biomatka
21.3.2019
Kategorie: Společnost

Biomatky

Sdílejte článek:

COM

Tak jak se mění svět, mění se i lidé a výchova dětí. To, co bylo před lety normální, je dnes nebezpečné a nepřípustné. Tento vtipný status napsala jedna z maminek, která říká, jaké to bylo mít dítě před pár lety a jaké to je mít dítě nyní. Zde je jeho celé znění. I když se zdá být dlouhý, určitě stojí za přečtení.

Pro všechny „biomatky!“ Jsem zděšená, úplně nejvíc z maminek dnešní doby. Děkuji mému exmanželovi za tu nehodu, kterou způsobil před čtrnácti lety a jejíž výsledek je mimochodem dokonalý … Že to bylo v době, kdy jsem byla mladá, sprostá a neuvědomělá, když jsem neřešila nic, jen jsem se těšila, kdy si budu moci obléknout rifle na šle. Krásné to časy.

Výbavička spočívala z dupaček, košilek a čepiček, postýlky, kočáru a fusaku a tří lahví s dudlíkem. Když se mi narodil ten můj malý prudič, na trhu byla jediná kniha o matce a dítěti s orientačními tabulkami, kdy může jíst banán a maso a rýži. Internet chválabohu, ještě nebyl v plné palbě, klasické kontroly u lékařky, bylo třeba očkovat. Jasně, pich sem pich tam, dítě mi nezdebilnělo, antibiotika jej nezabila ani fimóza ho nesnesla ze světa. Dětskou výživu jsme vařili doma, z pěti kilo jablek a kila cukru jsem mu naklohnila na pololetí. Brambor s mrkví, uvařený za neuvěřitelných sedm minut, příprava oběda dohromady 10 minut. Můj syn žije, je zdravý, krásný, moudrý, už i chlupatý, skutečně je bez závady. To jen tak stručně na okraj. Jdu k věci.

Psal se rok 2001. Teď, když poslouchám těhotné ženy .. K* va, co to je? Co těhotné – to je ještě snesitelné, ale maminky, co mají mimina hlavně po 30-tce, ty vole, tak to je pořádný záhul. Vyhýbám se debatám s nimi, protože bych se dostala do konfliktu. Nehledě od strašně životu nebezpečných povinných očkování, které hromadně bojkotují již ve třetím dni těhotenství, kdy se již mimochodem začíná velmi aktivní příprava na dítě přes google. Každého osobní názor … Já píšu ten svůj, kdybyste mi tu chtěli dávat kázání, kolik chemie je v očkovacích látkách …

Rodina

Kdybyste neměli internet, víte tak ho*o a dáte si dítě očkovat i vakcínou pro čivavy. Když ho očkovat nedáte a svědí ho zarděnky, pak jsem zvědavá na vaše přesvědčení …

Ale ne o tom jsem chtěla. Vrátím se ke třetímu dni těhotenství, kdy už druhý pásek na testu zcela zmodrá.

Čtení recenzí na kočárky, nejlepší, nejnovějšího typu za tisíc eur, což je velmi praktické a ekonomické, vzhledem k tomu, že tam dítě bude půl roku. Dále by bylo velmi hodně, aby mělo křesílko, nejlépe vibrující a samokrmící a hlavně z nezávadného materiálu. Nejlépe z BIO stromu z deštného pralesa, ať nezvětrá.

Lahví s dudlíkem minimálně 11, protože však budu taková unavená, že to se nebude dát stíhat mýt. Zapomněla jsem na sterilizátor na láhve, ten je velmi důležitý a ještě jeden zvláštní, na dudlíky. A o těch vysílačích s kamerami nemluvě, zvláště je-li dítě v pokoji cely čas s námi, je třeba mít i senzor pohybu a dýchání, je třeba být v permanentním stresu během celého dne, kdy se dítě ve spánku pohne. Dále je třeba sledovat každý den novinky na netu a číst, co je škodlivé ve vzduchu, ve vodě, v jídle, ve vlhčených ubrouscích, všude. Pozor, bakterie! Nastává období přikrmování. Ostře sledované etikety na vámi oblíbených polotovarech. OMG, samé éčka, jdeme na BIO.

Vše musí být BIO. Duchaplné diskuse na maminkovských fórech. Když čtu větu: „Ahoj mamule, malinká má soplík a stále kňourá, co poradíte ??? Ahojkyyyyy“ Co ti j ** e? Však ji odsaj nos a hlavně pochop to děcko! Ty když máš sopel, tak jsi taky nasraná. Úplná chuťovka je pak pro mě: „Koupila jsem malé bioplienky, takové z plátna …“ No, to je na mrtvici.

BIOPLIENKY ?? WTF ?? Jakože bio, že doma si vyvinu konopí, usuším, vymlátím, utkám a ušijeme, jo? Můj ty bože, ženy, a pak maminka zaperlí, že: „Neřebaluj ještě malou, vždyť ten pásek na pampersky nezmodral, to vydrží i 6 hodin.“ Ale žereme bio jablka, protože mají etiketu. Pak hromadné nářky, jaké je strašně drahé mít dítě – no bodejť by nebylo, když vám některým BIO hrabe. Doba je možná vyspělejší, ale matky jsou mnohem línější usnadňováním si života, soustředěním se na číhající nástrahy se okrádáte o zážitky.

Pamatuji si, jak jsem šlehla plenky na vyvářku a vytáhla kapesníky. Zbytečně se pohoršujete, že někdo na fb napíše, že v tubičce od dětské výživy našel plíseň, že když dával někdo dítěti výživu s masem a brokolicí, najde tam vlas, že Marťánci dětem nepomáhají. Jste to ženy vy, co si děláte takový život. Jdete a koupíte. Vibrační křesílko? Na co? Posadím na gauč, dám pod něj polštářek a dobré. Sterilizátor? Na co? Proplachujte horkou vodou. O nevím jakých značkových pos * ných lahvích ani nemluvím. Ne vždy je všechno cool a trendy zdravé a správná volba. Se*te na bioživot a mějte děti občas poblinkané, zasoplené a špinavé od písku. Nepanikařte, když sní malou housenku. Tím vším kolem se ubíráte o obyčejnosti života.

To mě jen tak dnes napadlo. Že bioplienka … pro biohovno … nebo snad pro mír na zemi? Amen. “

Pokud se vám příspěvek „akční“ maminky líbil určitě ho sdílejte s vašimi přáteli.Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 155 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.