eurovolby
13.5.2019
Kategorie: Politika

Blíží se volby do Evropského parlamentu

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Předvolební agitace parlamentních stran je vcelku o ničem a agitace většiny neparlamentních uskupení, která právě díky volbám dostávají prostor v oficiálních médiích, i když jsem na ledacos zvyklý, mě zaráží svojí stupiditou a agresivností.

Zdá se, že vcelku je Evropská unie v této předvolební agitaci cosi jako fackovací panák. Velké politické strany se od ní opatrně distancují, ty malé na ni nevybíravě útočí. Tak „Za lepší Evropu“ hlásají kupříkladu lidovci, strana jednoznačně „proevropská“; ponechme stranou, že se už bere za samozřejmost ta zeměpisná a politická zhůvěřilost „Evropa = Evropská unie“, jako by do Evropy nepatřilo – třeba – Švýcarsko nebo Norsko, a povšimněme si toho opatrného „lepší“: znamená to, že Evropská unie není dost dobrá? „Vždycky je co zlepšovat,“ namítnou vám lidovci, jistě, ale na mou duši, do krajských voleb nešli s heslem „Za lepší Karlovarsko“ nebo „Za lepší Pardubicko“.
.
Je třeba říct, že si za to unie může sama. Z Evropského hospodářského společenství, ze zóny volného obchodu se institucionalizovaná evropská integrace změnila v byrokratické monstrum, které si kladlo obrovské ambice: změnit Evropu v jediný superstát a regulovat všechno. V tom podstatném však unie stále selhává.
.
Už se mi dělá nevolno z řečí o imigraci a dvojí kvalitě potravin. Ale je milion dalších příkladů. Vyhlášky nařizující tvar okurek a banánů – když je dnes připomenete, jste málem za pitomce – ale proč? To nejsou legislativní akty, které by si někdo z odpůrců vymyslel, to z Evropské unie skutečně vypadlo! Přitom tam, kde by jednotná úprava byla už dávno na místě, je bruselská byrokracie neschopná a neúčinná: proč už dávno nejsou jednotná pravidla silničního provozu? Proč nejsou sjednoceny zákony bránící znečišťování ovzduší, takže Moravskoslezský kraj, dodržující přísnější normy, dýchá, zafouká-li vítr, zplodiny vypouštěné do vzduchu podle polských norem?
.
Proč Evropská unie vyhazuje miliony eur za absurdní, groteskní, kocourkovské pendlování parlamentu mezi Bruselem a Štrasburkem? A tak by se dalo ještě dlouho pokračovat.
.
Pro křesťana k tomu přistupuje ještě tlak na krajně liberálními politiku v oblasti rodiny a mezilidských vztahů – a ve výhledu i na potlačení převažujícího křesťanského charakteru našeho kontinentu. Jakási moc směřující proti křesťanství je silnější i než ti nejmocnější evropští politici: Angela Merkelová se netajila tím, že se jí nelíbí uzákonění svazku osob stejného pohlaví na úrovni manželství, ale stejně se nakonec proti takovému zákonu nepostavila…
.
Každému rozumnému člověku je jasné, že k Evropské unii není alternativa, že cesta na východ by byla vedla z očistce do pekel. Že tak malá a s členskými státu EU tak propojená země jako je Česko, nemůže z EU odejít, jak žádají nerozumní. Ale i tomu, kdo chápe, že sami bychom se neudrželi, je tak trochu nepříjemné, že zatímco jsme s velkou pompou slavili rozpad Rakousko-Uherska, má si pochvalovat členství v jiné struktuře, kde není o moc víc suverenity a samostatnosti.
.
Blíží se volby do Evropského parlamentu. Do komického parlamentu, který, jako jediný parlament v dějinách lidstva, nemá žádnou zákonodárnou iniciativu. Pokrčme rameny, zasmějme se – a jděme volit. Je to pořád lepší než volit do Všečínského shromáždění lidových zástupců.
.
Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 10 945,00 Kč
Vybráno 31.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 066 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 2,81 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.