white
22.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Bílá genocida: Absurdní případy hlouposti i barbarského násilí

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Jsem hrdá na to, že jsem bílá. A hodlám to říkat nahlas. Ne, že by na světlé kůži samo o sobě bylo něco výjimečného a zaslouženého, ale protože je potřeba se postavit těm (převážně) bílým idiotům, kteří žvaní cosi o bílém privilegiu a bílé vině a bílé hanbě.

Vemte si třeba BBC a jejich důraz na diverzitu za každou cenu. Ještě skousnu, že můj oblíbený seriál Doctor Who je najednou žena. Popravdě, fakt není špatná v téhle roli. Trochu skřípu zuby při představě černého James Bonda, ale asi dává smysl, že povolení k zabíjení bude mít barevný agent 007.

Strašně mě ale sere, že BBC prohlásila, že nebude produkovat další díly Monty Python z důvodu, že jsou příliš bílí. No fakt, není to apríl.

Ono v Británii se těch šíleností děje víc. Zatímco bílý muž mezi britskými studenty představuje už pár let menšinu, bílými staršími muži se to v roli profesorů tamtéž jen hemží a to je, pochopitelně, špatně. A tak podle vládního návrhu by každý bílý starší muž v seniorní roli profesora univerzity povinně k sobě dostal juniorní ženu etnického původu a teď pozor – jako mentora! Vysloveně bylo konstatováno, že je to proto, aby tito ostudní bílí profesoři pocítili na vlastní kůži nepohodlí a předsudky.

Nepohodlí pro bílé je, zdá se, novou módou.

Kanadská zpěvačka původem z Kolumbie na festivalu vyzvala bílé v prvních řadách, aby uvolnili své místo černým a šli si sednout dozadu. Přesně tak! Pak se pořadatelé omluvili přítomným za rasismus. Tedy, podle nich rasistické nebylo vyjádření míšenky na pódiu, ale fakt, že jedna bílá žena se odmítla vzdát svého sedadla. Třebaže po desetiminutovém dohadování byla násilím vyvedena, za agresivní a rasistku je ta, která odmítla jen proto, že je bílá, vzdát se svého místa. Připomíná vám to něco?

Francouzský rapper Nick Conrad, původem z Kamerunu, na video, jež se stalo virálem, vyzývá k zabíjení bílých dětí a pověšení jejich rodičů. K tomu jako působivý obraz na pozadí běží video, kde je bílý týpek mučen, zastřelen a pověšen na stromě.

Tak jistě, umění, řeknete si.

Vedle toho sundávání obrazů nebo ničení soch bílých mužů po celé západní Evropě a USA jen proto, že snad cosi vymysleli, něčím přispěli evropské kultuře, nebo ironicky humanitě, tak ty mizí, aby se nové kultury v Evropě necítily, jako že nepatří do evropské minulosti. Druhá možnost je říct jim: Jasně, že mezi výjimečné lidi evropské historie vůbec nepatří, smiřte se s tím.

Pak vás ani nepřekvapí takové drobnosti, jakože se někteří bílí plní studu kvůli své rase prohlašují za černé. Nedávno bílý pár nechal ženu oplodnit černochem, aby se nepodíleli na šíření bílé rasy tím, že by si zplodili sami bílé mimino. Fakt jsem nikdy netvrdila, že všichni bílí jsou inteligenti.

A mimochodem, tvrzení, že nemáte důvod cítit bílou vinu, protože vaše rodina nikdy nevlastnila otroky, je urážlivé a patří mezi velké „Ne, ne“ v seznamu věcí, kterými se bílí dopouštějí na barevných křivdy.

BÍLÁ PRIVILEGIA

Když si zadáte do Googlu bílá genocida, vyskočí na vás, že to je termín používaný k udržení bílé nadvlády a bílých privilegií.

Zatímco se tu a tam objevuje nesmělá kampaň Je OK být bílý, vAustrálii na to jdou přesně opačně. Podle nového zákona se sestřičky a porodní asistentky musí omlouvat pacientům za to, že jsou bílé. Sestřičky to vůbec u protinožců nemají jednoduché, rok předtím byly žádány, aby místo „žena“ říkaly „osoba“.

Tohle šílenství začíná bohužel už u dětí. V prestižní newyorské škole učitelka řekla bílým dětem, že by se měly stydět za své bílé privilegium a děti ve třídě segregovala podle jejich rasy.

Ostatně někteří voliči bývalého prezidenta USA Obamy potvrdili, že prvního černého prezidenta v historii Spojených států volili, aby se lépe vyrovnali se svou bílou vinou.

Británie bojuje proti bílému privilegiu činem místo slovy. Jeremy Corbyn stanovil ceny lístku na party levicových Labouristů začátkem roku tak, že bílý návštěvník zaplatil 40 liber a „etničtí Britové“ jen 30.

Ale bílým to nevadí, snesou to. Přece si to zaslouží za prostý fakt, že jsou bílí.

Letos v únoru v restauraci se specializací na nigérijské speciality The Roux Carré food hall v New Orleans vyzkoušeli na zákaznících sociální experiment. Představte si, že tmavý týpek před vámi zaplatil 12 dolarů za stejné jídlo, za které po vás chtějí 30 dolarů. S vysvětlením, že je to proto, že jste bílý. Výsledek překvapil i ty, co s experimentem přišli. Na 80 % bílých jednoduše cenu i vysvětlení akceptovali.

Zatímco na Západě jsou rasistické žvásty vůči bílým pořád ještě v mezích silných keců, v Africe to kluci černí berou od podlahy.

