505 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.