BilaNadvlada
14.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Bílí hetero muži jdou na převýchovu

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0V loňském roce americká národní laboratoř Sandia National Laboratories, která vytváří americké nukleární zbraně, hostila 3denní seminář pro „bílé muže“. Převýchovný tábor jim měl otevřít oči ohledně jejich „white privilege“ (bílé nadvlády) a naboural „white male culture“ (kulturu bílého muže).

Podle exkluzivních zákulisních informací, na převýchovu laboratoře poslaly jen bílé muže z manažmentu. Tábor se konal v luxusním resortu La Posada a celá ta povinná sranda se oficiálně jmenovala “White Men’s Caucus on Eliminating Racism, Sexism, and Homophobia in Organizations,” tedy Skupina bílých mužů pro eliminace rasismu, sexismu a homofobie v organizaci.

Hned v úvodu vyučující požadoval, aby muži vytvořili seznam asociací ohledně kultury bílých mužů. Sami pro inspiraci napsali “bílý šovinista”, “KKK”, “árijský národ”, “MAGA čepice” (Make America Great Again – Trumpův slogan), “privilegovaný” a “masové vraždění”. Sami převychovávaní pak psali hesla jako “bez emocí”, “šéf”, “kolonializace”, “patriot”, “ochranitel”, “úspěšný” a dokonce “tenis”, “fotbal”, “hokej”.


Asociace nadvlády bílých mužů

Oba vyučující muži, Michael Welp a Wayne Pignolet trvali na tom, že bílí muži musí “tvrdě pracovat na porozumění” své bílé nadvládě, mužské nadvládě a heterosexuální nadvládě. Je to proto, že užívají benefitu pozitivních stereotypů.

Nejlepší na tom je, že převychovávaní manažeři pracující se špičkovými americkými technologiemi, kde je samozřejmostí skvělé vzdělání a osobní invence, tak tahle sorta vrcholových odborníků měla odhalit “kořeny kultury bílého muže”. To obsahuje “mužný individualismus”, no vážně! Dále “a can-do attitude” (přístup To zvládnu), “tvrdá práce” a “úsilí uspět”. No fakt. Někdo si pošle ty nejlepší co mají na převýchovu, aby je odnaučili to, co je dělá těmi nejlepšími!

Určitě vás zajímá proč by takovou hovadinu kdo dělal, že?

To je jednoduché. Prý jsou to samé ošklivé věci, protože mají devastující účinek na ženy a POC (People of Color – Barevné lidi).

Vyučující tvrdí, že “kultura bílých mužů” vede ke “snížené kvalitě života v práci I doma a omezuje životní očekávání, má za důsledek neproduktivní vztahy a vysoký stres”. A hned pak dodají, že to nutí ženy a minority k tomu, aby se kultuře bílého muže vyrovnali.

Máte to tady. Bílí heterosexuální muži jsou strašné svinstvo, protože jsou příliš dokonalí, příliš úspěšní. Nejde o to dokopat ty neúspěšné k tomu, aby se trochu snažili. Nikoho nenapadne dělat semináře pro barevné k vyšší produktivitě a individualismu. Kdepak. To ti bílí bastardi nasadili laťku moc vysoko a tak je potřeba, aby dostali párkrát přes hubu a třeba je to přejde. Protože to se pak blbě učí, že bílí muži neprávem využívají privilegia, když se na nich zasloužili především oni sami.

Na závěr semináře musí naši až příliš úspěšní manažeři napsat dopis. Adresovaný bílým ženám, barevným a dalším, k nimž se vztahuje zkušenost z celé skupiny. Musí se omluvit za své privilegium a slavnostně slíbit, že se “zlepší”.


Rebecca Sidelinger

Kdybyste se ptali, kdo celý tenhle pomatený manažment v národních laboratořích placených vládou USA vede, je to – překvapivě – bílá žena, Rebecca Sidelinger. Tak dobře, vím, že vám to bylo jasné hned. Kdo ví, co jí ti hoši provedli, že.

Za oním obskurním seminářem je společnost zvaná “Bílí muži jako dokonalí partneři v diverzitě”. Bez prdelky, přesně takhle se jmenují. Tohle jsou jejich webové stránky. Specializují se na konfrontaci těch “typicky mající moc”, tedy “bílých mužů”. Předpokládám, že jejich oběťmi jsou podobně jako v případě laboratoří pracovně velmi úspěšní muži. Ti jsou totiž největším problémem současné Ameriky.

Jako bílá skoro homosexuální žena bych vedle sebe nesnesla nikoho menšího, než bílého heterosexuálního, úspěšného a pracovitého muže. Nemá se mi zač omlouvat. Já se mu nepotřebuju vyrovnat. Nemusím s ním soutěžit, protože jsem jiná a vím, že jsou věci, kde zase já budu pro něj nedostižná.

A jestli mne kvůli tomu někdo pošle na převýchovu, tak já je zase pošlu… no však víte.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 278 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)