Jsou to dvě nebo i tři generace, kdy si africké země vládnou samy. Oškliví kolonialisté se se zlou potázali. Zní to pěkně, že když vyženete bohaté bílé, tak černí co zbudou se stanou bohatší, že? Jak to, že to vůbec nefungovalo? Jak to, že africké ekonomiky se brutálně hroutí jedna po druhé? I když mají na svých územích pohádkově bohatá nerostná ložiska. I když se vyhublým černouškům s mouchou na tváři poslaly celé dekády milióny miliard dolarů.

ZIMBABWE ANEB ČERNÍ SVEDOU TO CO BÍLÍ

Vezměte si třeba Zimbabwe. I po vyhlášení samostatnosti na Británii měli dost rozumu, aby věděli, že bílí farmáři budou obhospodařovat půdu mnohem lépe než domorodci. Ještě na konci devadesátých let po téměř 20letech vlády marxisty a revolucionáře Mugabeho, bylo Zimbabwe vzkvétající ekonomikou, takovými Spojenými státy Afrického kontinentu. Ze svých sýpek doslova krmili celou Afriku. Jenže v roce 1997 se nepoučili z chyb svých sousedů a rozhodli se, že ty bílé farmáře nakonec taky vyženou a černí dostanou jejich půdu. Nezůstalo jen u vyvlastnění půdy, často byli bílí cílem násilí i vražd.

Mimochodem, můj bytný v Austrálii patřil mezi ty, které černí vyhnali. Říkal, že když se to začalo obracet proti nim, ptali se svých černých známých, co by se muselo stát, aby se cítili šťastní. Jeden vedle druhého říkali: „Jít do supermarketu a vzít si, co chci bez placení, to bych byl šťastný.“ „Když se mi líbí auto na ulici, prostě si ho vzít.“

Zimbabwe začalo hladovět. OSN dokonce musela přispěchat s potravinovou pomocí pro 50 % obyvatel. Za Mugabeho diktatury se zvedla nezaměstnanost na 95 %. Skokově také narostlo množství lidí nakažených HIV, průměrná délka života klesla z 56 let na 35 let. Odhadovaný počet bílé populace klesl o 90 %. Hyperinflace 98 % roku 2008 přinesla světu bankovku v hodnotě triliónu zimbabwského dolaru. Ještě roku 2015 bylo 35 000 000 000 000 000 zimbabwských dolarů jeden americký dolar.

Na přelomu roku 2017/18 vláda Zimbabwe prosila, ať se bílí farmáři vrátí domů. Někteří tak opravdu učinili. S novým prezidentem je znovu vše jinak. V únoru 2018 Mnangagwa sliboval svým voličům, že bílým farmářům se půda určitě vracet nebude. Co myslíte, má sám nějaký plán, jak nakopnout mrtvolnou ekonomiku své země?

Aktuálně úplně došel benzín a nafta a další se nedováží. Je těžké sehnat kousek chleba. V obchodech jde koupit jen jedno pivo na osobu.

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA ANEB ČERNÍ MAJÍ MÍT TO CO MAJÍ BÍLÍ A HNED

Zdá se, že stejnou cestou, jen o poznání brutálnější, se vydala Jihoafrická republika.

Podle lidskoprávní organizace AfriForum je nejnebezpečnějším povoláním v JAR „bílý farmář“. Čelí čtyřnásobnému riziku, že bude zavražděn, oproti zbytku populace. Jen za první tři měsíce 2018 došlo už k 209 útokům na bílé farmáře, což stálo život 15 lidí. Některé útoky zahrnují i mučení, znásilnění a zohavení či upálení zaživa – vše před zraky svých příbuzných. Děje se to už nějakou dobu, například statistiky z roku 2016 vykazují tato děsivá čísla: 82 vražd and 423 útoků. Celkově v JAR zemře v průměru 53 lidí denně, násilný zločin se stane každých 45 sekund.

Někteří černí politici si v JAR staví právě na rasismu a genocidě vůči bílým svou kariéru. Andile Mngxitama, president politické strany Černí první Země první (Black First Land First) věří, že se příští rok dostanou do parlamentu. Asi jsem neviděla rasističtější řeč:

Co na to civilizované země? Austrálie, Maďarsko, Itálie i Rusko nabídlo azyl bílým farmářům z JAR. Naopak levicová Kanada se svým neomarxistickým premiérem Trudeauem odmítla několika bílým rodinám poskytnout bezpečí s tím, že neprokázali, že by se bílým v Jihoafrické republice děly nějaké nepravosti.

Podle reportáže BBC z 1. 9. 2018 „bílí, kdysi vládnoucí třída v JAR, se snaží prezentovat jako oběť a pronásledovaná minorita“. Dokládají to tím, že se v Jihoafrické republice sice zabíjí, ale bez rozdílů ras všechny stejně.

Oni dokonce někteří bílí farmáři v JAR podstupují trénink od špičkových izraelských agentů v bojovém umění, ale my už přece víme, že pouze jako součást kampaně proti nebohým, tolik zkoušeným černým spoluobčanům.

A víte co? Donald Trump požádal svého ministra zahraničních věcí, aby mu zjistil informace o zabírání půdy a vraždách bílých farmářů v JAR. No a – pozor, šok – vzápětí byl nařčen z podněcování k rasismu.

Jo, jak vás nazvou rasistou, končíte. Můžete být vrah a násilník, můžete mít rejstřík dlouhý jako regulace EU na téma Vliv klimatických změn na rovnost žen, ale to nejhorší, co se vám může stát je, když jste rasista a k tomu bílý a ještě heterosexuální muž.

Tak co, už se stydíte a chcete prosit za odpuštění kvůli svému bílému a ostudnému privilegiu? Povím vám, jsem sice úplně bílá a skoro hetero. Ale při vší té smůle jsem aspoň žena.

 

Autor: 

jitka-prikrylova8629960_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 6 238,00 Kč
Vybráno 17.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 164 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.