AusRiot
16.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Blíží se válka dvou kultur, totálně rozdílných dvou civilizací?

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Bezmála padesátka muslimů postřílená v NZ mešitách jako odplata za islámský teror. Blíží se válka dvou kultur, totálně rozdílných dvou civilizací? Tento článek je dlouhý, protože obsahuje hodně dat a popisů událostí ohledně toho, jak to mezi Australany a muslimy v Austrálii pořádně vře.

Na Novém Zélandu se dnes ráno australského času staly dvě mešity cílem brutálního útoku inspirovaného norským teroristou Breivikem. Bezmála 50 obětí jsou všichni z řad přistěhovalců a azylantů. Jednoznačně je třeba podobné útoky odsoudit. Zavraždit bezbranné, nevinné lidi jakékoli rasy a náboženství je barbarské a zrůdné. Navíc velmi hloupé, pokud je to reakce na podobné útoky islamistů. Oplácet teror terorem vede jen k brutálnějšímu a otevřenějšímu násilí na obou stranách.

Jenže ona ta situace není tak jednoduchá.

Jak mnozí čtenáři mých blogů ví, vloni jsem se z Austrálie vrátila po 5 letech studia a tak něco o Australanech vím. Je to 6 let, kdy si Aussies zvolili Tonyho Abbotta do čela vlády, když jim slíbil, že zastaví lodě s nelegálními migranty, které po stovkách a tisících přivážely k australským břehům ilegální migranty. Humanitární organizace i australští levičáci prskali, ale s kampaní NO WAY (V žádném případě se nestane, že se Austrálie stane vaším domovem, pokud přijedete ilegálně) ty lodě a příval vesměs muslimských migrantů opravdu zastavil.

Jenže pozdě, pochopitelně. Demografický vývoj zastavit nejde. Na nejmenším kontinentu žije asi 25 miliónu lidí. To číslo samozřejmě není přesné, třeba mne tam pořád ještě mají započtenou taky.

Tak dál.

V současné době činí procento bílých v australské populaci 89 %, čímž je Austrálie nejvíc „bílá“ v rámci zemí Commonwealthu. Během posledního sčítání roku 2016 se 30,1 % prohlásilo za ateisty, 22,6 % jsou katolíci, 13,3 % se hlásí k anglikánské církvi a pak jsou tam ještě procenta Jehovistů, Adventistů 7. dne, ortodoxních a tak dále. Například 1,9 % hinduistů, 2,4 % baptistů a k islámu se hlásí 2,6 % lidí.

Na to sčítání se pamatuju. Australané si posílali emaily, aby se ateisté s křesťanskými kořeny označili za křesťany, protože se báli problémů, které by mohly nastat, kdyby muslimové byli mezi věřícími nejvíce zastoupeni. Já bych se ke křesťanství samozřejmě přihlásila tak jako tak.

V Austrálii tedy žijí necelá 3 procenta muslimů. Přitom při velkém průzkumu stejný rok se zjistilo, že 54 % Australanů požaduje zákaz přijímání muslimských uprchlíků. Mezi voliči One Nation (tedy pravicové strany Pauline Hanson) podporuje zákaz muslimských migrantů 89 %, totéž podporuje 50 % Liberálů a dokonce i třetina Labouristů, tedy levičáků.

Proč si tak ti Aussies zasedli na chudáky muslimské migranty?

Podívejme se na další čísla. Průměrná nezaměstnanost v Austrálii byla začátkem roku 2019 na 5 %. Podíl nezaměstnaných mezi v zahraničí narozenými migranty se pohybuje mezi 4 až 5 procenty, tady se pochopitelně bavíme o všech těch Britech, Polácích nebo třeba Filipíncích. Ovšem pozor, toto číslo je velmi jiné, když přijde řeč na muslimské uprchlíky. Mezi muslimy v produktivním věku jich nepracuje 43 – 56 %, takže je zjevné, že něco je špatně.

Hledala jsem statistiky kriminality podle náboženství, ale podobně jako v Evropě či USA se nikomu do nich moc nechce. Našla jsem jedny z roku 2012 a i tenkrát se asistent policejního komisaře před jejich zveřejněním upřímně omluvil africkým komunitám v Austrálii „za to, že říká pravdu“. Podle policejních statistik Súdánci a Somálci v Austrálii páchají kriminální činy 5x častěji než zbytek populace.

