22.5.2015
Kategorie: Politika

BioBabiš a “ne”politika

Sdílejte článek:

RED 22|05|2015

Parlamentní fraška holdingu ANOFert o podpoře biopaliv opět snížila laťku vnímání české politické scény. jako relevantní síly posunující naši společnost kupředu, k lepší a bohatší budoucnosti, někam na dno té nejvíc zapáchající žumpy. Afektované vývody majitele financí ČR o politice – nepolitice, o střetu i nestřetu zájmů či o tom jak na řepkových orgiích vydělává – nevydělává už snad nemohou působit směšně pouze a jen na placené funkcionáře pohnutí ANO. Koblihový král si nás “kúpil všecky” a my, co jsme jej nevolili, můžeme neburešovskému systému řízení státu jako firmy jen s hrůzou přihlížet a čekat na jeho děsivé konce.

Vybrali jsme několik ohlasů, které dle našeho názoru problém velmi dobře vystihují:

František Matějka píše: “Bez ohledu na to, zda byl Kalousek opilý nebo ne, bez ohledu na to, že ho řadím mezi největší škodnou za posledních dvacet pět let, a bez ohledu na to, že ho za založení TOP09 na zádech voličů KDU-ČSL, za jejich hlasy a na zádech jiného volebního programu považuju za výkladní skříň všech politických křiváků u nás, je nezpochybnitelným faktem, že bývalý prospěchářský komunista Babiš demokraticky zprivatizoval stát i státní moc, k čemuž mu dopomohla dlouhá řada mých spoluobčanů, se kterými tento stát sdílím. ČSSD to zvládla onehdy za 30,- korunový poplatek u lékaře, Babiš za ještě lacinější koblihu. Mezi voliči ČSSD a ANO není žádný rozdíl.” 

„Před malou chvílí tvrdil ministr financí na tiskové konferenci, že k návrhu poslance Raise na ukončení daňové podpory biopaliv měl od svého ministerstva neutrální stanovisko,“ napsal na svůj facebookový profil M. Kalousek. „Obhajoval tak skutečnost, že se zdržel hlasování a v rozporu se svým veřejným slibem tento návrh nepodpořil. Asi si neuvědomil, že stanoviska ministerstva k pozměňovacím návrhům dostává i zpravodaj zákona, v tomto případě tedy já,“ upozornil. A právě dokument z Ministerstva financí jasně naznačuje, že Andrej Babiš nemluvil pravdu a postoj jeho úřadu byl zcela zřejmý. „Mohu pouze lakonicky konstatovat, že Ministerstvo financí mělo k návrhu poslance Raise souhlasné stanovisko. Stejně souhlasné stanovisko vyjádřila za MF před všemi členy rozpočtového výboru náměstkyně Simona Hornochová. Kdo tady prosím lže?,“ ptá se na závěr svého příspěvku Miroslav Kalousek.

Robert Pospíchal: “Jestli Babiš požaduje, aby šel Kalousek před každým projevem na alkoholtester, já bych zase považoval za dobré, aby Babiš podstoupil detektor lži.”

repka

Petr Fiala: “Střet zájmů Andreje Babiše je kolosální a bezostyšný. Babiš veřejně prohlásil, že souhlasí se zrušením podpory biopaliv. Pak jsme byli včera svědky toho trapného divadla, které nemá s politickou kulturou nic společného.  Jsou jen tři možnosti – buď pan vicepremiér opět plácal, nebo nemá pod kontrolou vlastní poslanecký klub. Obávám se ale, že pravdivá je třetí možnost – a to že pan Babiš opět realizoval své ekonomické zájmy na úkor celé země.

Erik Best: “Biopaliva vynáší Andreji Babišovi ročně 20 miliard korun. To je 12% jeho celkových tržeb z Agrofertu. Muset tuto částku odepsat, a spolu s ní i investice do poměrně nových biopalivových zařízení, by pro nejbohatšího a konflikty nejvíce sužovaného ministra této země znamenalo velkou finanční ránu. Pod vlivem těchto konfliktů Babiš vykazuje známky multipolární osobnosti. Jakožto soukromé osobě je mu „úplně jedno,“ jestli bude podpora biopaliv prodloužena. Jakožto poslanec chtěl, aby ANO včera hlasovalo proti prodloužení podpory, ale sám se hlasování zdržel. A coby vlastník Agrofertu vidí, že 20 miliard korun je pořád 20 miliard korun, a továrník v něm vítězí. Konec konců má povinnosti řádného hospodáře vůči dalším stránkám své osobnosti. Na Babišovo chňapání po penězích se můžeme dívat dvěma způsoby: buďto má pocit, že jeho pozice je, i díky podpoře z Bruselu, natolik bezpečná, že mu projde bezmála vše. Anebo ví, že už brzy bude po všem, a chce si přijít na své, dokud je cesta ještě volná.”

Máme za to, že nejvíce pravdy skrývá poslední věta z citace Erika Besta.  

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
27 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.