white-house-wallpapers
15.12.2020
Kategorie: Politika

Bitva o Bílý dům se přesouvá do Kongresu USA

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Ve sdělovacích prostředcích hlavního proudu jste se mohli dočíst, že volitelé včera v jednotlivých státech USA údajně „zpečetili volební vítězství Joe Bidena“. Mainstream Vám jaksi zamlčel některé velmi zajímavé informace, které tuto jejich v podstatě dezinformaci uvádí na pravou míru. Je pravda, že ve všech státech USA se včera sešli volitelé na shromáždění volitelů, aby odevzdali své hlasy ve prospěch jednoho z kandidátů na prezidenta USA. Ve 5 státech se však sešli dvě konkurenční skupiny volitelů z nichž každá hlasovala pro jiného kandidáta.

.
V USA není volba prezidenta přímou volbou. Občané sice odevzdávají ve volbách svůj hlas pro kandidáty na prezidenta a viceprezidenta. Nejvyšší vládní představitele USA však volí tzv. volitelé za každý stát. V několika státech jsou volitelé vybrání podle podílu, jaký kandidáti získali na odevzdaných hlasech. Ve většině států však strana, jejíž kandidát získal více hlasů, dostává možnost vyslat na volební shromáždění všechny své volitele za stát. Podle Ústavy USA a volebních zákonů příslušných států obě kandidující strany jmenují své volitele již před volbami. Podle toho, jak dopadne hlasování občanů ve volbách, je většinou jedné ze skupin dána pravomoc na volebním shromáždění odevzdat hlasy za stát pro některého z kandidátů. O jejich hlasování se vyhotoví zápis, který je zasílán nejvyššímu archiváři USA a předsedovi Senátu Kongresu USA.

V Michiganu se podle informací sítě místních novin The Epoch Times po zásahu odvolacího soudu na základě žaloby bývalé generální prokurátorky Sidney Powellové, zastupující Donalda Trumpa, mohly sejít 2 skupiny volitelů. Republikánští zástupci odevzdaly hlasy pro úřadující prezidenta Donalda Trumpa a volitelé za „Demokratickou“ stranu dali hlasy kandidátu na prezidenta Joe Bidenovi a na viceprezidentku Kamalle Harrisové. Oba protokoly o hlasování byly na základě prozatímního příkazu odvolacího soudu opatřeny pečetí státu Michigan a byly odeslány hlavnímu archiváři USA a předsedovi Senátu Kongresu USA.

“Odeslání více než jedné listiny o výsledku hlasování volitelů není nic neslýchaného. Je naší povinností vůči obyvatelům Michiganu a vůči Ústavě USA poslat další listinu voličů, pokud jsou volby kontroverzní nebo sporné – a jasně to tak je”, vysvětlil The Epoch Times volitel Meshawn Maddock. “”

Teprve až budou pravomocně rozhodnuty žaloby proti podvodům, soud, který bude jako poslední rozhodovat, určí, která sada má být použita při finálním sčítání hlasů prováděném předsedou Senátu Kongresu USA 6. 1. 2021. Nejde o žádnou novinku. Tento způsob byl již v minulosti použit v roce 1960 při volebním souboji Johna F. Kennedyho a Richarda Nixona, který byl rovněž provázen soudním spory o volební podvody.

Ve třech státech se sešli 2 „party“ volitelů na odlišných místech. Jejich jednání se neslo v duchu boje mezi státními kongresy a úřady guvernérů. V Georgii, Nevadě a Arizoně zákonodárci prohlásili za neplatné změny volebních pravidel, které v rozporu se zákonem a státními ústavami provedli bez změny volebních zákonů úředníci volebních úřadů. V těchto státech nadále u místních soudů probíhají spory o volební podvody. Zákonodárci těchto států využili pravomoci dané jím státními ústavami i Ústavou USA a zvolili nové volitele z řad Republikánské strany.

Ti se vzápětí sešli v místnosti vyhrazené ve státních Kapitolech, aby odevzdali své hlasy prezidentu Trumpovi. Jejich zápisy byly řádně opatřeny státními pečetěmi na základě rozhodnutí místních kongresů. A byly odeslány do Washingtonu. Stejně jako zápisy volitelů jmenovaných guvernéry podle výsledků voleb, které byly soudně napadeny z důvodu falšování. I v tomto případě to bude soud, kdo určí, které zápisy mají být použity k závěrečnému sčítání.

Jen v Pensylvánii se volitelé za Republikánskou stranu museli sejít ve státním ústředí své strany v Harissburgu. Senát Kogresu tohoto státu sice schválil zvolení alternativních republikánských volitelů. Sněmovna reprezentantů, kterou ovládají poslanci za „Demokratickou“ stranu jejich nominaci neschválila a „přikryla“ jmenování volitelů podle zfalšovaných voleb. I v toto případě však bude platit, že pokud soudy nebo Nejvyšší soud USA odsoudí falšování voleb, bude muset předseda Senátu při závěrečném sčítání hlasů 6. ledna 2021 počítat hlasy republikánské hlasy.

Rozhodnuto tedy zatím není vůbec nic. O Bílý dům se zřejmě bude „bojovat“ až do 20. ledna, což je datum, který Ústava USA stanoví pro inauguraci nového prezidenta.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 667 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
39 komentářů
    • Redakce

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)