V loňském roce to číslo bylo ještě hrozivější.

Především v Melbourne mají obrovské problémy se súdánskými gangy, které dlouhodobě terorizují, páchají vloupání, ozbrojené loupeže nebo vás jen tak zmlátí na férovku na ulici. Vždy se pohybují ve skupinách, nic jiného byste ani nečekali.

Podle loňských statistik ze státu Victoria tvoří migranti narození v Súdánu a žijící v Austrálii pouhé 0,15 % populacePřesto je 57 krát větší „šance“, že se dopustí loupeže za použití násilí, než je dobrým zvykem u ostatních komunit v Austrálii. Také je 33 krát větší pravděpodobnost že to budou Súdánci, když někde skupinka většinou výrostků bude rozbíjet výlohu a napadat lidi a prát se.

Vloni po zatčení několika těchto dárečků matka jednoho z těch gaunerů obvinila australskou vládu, že je to její vina, že její syn je nucen stát se členem súdánského kriminálního gangu. Prý že kdyby jí vláda dávala víc peněz na jejích 6 dětí, nemusely by její děti páchat zločiny. Asi si umíte představit, že Australanům tímto výrokem moc radost neudělala.

Pozor, The Guardien v této souvislosti napsal, že Súdánci se v Austrálii necítí bezpečně. To nevymyslíte.

Aby bylo jasno, když se bavíme o násilí ze strany súdánských gangů, není řeč o nějakém pošťuchování nebo nějaké té ukradené peněžence. Například v únoru 2017 skupina 40 mladých „afrického vzhledu“ zaútočila v sobotu večer na letní festival pro rodiny. Napadali, kopali návštěvníky festivalu, brali jim peněženky, batohy, mobily.

V současné době se v Melbourne hodně objevují případy, kdy mladíci afrického vzhledu páchají loupeživé nájezdy na rodinné domy, nejen že náhodně vybranou rodinu okradou, ale ještě je pěkně zmlátí. Chybu udělali, když drahoušci ze Súdánu pěkně naprdli vietnamskou komunitu. Kvůli prkotině jako je spor o cigaretu terorizovali vietnamskou hospůdku, celé dny tam přicházeli, rozbíjeli stoly, zákazníkům bránili jít dovnitř a ty, co už tam byli, okradli. Zmlátili majitele i obsluhu. Vietnamská komunita si to líbit nenechala, takže po několika bitkách je trochu klid.

Na to, že Súdánců žije v Austrálii jen několik tisíc plní titulky novin velmi pravidelně a v naprosté většině je to násilí, teror a dožadování se větších benefitů.

Australský ministr vnitra Peter Dutton vloni jako reakci na neustálé problémy se Súdánci prohlásil, že lidé v Melbourne se bojí jít večer do restaurace, kvůli africkým gangům. Okamžitě čelil obvinění, že šíří rasismus a předsudky. Australský premiér Malcolm Turnbull vyzval k deportacím do Afriky všech v Africe narozeným v Austrálii odsouzeným kriminálníkům. Načež lídr africké komunity v Melbourne prohlásil, že deportovat by měli Duttona a Turnbulla.

Takové myšlení „AfroAustralanů“ v kostce.

Napětí mezi většinovou populací v Austrálii a migrantskými dárečky samozřejmě velmi houstne. Policie v Melbourne je připravena okamžitě zasáhnout a předejít tzv. Cronulla beach riot, tedy masovými nepokoji jako na pláži v Cronulle.

Nepokoje na Cronulla beach 2005

U tohoto se chvíli zastavme, protože pro Australany jde o zlomový bod, multikulturalismus a především soužití s muslimy se hodnotí před Cronullou a po Cronulle.

Dnes už neslavně známé nepokoje začaly v neděli 11. prosince 2005, tedy začátkem australského léta, na pláži Cronulla v Sydney bitkou mezi mladými Libanonci a pobřežní stráží. Do oběda se v blízkosti pláže shromáždilo na 5 tisíc lidí a další dny se nepokoje rozrostly do dalších čtvrtí Sydney. Vzájemná napadání mezi bílou a blízkovýchodní, převážně libanonskou omladinou, kde nechyběla ani několikanásobná pobodání nebo útok na policii (například jeden brouček najel autem do policisty). Šlo o malou pouliční válkou mezi muslimy a nemuslimy, pokud to chcete na rovinu. Někteří z aktérů skončili nadlouho ve vězení, z obou stran. Kdo byste asi řekli, že byli ti útočící nožem nebo útočící na policii?

