22.5.2015
Kategorie: Politika

BioBabiš a “ne”politika

Sdílejte článek:

RED 22|05|2015

Parlamentní fraška holdingu ANOFert o podpoře biopaliv opět snížila laťku vnímání české politické scény. jako relevantní síly posunující naši společnost kupředu, k lepší a bohatší budoucnosti, někam na dno té nejvíc zapáchající žumpy. Afektované vývody majitele financí ČR o politice – nepolitice, o střetu i nestřetu zájmů či o tom jak na řepkových orgiích vydělává – nevydělává už snad nemohou působit směšně pouze a jen na placené funkcionáře pohnutí ANO. Koblihový král si nás “kúpil všecky” a my, co jsme jej nevolili, můžeme neburešovskému systému řízení státu jako firmy jen s hrůzou přihlížet a čekat na jeho děsivé konce.

Vybrali jsme několik ohlasů, které dle našeho názoru problém velmi dobře vystihují:

František Matějka píše: “Bez ohledu na to, zda byl Kalousek opilý nebo ne, bez ohledu na to, že ho řadím mezi největší škodnou za posledních dvacet pět let, a bez ohledu na to, že ho za založení TOP09 na zádech voličů KDU-ČSL, za jejich hlasy a na zádech jiného volebního programu považuju za výkladní skříň všech politických křiváků u nás, je nezpochybnitelným faktem, že bývalý prospěchářský komunista Babiš demokraticky zprivatizoval stát i státní moc, k čemuž mu dopomohla dlouhá řada mých spoluobčanů, se kterými tento stát sdílím. ČSSD to zvládla onehdy za 30,- korunový poplatek u lékaře, Babiš za ještě lacinější koblihu. Mezi voliči ČSSD a ANO není žádný rozdíl.” 

„Před malou chvílí tvrdil ministr financí na tiskové konferenci, že k návrhu poslance Raise na ukončení daňové podpory biopaliv měl od svého ministerstva neutrální stanovisko,“ napsal na svůj facebookový profil M. Kalousek. „Obhajoval tak skutečnost, že se zdržel hlasování a v rozporu se svým veřejným slibem tento návrh nepodpořil. Asi si neuvědomil, že stanoviska ministerstva k pozměňovacím návrhům dostává i zpravodaj zákona, v tomto případě tedy já,“ upozornil. A právě dokument z Ministerstva financí jasně naznačuje, že Andrej Babiš nemluvil pravdu a postoj jeho úřadu byl zcela zřejmý. „Mohu pouze lakonicky konstatovat, že Ministerstvo financí mělo k návrhu poslance Raise souhlasné stanovisko. Stejně souhlasné stanovisko vyjádřila za MF před všemi členy rozpočtového výboru náměstkyně Simona Hornochová. Kdo tady prosím lže?,“ ptá se na závěr svého příspěvku Miroslav Kalousek.

Robert Pospíchal: “Jestli Babiš požaduje, aby šel Kalousek před každým projevem na alkoholtester, já bych zase považoval za dobré, aby Babiš podstoupil detektor lži.”

repka

Petr Fiala: “Střet zájmů Andreje Babiše je kolosální a bezostyšný. Babiš veřejně prohlásil, že souhlasí se zrušením podpory biopaliv. Pak jsme byli včera svědky toho trapného divadla, které nemá s politickou kulturou nic společného.  Jsou jen tři možnosti – buď pan vicepremiér opět plácal, nebo nemá pod kontrolou vlastní poslanecký klub. Obávám se ale, že pravdivá je třetí možnost – a to že pan Babiš opět realizoval své ekonomické zájmy na úkor celé země.

Erik Best: “Biopaliva vynáší Andreji Babišovi ročně 20 miliard korun. To je 12% jeho celkových tržeb z Agrofertu. Muset tuto částku odepsat, a spolu s ní i investice do poměrně nových biopalivových zařízení, by pro nejbohatšího a konflikty nejvíce sužovaného ministra této země znamenalo velkou finanční ránu. Pod vlivem těchto konfliktů Babiš vykazuje známky multipolární osobnosti. Jakožto soukromé osobě je mu „úplně jedno,“ jestli bude podpora biopaliv prodloužena. Jakožto poslanec chtěl, aby ANO včera hlasovalo proti prodloužení podpory, ale sám se hlasování zdržel. A coby vlastník Agrofertu vidí, že 20 miliard korun je pořád 20 miliard korun, a továrník v něm vítězí. Konec konců má povinnosti řádného hospodáře vůči dalším stránkám své osobnosti. Na Babišovo chňapání po penězích se můžeme dívat dvěma způsoby: buďto má pocit, že jeho pozice je, i díky podpoře z Bruselu, natolik bezpečná, že mu projde bezmála vše. Anebo ví, že už brzy bude po všem, a chce si přijít na své, dokud je cesta ještě volná.”

Máme za to, že nejvíce pravdy skrývá poslední věta z citace Erika Besta.  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...