AFRO
27.8.2017
Kategorie: Humor

Bílý černoch a praotec Komanč

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED HOOK

Paulo Coelho kdysi řekl, že pokud nejsi tam, jsi tady. Já bych k tomu dodal, že pokud nejsi tam ani tady, jsi vedle.
A vedle jsem byl, když jsem si přečetl, že v novém seriálu o dobytí Tróje, který produkuje BBC a Netflix, bude Achilla hrát černoch.

Je to prý proto, že černoši měli dosud málo příležitostí hrát v historických filmech. 

My jsme o tom včera mluvili na výčepu u Hooka zevrubně a došli jsme k mému názoru, že je to hlavně tím, že černoši moc historických postav nemají.  Jejich nejslavnější historická postava je Tarzan, který byl ve skutečnosti aristokratický běloch. I když opálený.

Takže aby se to vyvážilo, budou teď černoši hrát historické postavy ve velkém a je nepodstatné, jestli ony postavy byly za svého života bílé, červené nebo žluté. Teď budou černé a basta.

V tom seriálu nebude za černocha pouze Achilles, ale i Zeus. Vládce všech olympských bohů. Si ho představuji jak na obrázcích z knih Františka Flose. V sukénce z palmových listů, v ruce oštěp, korálky kolem krku a na hlavě vázu.

Bude to krásné.

Připravuje se prý dokument o konferenci v Jaltě v roce 1945. Budou tam hrát tři černoši. Z toho jeden na vozíku. A taky má vzniknout minisérie o historii Ku-klux-klanu, kde vedoucí postavy tohoto zájmového sdružení budou buď černoši, nebo afroameričané.

Tihle tedy mají své jisté. Ale co ostatní rasy?

Třeba Eskymáka v historickém filmu neuvidíš. Což mi přijde špatné. Přimlouvám se za to, že když už něco dojebat, tak pořádně. Vedle černého Dia v sukénce a s vázou by jeho bratra Poseidóna mohl hrát právě Eskymák. V kožešinovém obleku, s tváří lesknoucím se od tuleního loje, s věrným kajakem ve tvaru trojzubce po boku. Budu muset tvůrcům napsat.

Jinak mne ale potěšilo, že prý má vzniknout hraný film, kde by v letecké bitvě o Anglii za druhé světové války přinesla zásadní obrat eskymácká peruť.

Jediná rasa, která nemá problém s obsazováním ve filmech jsou Indiáni. Samozřejmě díky tomu, že měli ve svém středu aktivistu Vinnetua. Proto asi nepřekvapí, že v připravovaném hraném dokumentu z naší minulosti má hrát praotce Čecha Komanč Avat-ava (Velká huba).

Toto obsazení mimo jiné konečně vysvětluje, proč má většina našeho národa mentalitu a myšlení komančů. Už jen namátkou – v jednom z dílů mají tři dcery knížete Kroka hrát příslušnice kmene Siuxů.
Zatím je jistá účast „Té, co se sjela z lysohlávek a uhnala si katar“. Měla by hrát Tetu, tedy tu ze sester, co mluvila s duchy.

Mno. Tak se mi zdá, spolu s Josefem Švejkem, že ten svět blbne na kvadrát.

Tak.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli ještě někdy budou něco hrát bílí herci. Jsem jim řekl, že určitě. Že na ně čekaj neobsazené role černochů, které nikdo hrát nechce.

Dnes bude dusno. Horko a mdlo. Dnes bude žíznivě.

To je zatím vše.

ZDROJ: Zelený Škraloup

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.