Pochopitelně, situace se takhle nevyhrotila ze dne na den. Předchozí neděli, tedy 4. prosince 2005 byla zavolána policejní hlídka na Cronulla beach spolu s oznámením, že čtyři chlápci ze Středního východu napadli dva plavčíky, kteří byli ve svém volném čase na pláži. Nejdříve se pohádali, protože prý jedni na druhé zírali. Načež jeden z Libanonců řekl „Já můžu zírat, teď do prdele zmizte z naší pláže.“ Australani si něco podobného nedají líbit, tak jeden z plavčíků odpověděl „Přišel jsem sem ve svém volném čase zachránit vás kundy od utopení.“

Načež čtyři Libanonci začali bitku, a jednoho z plavčíků vážně zranili. Ukázalo se, že problémy s mladíky z Blízkého východu měli na pláži v Cronulle dlouhodobě. Byly hlášeny bezmála denně sexuální útoky na ženy, kdy se je nejdříve pokoušeli sbalit a pak je nazývali australskými kurvami.

Onu neděli 11. prosince se na Cronulle sešly stovky lidí pro oblíbené barbecue a party na pláži. Tam došlo ke střetům s Libanonci a během dvou hodin situace vyeskalovala do masivních nepokojů. Do míst mířily kolony vzteklých muslimů stejně jako možná ještě vzteklejších nemuslimů. Policejním vozům zahradili vstup. A následující dny a večery byly masové bitky, tekla krev, policie sama čelila útokům a napočítali více jak sto zraněných. V té době se po Sydney i mimo něj objevovaly nápisy „Smrt Australanům“, „Intifada“ nebo „To je válka“. Ale také „Táhněte, nebílí šmejdi“ a „Libanonci běžte do prdele“.

A právě této maximálně vyhrocené situaci, k níž došlo před 14 lety v Sydney, se poslední měsíce vážně obávají v Melbourne, druhém největším australském městě.

Dvě nekompatibilní kultury

Pět let jsem žila v Austrálii, potkala jsem hodně Australanů britského původu, ale i muslimy. Měla jsem muslimského učitele, spolužačky i kolegyně, stýkala jsem se jen s těmi vzdělanými, prozápadními, chcete-li. Poslední rok jsem pracovala i bydlela ve čtvrti nejvíce osídlené muslimy z celé Austrálie – v Bankstown (35 % lidí jsou tu muslimové, i když je obyvatel jen okolo 30 000, je tu v nejbližším okolí 10 mešit včetně té v Lakembě).V obchodě s pánskou konfekcí byli muslimové často mými zákazníky. Úplně zahalené i nezahalené ženy, muži v ortodoxních oblečcích (dokonce jsem potkala několik s viditelně obouchaným čelem, bez prdelky) i normálně triko a šortky, tetování a přátelský přístup. Celé by to bylo na další blog, tento už je i tak nesnesitelně dlouhý.

Můj přístup k muslimům a mé zkušenosti nejsou ani xenofobní, ani nekritické. Tak jako všude na Západě, ani tady se muslimové neintegrují, protože nechtějí.

Jenže na rozdíl od slabé Evropy a socialistických USA, Australané jsou národem bývalých britských trestanců za trest poslaných na vzdálený „neobydlený ostrov“. Jsou na svoji minulost hrdí, a i když navenek působí jako roztomilí přátelští medvídci, jsou tvrdí.Australané se určitě nedají integrovat mezi muslimskou menšinu, ani dnes, ani za 20 let.

49 mrtvých ve dvou novozélandských mešitách a svalování viny

Dnešní strašlivá tragédie, která stála život 49 muslimských mužů i žen během jejich páteční modlitby ve dvou mešitách na Novém Zélandu, je hodně krvavým mementem. Spáchal ji bílý Australan, 28letý Brenton Tarrant, obdivovatel Breivika, se svými kumpány. A já doufám, že shnije ve vězení.

