eurovolby
13.5.2019
Kategorie: Politika

Blíží se volby do Evropského parlamentu

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Předvolební agitace parlamentních stran je vcelku o ničem a agitace většiny neparlamentních uskupení, která právě díky volbám dostávají prostor v oficiálních médiích, i když jsem na ledacos zvyklý, mě zaráží svojí stupiditou a agresivností.

Zdá se, že vcelku je Evropská unie v této předvolební agitaci cosi jako fackovací panák. Velké politické strany se od ní opatrně distancují, ty malé na ni nevybíravě útočí. Tak „Za lepší Evropu“ hlásají kupříkladu lidovci, strana jednoznačně „proevropská“; ponechme stranou, že se už bere za samozřejmost ta zeměpisná a politická zhůvěřilost „Evropa = Evropská unie“, jako by do Evropy nepatřilo – třeba – Švýcarsko nebo Norsko, a povšimněme si toho opatrného „lepší“: znamená to, že Evropská unie není dost dobrá? „Vždycky je co zlepšovat,“ namítnou vám lidovci, jistě, ale na mou duši, do krajských voleb nešli s heslem „Za lepší Karlovarsko“ nebo „Za lepší Pardubicko“.
.
Je třeba říct, že si za to unie může sama. Z Evropského hospodářského společenství, ze zóny volného obchodu se institucionalizovaná evropská integrace změnila v byrokratické monstrum, které si kladlo obrovské ambice: změnit Evropu v jediný superstát a regulovat všechno. V tom podstatném však unie stále selhává.
.
Už se mi dělá nevolno z řečí o imigraci a dvojí kvalitě potravin. Ale je milion dalších příkladů. Vyhlášky nařizující tvar okurek a banánů – když je dnes připomenete, jste málem za pitomce – ale proč? To nejsou legislativní akty, které by si někdo z odpůrců vymyslel, to z Evropské unie skutečně vypadlo! Přitom tam, kde by jednotná úprava byla už dávno na místě, je bruselská byrokracie neschopná a neúčinná: proč už dávno nejsou jednotná pravidla silničního provozu? Proč nejsou sjednoceny zákony bránící znečišťování ovzduší, takže Moravskoslezský kraj, dodržující přísnější normy, dýchá, zafouká-li vítr, zplodiny vypouštěné do vzduchu podle polských norem?
.
Proč Evropská unie vyhazuje miliony eur za absurdní, groteskní, kocourkovské pendlování parlamentu mezi Bruselem a Štrasburkem? A tak by se dalo ještě dlouho pokračovat.
.
Pro křesťana k tomu přistupuje ještě tlak na krajně liberálními politiku v oblasti rodiny a mezilidských vztahů – a ve výhledu i na potlačení převažujícího křesťanského charakteru našeho kontinentu. Jakási moc směřující proti křesťanství je silnější i než ti nejmocnější evropští politici: Angela Merkelová se netajila tím, že se jí nelíbí uzákonění svazku osob stejného pohlaví na úrovni manželství, ale stejně se nakonec proti takovému zákonu nepostavila…
.
Každému rozumnému člověku je jasné, že k Evropské unii není alternativa, že cesta na východ by byla vedla z očistce do pekel. Že tak malá a s členskými státu EU tak propojená země jako je Česko, nemůže z EU odejít, jak žádají nerozumní. Ale i tomu, kdo chápe, že sami bychom se neudrželi, je tak trochu nepříjemné, že zatímco jsme s velkou pompou slavili rozpad Rakousko-Uherska, má si pochvalovat členství v jiné struktuře, kde není o moc víc suverenity a samostatnosti.
.
Blíží se volby do Evropského parlamentu. Do komického parlamentu, který, jako jediný parlament v dějinách lidstva, nemá žádnou zákonodárnou iniciativu. Pokrčme rameny, zasmějme se – a jděme volit. Je to pořád lepší než volit do Všečínského shromáždění lidových zástupců.
.
Autor: František Schildberger

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 088 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 2,81 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.