7.4.2013
Kategorie: Společnost

Blbý nápad kolem kol – cyklisté pozor

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA 07/04/2013

S radostí očekávám, kdy si přečtu v novinách něco co mne nepřekvapí v tom negativním slova  smyslu. Jsem myslím pozitivní, kreativní a přemýšlivý člověk. Ke zvolenému způsobu života patří jistě i snění… Ale , že by mohla mít jízdní kola svůj registr jako auta mne ani ve snu nenapadlo.

 

 

Ne tak v české kotlině, tady je to studnice „blbých“ nápadů. Za poslední pracovní týden vedou přípojky vody a dnes to dohnal registr kol. Kdyby nápad vzešel z nějaké pojišťovací společnosti, ještě bych to pochopil, ale že ministerstvo dopravy pojme nápad se zabývat tím ,že z důvodu omezení krádeží kol, je začne značit mne opravdu dostalo. Současně mne pobavili vstupy, kdy si ministerstvo zřejmě samo odhadlo, že máme v česku na Moravě a Slezsku  4.miliony kol. No nevím, já mám doma při třech členech domácnosti kol deset. Vím, že podobně postižený nebude asi každý občan, ale že by  měl  jedno kolo necelý každý druhý občan mi připadá jako odhad špatný.Vždyť kolo má každá dítě, které znám. Jak lze předjímat, tak to bude „jištění“ budoucích již dnes však plánovaných vícenákladů ,které jsou nyní navrženy na 20 mil. Kdyby z placu si řekli o 100 tak by to asi neprošlo. A aby to fungovalo i to by bylo jistě málo.

 

 

Můj názor je ten, že v rámci šetření na ministerstvu, které je dlouhodobě podfinancované resp. peníze jsou využívány špatně a to včetně těch na výstavbu cyklostezek, kdy specialitou naší země jsou betonové dlaždice, které jsou dobré možná na chodník, ale na cyklistickou stezku jistě ne, se něčím zabývat musí a registr, evidence a s tím související vznik zbytečných pracovních míst a následná šikana obyvatel je jistě dobrou náplní práce úředníků placených z našich daní.

 

 

Proč si myslí, troufnu si zde i napsat, že vím, proč je to hloupý nápad. Nedokážu si dost dobře představit, že každý člověk se zamyslí a vzpomene si na všechna jízdní kola, která mu patří, či by mu patřit mohla (třeba v neřešené pozůstalosti v garáži po dědečkovi). Také si nedovedu představit jakým způsobem by se kola značila, byla by to značka jako na autě (asi ne). Byl by to štítek na kole, který by se na kolo přidělával bez možnosti jeho sejmutí (nevím, jestli člověk, který dá za kolo třeba 200 tis si by nechal do konstrukce a designu rámu nějak zasahovat). Současně vím ,že u mnoha výrobců jízdních kol, je jakýkoliv zásah do rámu kola důvodem k ukončení garance. Nedokážu si představit jak by vypadal čip (dokážu, ale jeho možnost kontroly ze strany příslušných orgánů by si vyžádala zařízení jistě nákladnější , než-li je uváděných 20mil). On by totiž každý policajt či strážník musel mít čipovou čtečku. Samozřejmě lze očekávat prováděcí předpisy (zejména represivní) v duchu tom, že by tyto náklady nesli majitelé kol či by byly schovány v poplatku za registraci kola, což by bylo pro dnešní dobu příznačné. Je to přesně v duchu všech nápadů státu, kdy nám sdělují za kolik peněz nám pořídili něco – co mi vůbec nepotřebujeme, či bychom si v případě potřeby za svoje pořídili levněji.

 

 

O co jednodušší je, když se každý člověk o své věci stará tak, že o ně nepřichází. Já jako prodavač kol svým zákazníkům od jisté hodnoty kola jako doplněk nedoporučuji zámek, jelikož ke dražšímu kolu zámek prostě nepatří. Vše je skryto ve výchově a vztahu k hodnotám, v Rakousku se vám taky lyže na svahu u hospody neztratí, což v česku již pravidlem není. Ale to jsem asi jako příměr psát neměl, jelikož by se mohlo stát, že si to přečte nějaký osvícený úředník  a napadne jej bádat nad tím, jak začít registrovat lyže v česku – taky mají obyčejně nějaké výrobní číslo.

 

 

Na úplný závěr jen podotýkám, že můj neoblíbený Brusel je podobného názoru jako já, jelikož tento “nápad”nezařadil do projektů, které by bylo dobré ,z našich peněz jím spravovaných, podpořit. Jednoduše – dotace EU na to nebude, což ovšem neznamená, že příslušná skupina úředníků těšící se ne „odklonění“ nějakého obolusu se o to nezasadí. Tedy cyklisté pozor….

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 111 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...