Australský pravicový senátor Fraser Anning v reakci na střelbu v mešitách prohlásil, že ač naprostý odpůrce násilí, vinu za teroristický útok na NZ přisuzuje nezvládnuté masové muslimské migraci do Austrálie a na Nový Zéland. Pochopitelně za to sklízí kritiku, to ale nemůže překvapit.

Já vidím viníky ještě trochu jinde.

Okamžitě po střelbě v mešitách se veřejnost dozvídá kdo je za vraždy zodpovědný, zná jeho jméno i tvář. Nepochybně to bude psychopat, postřílet tucty lidí, nahrávat si to a pouštět online na internet chce pořádného magora.

Muslimské zločiny za řevu Alláhu Akbar jsou poslední dobou tutlány, z teroristů se dělají mentálně narušení, s islámem údajně vůbec žádná souvislost. Ale v dnešní době mobilů se lidé pravdu dozví. Lidé jsou pak ještě víc nasraní.

Šéf OSN António Guterres dnes vyzval všechny ne-muslimy k solidaritě s muslimy. Pro srovnání, po ještě větším masakru v Paříži na podzim 2015, kdy rukou, respektive samopaly a bombami muslimských teroristů zemřelo více než 100 lidí, někteří údajně byli i mučeni, znásilněni nebo vykastrovaní, tak to Guterres ani náhodou nevyzval muslimy k solidaritě s ne-muslimy. Jeho jedinou starostí bylo, aby Evropané za prolitou krev nevinili uprchlíky, protože „to je nesmysl“.

Podobné to bylo v Británii o dva roky později. Tehdy jsem k tomu napsala:

V době, kdy v manchesterské aréně pořád ještě ležely mrtvé kusy dětí, EU neřeší, jak to zastavit. Jak zabránit a předejít dalšímu prolévání evropské krve. Vrásky jí dělají rozčilené statusy na twitteru a FB. Neomarxisty ovládaná média se ani trochu neštítí cpát vám před obličej mrtvolky malých Syřanů, aby ve vás probudili soucit a hlavně vinu. Děti, které umírají v evropských metrech, ulicích, restauracích nebo stadionech, ty vám neukáží. Jako by si tyhle děti nezasloužily váš soucit. Nebo se snad žurnalistické elity bojí debat o vině? Zatímco dobroserská mašinérie od celebrit po novináře vyjadřuje svůj šok, zatímco obyčejní chlápci v igelitových oblecích a nejspíš opravdu v šoku kousek po kousku sbírali do pytlíků co zbylo z něčích dětí, tak EU konečně jedná, rázně tak zareagovala na krvavý sebevražedný útok v Británii. Přišla se zákonem na trestání islamofobních nenávistných příspěvků na sociálních sítích. Bomba. Pardon.“

Závěrem.

Západní národy čelí řízené muslimské invazi a nikdo se původních Francouzů, Němců, Švédů nebo Britů neptal, jestli to tak chtějí. V době, kdy muslimové sedí v evropských vládách i na radnicích je beztak drobet pozdě. Muslimové se neintegrují a nikdo je k tomu nenutí. Naopak svou kulturu velmi úspěšně vnucují svým hostitelům a do očí jim říkají, že přebírají jejich zemi.

Jsem si dost jistá, že se najde partička muslimských radikálů, kteří se rozhodnou dát nemuslimům sežrat těch 49 mrtvých muslimů. Jestli se to stane v Austrálii, neptejte se proč, ale tipuju na Melbourne.

Jenže se to nejspíš stane v Evropě.

V Paříži. V Bruselu. V Berlíně. V Praze.

Těžko říct, jestli ti samí, kteří dnes vykřikují, že islám je náboženství míru a druhým dechem tvrdí, že je třeba středověkým způsobem vystavět v evropských zemích hradby, tak jsem zvědavá, jestli se pro jednou zkusí zamyslet, co se tak zvrtlo. Dřív, než se to vyostří a zvrhne na opravdovou válku dvou civilizací.

Jestli muslimská a evropská kultura mají něco společného, tak když na to přijde, zabíjet umí všichni. To jsme to s tou humanitou dopracovali.

Upřímnou soustrast obětem i pozůstalým do Christchurch, NZ.

Autor: Jitka MoodyRedakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 220 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
170 komentářů