UKRAJINAVALKAWAR
5.4.2021
Kategorie: Politika

Blíží se vojenský konflikt?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝKoncentrace vojenských sil a výzbroje na východu Ukrajiny se zvyšuje, do oblasti míří jak americké, tak i ruské jednotky, lodě a letectvo. Američané se pod vedením nové administrativy netají touhou uzmout Rusům zpět Krym, přestože z historického hlediska je nezpochybnitelné, komu patří a z Washingtonu je to na tento poloostrov skutečně dále než z Moskvy.

Nelze předpokládat, že by se Vladimír Putin tohoto území vzdal a předal ho americké armádě jen proto, že by se Bidenovi & spol líbilo postavit tam vojenskou základnu. Je také pravděpodobné, že roztřesený stařík velící nejagresivnější světové armádě není vůbec schopný momentálně posoudit nebezpečnost rozpoutání konfliktu, když nedokáže ani absolvovat běžnou tiskovou konferenci, aniž by měl podstrčený tahák s odpověďmi. Je to jen loutka, se kterou hýbají ze zákulisí úplně jiní.

Východ Ukrajiny je ve válce de facto už několik let. Momentální eskalace napětí se po změně v Bílém domu dala očekávat. K moci se v USA dostali ti, kteří již jednou změny v této zemi zařídili. Proslulý Majdan byl v režii Američanů a pokus vytvořit z Ukrajiny vlastní vojenskou základnu na dostřel Rusku je prioritou momentálního vedení Spojených Států. Pokračuje tak snaha zavléct Rusko do ozbrojeného konfliktu, jehož přesah by mohl být katastrofální. Navíc lze očekávat, že si chtějí Američané především vyzkoušet, jak dobře na tom jsou Rusové se svou výzbrojí a zda li technicky neodskočili natolik, že by s tím mohla mít americká armáda v případném celosvětovém konfliktu zásadní a neřešitelné problémy. Ukrajina se tak může stát určitou laboratoří.

V této napjaté době se v Evropě řeší další věci. Zdá se, že ruská vakcína Sputnik V je lepší než propagované látky od Pfizeru a Moderny. Takže se ruský produkt dostává do střetu zájmů a západní vlády řeší, co s tím. Rakušané si Sputnik objednali, na Slovensku to zpolitizovali tak, že to otřáslo vládou a došlo k rošádě na postu jejího předsedy. Německo a Itálie se rozhodli pro licenční dohodu na výrobu Sputniku V, u nás Pekarová-Adamová vnímá Sputnik V jako preparát s vedlejšími politickými účinky majícími za úkol destabilizovat evropské směřování k liberálnímu pojetí budoucnosti. Promiňte, ale ona je fakt úplně tupá.

Zároveň Američanům extrémně vadí dokončování plynovodu Nord Stream II., kterým Rusové mohou plně zásobovat Evropu svým plynem, aniž by museli použít starší plynovodní větev vedoucí přes Ukrajinu. Tu mohou relativně v klidu vypnout a způsobit v této zemi ještě větší mráz. Navíc tím Rusko odřízne americké společnosti od evropského byznysu s plynem a jejich tankery zaparkuje na pobřeží Atlantiku na americké straně.

I u nás se řeší Rusko a jeho zájmy. Potřebujeme se připravit na katastrofální nedostatek elektřiny, který přinese naprosto neopodstatněné prosazování elektromobility. Dostavba nové části dukovanské elektrárny je obrovská zakázka, o kterou se uchází i ruská společnost. To stačí k tomu, aby ODS začala pokřikovat cosi o tom, že Rusové nás chtějí ovládat a předseda Fiala to prostě nedopustí. Neměly by být prioritními důvody k zadání zakázky především kompaktibilita se stávajícím zařízením elektrárny, cena celkového projektu a záruky poskytované dodavatelem? Dělat výběrové řízení s tím, že se dopředu vyloučí za přispění médií ti dodavatelé, kteří se pánům poslancům nezdají být náležitě politicky přijatelní, je zločinem vůči budoucí generaci. Těžko budeme ovládáni dodavatelem části elektrárny, přičemž kdyby tomu tak bylo, tak pověřit touto možností například Američany by byl stejně zásadní omyl, jakým byl také vstup do EU, která energetickou situaci bude řešit větrníky. A protože to sami postavit nemůžeme, je třeba to rychle řešit mezinárodní spoluprací.

Je tedy jasné, kdo má potřebu válku na Ukrajině vyvolat. Respektive je to jasné každému logicky myslícímu člověkovi. Toho abychom však na naší politické scéně těžko hledali. Koncentrovanou blbostí lze nazvat například nejen prohlášení ODS, ale také dalšího unijního sluhu a europoslance za Piráty Peksu, který vyzdvihuje ruskou agresivitu vůči přátelské Ukrajině. Absolutní ignorace reality je u tohoto mladíka příliš rychle stoupajícího vzhůru již opakovaná. Ostatně co lze čekat od ,,významného“ zástupce levicových Pirátů přicucnutých na Sörösovy cecky a sající z nich mateřské mléko? Toto berte jako jistou alegorii vyjadřující vztah Pirátů k strůjci evropské migrace a neštěstí způsobenému na našem kontinentu. Piráti nebudou mít rádi Rusko ze zásady, ODS a Top09 principielně, STAN proto, že se to sluší. Takže pokud skutečně napětí na východ od Kyjeva, ve kterém navíc sedí v prezidentském křesle proamerická loutka, přeroste ve skutečnou válku, bude naše republika v rámci NATO přinucena jít proti Rusům. Politicky a možná i personálně. Generál Pavel se bude tetelit blahem, s ním i velká část politické reprezentace a média. Budou se plácat po ramenou do té chvíle, než u nás něco bouchne. Teprve pak se začne lámat chleba….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 209 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
politicon.cz
148 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.